nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Véleményed rólunk
Rita
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008. június 5., csütörtök 15:05

nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: Rita »

Olyankor mi van ha már nekem az OO telepítése is gondot okoz? ill a telepítés az megy,de aztán... Passz :( Java van a gépen,de még is vm WIN ZIP-el akarja futtatni vagy mi,de az meg nem működik. kérlek benneteket,h ne nevessetek ki. Magamtól is tudom,h nagyon béna vagyok. Ha esetleg vki tud segíteni, annak előre is nagyon köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rita 2008. június 6., péntek 8:19-kor.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: NAGYON AMATŐR ANYUKA:( (VAGY BÉNA?)

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Üdv, az új tagnak.
Itt mindenki úgy kezdte, hogy nem értett hozzá, de később valamit megtanult magától vagy mások segítettek neki. :D

A továbblépéshez az kellene, hogy megmond milyen operációs rendszert használsz? WinXP, linux, gondolom az előbbi.

Milyen OOo változatról van szó? Súgó>OpenOffice.org névjegye kiadja a változat számot. 2.4 a legújabb.

Az is segít ha megmondod honnan töltötted le, ha tudod.

Az lehet a gond, hogy a fájlok hozzárendelése az OOo-hoz nem történt meg, és zip fájlként ismeri fel a rendszer.

Ha telepítő fájl még meg van újra kellene indítani, kiválasztani a "Javítás" opciót, és elvileg pótolja a fájl hozzárendeléseket.

Kérlek a Téma címsorát módosítsd kisbetűsre, ha nagy betűvel írod az itt kiabálásnak számít, mi pedig általában azt nem szoktunk.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A magánüzeneted ide tettem:
Nekem vistám van-sajnos. hogy is töltöttem le... beírtam a kersőbe,h openofice és ott kiadott egy oldalt ahol a 2.4-es verziót próbáltam letölteni (OO.org 2.4.0 FSF.hu Windows installer.exe ; OO.org 2.4.0 FSF.hu Windowss installer WJRE.exe) Mind a kettőt megpróbáltam, de semmi. Aztán le is töröltem. Remélem ez ad vmi támpontot.
A Vista installálással még nem próbálkoztam, mások már igen, majd ők segítenek.
A letöltött mindkét fájl jól működik nekem.

Az asztalon nem találod az ikonját?
Azért írtam a privibe mert nem tudtam hogy kell válaszolni.
Minden témánál a bal oldalon látható a "Új hozzászólás" gomb (alul és felül), ezt megnyomva új ketert nyílik a hozzászólás megírására.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
hajdul
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. október 14., szerda 21:06
Tartózkodási hely: Budapest, Köveskál
Kapcsolat:

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: hajdul »

Inkább az lehet a gond, hogy egy tömörített mappa töltődik le. (a Novell-től legalábbis)
Először ki kell csomagolni, majd a kicsomagolt mappában a setup.exe filet kell futtatni.
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
wertzuz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. december 15., szerda 11:56

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: wertzuz »

Helló!

Miért nem tudom sehonnan letölteni ezt az ingyenes programot? 98-99%nál mindig megáll.

Köszi a választ előre is!!!
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Valószínű valamilyen biztonsági program blokkolja. Elsősorban víruskereső programra gyanakszom. A legtöbb a letöltés után ellenőrzi a fájlokat. Az OpenOffice elég nagy, így géptől függően, elég sok ideig tarthat az ellenőrzés.
Megoldás lehet:
- Tűzfal, víruskereső ideiglenes szüneteltetése, amíg le nem szeded, utána kapcsold vissza.*

Anti
*:Csak saját felelősségre! Ha csak a hivatalos letöltésoldal van nyitva, (elvileg) nem lehet baj.
wertzuz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. december 15., szerda 11:56

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: wertzuz »

antiuhu írta:Üdv!

Valószínű valamilyen biztonsági program blokkolja.
Nincs tűzfal a gépen csak a windows sajátja. És 98%on megáll, tehát nem letölti és utána blokkolja, hanem le se tölti.
És a hivatalos oldalon.
OpenOffice 3.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: nagyon amatőr anyuka:( (vagy béna?)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nincs tűzfal a gépen csak a windows sajátja.
Az is tűzfal program, az is "akadályozhat".
És 98%on megáll, tehát nem letölti és utána blokkolja, hanem le se tölti.
A 98% valószínűleg azt jelenti, hogy maga a letöltés már 100%-ban megtörtént, csak az a kis "plusz" tennivaló van hátra: hogy az ideiglenes fájlból a kívánt néven, a "rendes" helyére másolódjon. Az ideiglenes fájl létezik? (Valószínűleg rendszerfájlnak minősül, csak akkor láthatod, ha a fájlkezelődben be van kapcsolva ez az opció. Én fájlkezelőnek Total Commander, Unreal Commander, Free Commander stb.programokat használok, azokban mindig látom /ha kíváncsi vagyok rá/, ahogy növekszik az ideiglenes fájl, aztán eltűnik a végén, és a letöltött adatok átkerülnek a végleges fájlba.)
És a hivatalos oldalon.

Próbáltad máshonnan is? (nekem mindig minden normális letöltési helyről sikerült eddig.)
Mostanában OxygenOffice-t használok, annak a telepítő fájlja még nagyobb (mert alapból benne van jó néhány kiterjesztés, sablon stb.), mégis gond nélkül lejön.

Milyen sebességű az internet kapcsolatod?
Mobilnet, vagy vezetékes (Kábel/ADSL/ISDN)?
Milyen korú, "erősségű" a géped?
Milyen operációs rendszer van a gépeden?
Milyen programmal töltesz le? (melyik böngésző, vagy egyéb program)
Milyen meghajtóra töltesz le? (Pendrájv, lokális HDD, hálózati meghajtó, virtuális meghajtó, stb.)
Van legalább kétszer akkora üres hely rajta, mint amekkorát a fájl elfoglal? (ideiglenes fájl!)

Lehet, hogy ezen információk alapján se tudok okosat mondani, de hátha a többiek tudnak...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése