[Megoldva] LibreOffice Calc

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Attila13
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021. február 6., szombat 12:58

[Megoldva] LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Attila13 »

Azzal a problémával szembesültem, hogy táblázatban rögzíteni csak az első oszlopot, vagy az első sort lehet. Módosításra lehetőséget nem találtam. Sikerült-e valakinek ezt a kötöttséget feloldani úgy, hogy pl. az első 10 sort rögzítette?
Segítségét köszönöm!
A LibreOffice 7.1.03 verzi??j??t haszn??lom Windows 10 Pro OS alatt.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

___________________________________________________________________________________
A LibreOffice 7.1.03 verzi??j??t haszn??lom Windows 10 Pro OS alatt.
Sajnos, amíg nincs ebből a legújabb verzióból hordozható is kiadva, addig nem nagyon tudok segíteni.
Én ugyanis permanensen SOHA nem telepítem a Fresh verziót, csak a hordozhatókat próbálom, azokkal tesztelek.
Nálam és a cégemnél permanensen LO 6.x.x verziók vannak csak telepítve.

Elképzelhető, hogy a legújabb verzióban van még hiba (akár új bug is). Próbáld ki régebbi verzióval (pl. egy hordozható verzióval. Itt megtalálod azoknak a linkjeit:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=3&t=1363

Egyébként meg leírhatnád, hogy HOGYAN próbáltad meg a rögzítést feloldani...

Addig a sorig/oszlopig rögzíti a nézetet a Calc egyébként, amelyik cellád éppen aktív.
A "Nézet - Rögzítés" nekem be/kikapcsolja a rögzítést (LO6.4.7).
A "Nézet - Cellák rögzítése - " az a funkció, ami csak az első sort/oszlopot rögzíti (tipikusan arra az esetre van ez a menüpont, amikor fejlécnek használod az első sort/oszlopot).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Egy olyan mintafájl feltöltése a részedről sokat segíteni, ami az általad feloldhatatlan rögzítést tartalmazza.

ODF formátumról beszélünk - legalábbis merem remélni...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha esetleg az új verzióban a menübe nincs kirakva a fentebb említett funkció, attól az még szinte biztosan létezik abban is. Csak ki kell rakni a Testreszabás funkcióval, sőt esetleg már fel is van véve a menübe, csak láthatóvá kell tenni a jelölőnégyzet bekapcsolásával.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Úgy látom, a PortableApps nagyon gyors volt most: már kint is van az ő LO7.1.0 verziójuk.
Letöltöttem, felraktam, és kipróbáltam azzal is: a fent említett menüpont (Windows10 x64 Prof.-on) ott van a helyén alapértelmezettként, és működik is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Attila13
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021. február 6., szombat 12:58

Re: LibreOffice Calc

Hozzászólás Szerző: Attila13 »

T. Hozzámszólók!
Segítőkészségeteket köszönöm, azóta rátaláltam a megfelelő megoldásra: ráállva a táblázatnak arra a cellájára, amelyet rögzíteni akarok, azaz az ettől balra, vagy felfelé lévő oszlopok/sorok láthatóak maradnak a táblázatban való műveletek ellenére, ha a Nézet fül alatti Rögzítésre klikkelek. Amikor már nincs szükség a rögzítésre, a Nézet fül alatti Rögzítésre klikkelve megszűnik a rögzítés.
A LibreOffice 7.1.03 verzi??j??t haszn??lom Windows 10 Pro OS alatt.
Válasz küldése