Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
deter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. szeptember 5., vasárnap 4:29

Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: deter »

Sziasztok!

Hogyan tudnék több megnyitott dokumentumot legegyszerűbben kinyomtatni? Például, van 100 szöveges dokumentum vagy táblázat külön-külön munkafolyamatban megnyitva, ezeknek ne egyenként kelljen, minden egyes oldalon a nyomtatási tulajdonságot beállítani és a parancsot kiadni. Próbáltam a nyomtatóm sorkezelőjébe egyszerűen csak behúzni a kívánt dokumentumokat, meg is kérdezte, hogy bizonyosan ki akarom-e nyomtatni az összes oldalt, de ezután nem történt semmi. Próbáltam továbbá a Win. intézőben és Total Commanderben kijelölni, majd nyomtatni, de ez sem vált be, képeknél ez a módszer tökéletesen működik.

Köszönöm az esetleges segítséget!
OpenOffice 3.2, Windows 7
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ezt nem látom kivitelezhetőnek.

Ellenben egy könyvtárban lévő fájlok, kötegelt paranccsal kinyomtathatók, nyiss meg egy parancsablakot.

Menj a könyvtárba ahol a fájljaid vannak, és írd be:

Kód: Egész kijelölése

"C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice" -pt "Nyomtató-neve" fájlnév
A "Nyomtató-neve"-ként a Fájl>Nyomtatás... alatt található nevet add meg. Pl nálam "Samsung ML-2250 Series"
Ha a könyvtárban lévő összes szöveges fájlt ki akarod nyomtatni, használd a *.odt formátumot, a fájl névnél.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
deter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. szeptember 5., vasárnap 4:29

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: deter »

Először is köszönöm! De sajnos nem működik. Legalábbis .xls fájl kiterjesztésnél (de még pontos fájl névvel sem pl. teszt.xls). Próbaképpen létrehoztam egy "teszt.txt" fájlt. Ha konkrétan ezt adtam meg célnak akkor ezt sikeresen kinyomtatta. De ha már *.txt-vel próbálkoztam akkor már ez sem működött. Illetve az általad javasoltak alapján, létrehoztam egy parancsikont. Windows felhasználókét számomra így egyszerűbb, mint parancssorban. Ahol célba beírtam -pt "Nyomtató-neve" fájlhelye fájlneve módosítást. Nem meglepő módon .XLS kiterjesztéssel továbbra sem tudott mit kezdeni. Továbbá próbáltam scalc-al is, de sem hozta a kívánt eredményt.

üdv_
deter
OpenOffice 3.2, Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nálam az még működik, hogy:

Kód: Egész kijelölése

"C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\soffice" -pt "Nyomtató-neve" teszt1.odt teszt2.odt
(ez a két fájl van csak abban a könyvtárban.) De ha *.odt -t írok a KÉT fájlnév helyett, az már nem működik. (Semmi sem történik a parancs kiadása után, nem jelenik meg a nyomtatási sorban semmi.)
.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Én innen vettem, csak egy fájlon próbáltam ki:
http://wiki.services.openoffice.org/wik ... _in_OOo%3F
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
deter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010. szeptember 5., vasárnap 4:29

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: deter »

Zizi64, ezzel az a gond, hogy így ott vagyok ahol a part szakad. Ugyanis sok dokumentum van, viszonylag hosszabb névvel. Ha egyenként kellene begépelni az állományok neveit az sok időt emésztene fel. Egyébként meglepett, hogy erre nincs valami beépített, kész megoldás. Másfelől lehet, hogy pontatlanul tettem fel a kérdést. Habár célszerű volna, hogy a dokumentumok megnyitva legyenek. De mégis másodlagos. Tehát akkor hogyan tudnék több dokumentumot felvenni a nyomtatási sorkezelőbe? Azt hittem van valami ablak ahova behúzom (drag and drop) a kívánt fájlokat és kész. Így konkrétan erre rákeresve a neten végre vannak releváns találatok http://tinyurl.com/2u839bués programok. Csak nem bízom bennük, nagyon ügyelek arra, hogy csak biztonságos alkalmazások kerüljenek arra gépre amivel dolgozom. Virtuális környezetben majd megpróbálom. Erre egyébként, ha valaki ismer egy jó alkalmazást szívesen várom.

r4zoli, igen, de sajnos nem működik lehet, hogy operációs rendszer a ludas. Tettőzi a bajt, hogy X64-es változat.

Köszönöm!
OpenOffice 3.2, Windows 7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Több különálló, megnyitott dokumentum nyomtatása

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Értem én, de nekem is csak ennyi sikerült...

Egyébként fájlkezelő programok Total-, Unreal Commander, stb)parancssorába Ctrl-Enter -rel "levihetők" a fájlkezelő ablakából. Ha parancssor elejére begépeled a begépelni valókat, akkor utána viszonylag könnyű utánarakni a fájlneveket...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése