[Megoldva] LO Calc fügvény dátum formátum 502-es hiba

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Kepe
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. augusztus 16., vasárnap 23:02

[Megoldva] LO Calc fügvény dátum formátum 502-es hiba

Hozzászólás Szerző: Kepe »

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy a magyar helyesírás szerint írt dátumot pl: 2021.01.01 , ezt elfogadja dátumként az LO fügvénye is?
Adott egy táblázat, ahol pontokkal szerepel a dátum a =DÁTUMTÓLIG fügvényt szeretném használni, hiába állítom át utólag a calc táblázat celláit dátum formátumra, nem fogadja el. 502-es hibát ad.
Csatolom a dokumentumot.
Azt tudom, hogyha simán az eredeti fájlt ami egy txt beimportálom és kijelölöm ezt a sort dátumként akkor átírja a 2021-01-01 formátumra. Viszont én azt szeretném, hogy maradjon a pontos megoldás.

Megoldás:
Újra beimportáltam az adatokat, és most már működik. Lehetséges hogy a képlet két dátumát írtam be fordítva

Kepe
Csatolmányok
termeszetjarok.ods
(20.69 KiB) Letöltve 153 alkalommal.
Libreoffice 7.1.3.2 Ubuntu 21.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] LO Calc fügvény dátum formátum 502-es hiba

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szerintem az segíthetett, hogy az importáláskor helyes adattípust választottál a dátumoszlop számára az import filter ablakában. A most látható mintafájlodban nem dátumok vannak (amelyeknek egyértelműen numerikus adatoknak kellene lenni), hanem dátumnak KINÉZŐ szövegek. Azokkal pedig nem lehet SEMMILYEN számítást végezni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése