Excel táblázatok hossza nulla lesz

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
lbandi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021. szeptember 6., hétfő 9:41

Excel táblázatok hossza nulla lesz

Hozzászólás Szerző: lbandi »

Sziasztok!
Ez évben tapasztalom, hogy egyes táblázataim hossza nulla lesz, anélkül hogy megnyitottam volna. (Az év elején kaptam egy Trójai vírust, az Eset vírusirtó leszedte. Nem tudom lehet e összefüggés?) Most megnyitandó táblázattal már harmadszor jártam így, hogy nulla lett a hossza. Ebből egyszer többszöri próbálkozás után megnyitotta. Most a hossza nem változott nullára és mégsem tudja megnyitni. A kiterjesztése xlsx volt eredetileg, átneveztem xls kiterjesztésre, de így sem nyitja meg.
Amit még gyakran tapasztalok, hogy azt írja ki, hogy az Excel nem válaszol. Kis idő múlva elindul.
Csatolok egy xlsx táblázatot, melyet nem tudok megnyitni, annak ellenére hogy ennek nem nulla a hossza.
Köszönöm a segítséget!
win10 és Excel 2007 szoftvert használok.
Üdvözlettel:
András
Csatolmányok
SZVB bevétele.xlsx
(12.69 KiB) Letöltve 166 alkalommal.
Win10, Office 2007 otthoni ??s iskolai verzi??
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Excel táblázatok hossza nulla lesz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Excel 2007 szoftvert használok.
Ez a fórum az Apache OpenOffice és a LibreOffice ingyenes szoftverek felhasználóinak nyújt segítséget más, önkéntes felhasználók által. A többségünk évek (én konkrétan több, mint egy évtizede) nem láttam közelről Excelt. Nem igazán tudunk neked segíteni.
Esetleg tegyél fel egy LibreOffice-t és próbáld meg azzal megnyitni a fájljaidat. De ha a fájlméretre értetted a 0 hosszúságot, akkor azt az Eset biztos, hogy teljesen kiürítette, nincs vele mit tenni.

Egyébként a fájlkiterjesztés megváltoztatása csak kétségbeesett utolsó kísérletnek elfogadható. Egy normális szoftvert nem szabad ezzel "átverni". A szoftverek a fájlnév kiterjesztéséből tudják meg azt, hogy milyen módon kell megnyitni a fájlt, azaz, hogy az milyen típusú. Nyilván nem jól nyitja meg semmi, ha nem is olyan a kiterjesztés, mint a típus.
(A .txt, .csv, .tsv fájlok esetében a MS Office csinált ilyen szabálytalan trükköket: a .txt-t .doc-nak, a .csv-t, .tsv-t .xls-nek átnevezve is megpróbálta megnyitni a fájlokat. Mindezt csak azért tette a MS, mert feltételezte, hogy egyes felhasználók képtelenek rendesen beállítani a "dokumentum-szerkesztőprogram" hozzárendeléseket a saját operációs rendszerükben: "Inkább nevezd át a .csv fájlt .xls-re, és akkor majd az Excel megpróbálja megnyitni xls-ként!" alapon.)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Excel táblázatok hossza nulla lesz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az ODF (.ods) és az OOXML (.xlsx) táblázatkezelő fájlok valójában zip archívumok, belső könyvtárszerkezettel rendelkeznek. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy a fájl (egy másolatát) nevezd át .zip kiterjesztésűre (így a zip kicsomagoló programok tudni fogják, hogy mi a dolguk vele) és próbálj meg "belenézni" az archívumba. (például Total Commanderrel, Unreal Commanderrel)

A te példafájloddal a Total Commander-em "Hiba a csomagolt fájlban" hibaüzenettel megáll a kinyitás előtt. Tehát nem látszik, hogy mi van benne. Ez azt jelentheti:
- Hibás a fájlod
- Nem is .xlsx fájl valójában.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
lbandi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021. szeptember 6., hétfő 9:41

Re: Excel táblázatok hossza nulla lesz

Hozzászólás Szerző: lbandi »

Köszönöm a segítséget.
András
Win10, Office 2007 otthoni ??s iskolai verzi??
Válasz küldése