MS frissítés után nem működik

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

MS frissítés után nem működik

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Szervusztok,

segítséget kérnék a következőre.
W10 64 bites asztali gépemre múlt héten lejött egy MS frissítés, ami után egyetlen Libre office file nem nyílik meg se calc, se writer. A Libre office 6.3 verzió van a gépen.
Emelett szintén van a gépen az Open office 4.1.6 verzió, de anno nem töltöttem le hozzá a magyar nyelvű modult. Most ezzel meg tudom nyitni az libre fájlokat, de angolul. Megpróbáltam letölteni most rá a magyar modult,de a letöltés közben azt dobja, hogy a progi mappában lévő fájlt nem lehet frissíteni. A 4.1.9 verziót tehát nem lehet rátölteni.
Mit tegyek?
1. Letörlöm a teljes 4.1.6 verziót, és letöltöm a 4.1.9 verziót, de ebben az esetben nem fog a Libere office-ban a gépen lévő adatállomány sérülni, megnyithatatlanná válni?
2. Vissza tudom állítani megnyithatóvá a Libre office 6.3 verziót?

Köszönöm ha valaki erre jár és válaszol, Maska...
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS frissítés után nem működik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Windows 10 frissítés után ez sajnos mostanában jellemző probléma - erről tanúskodik az angol nyelvű fórum több bejegyzése is.

Nekem ilyen még szerencsére nem jelentkezett, de az angol fórumon a Defender "túlbuzgóságát" szokták okolni: megvon mindenféle jogokat a felhasználói programoktól, nem csak az AOO/LO-tól. Hogy a Defender ideiglenes kikapcsolásán kívül mit lehet vele kezdeni, arra keress rá az angol fórumon:

https://forum.openoffice.org/en/forum/index.php

Egyébként a Fájl-megnyitás menüponttal se működik, vagy a fájlneveken történő dupla kattintással nem nyílik meg?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Maskaopen94
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018. július 27., péntek 15:06

Re: MS frissítés után nem működik

Hozzászólás Szerző: Maskaopen94 »

Sajna egyikkel sem nyílik...
OpenOffice 4.1.5
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS frissítés után nem működik

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése