fapados writer

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
subler
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020. december 21., hétfő 12:20

fapados writer

Hozzászólás Szerző: subler »

nem használok se world öt se writer t. nem is értek hozzá, söt semmilye gerjedelmem sincs velülk ismerkedni. néha viszont kell egy egy levelet irnom. ehhez tökéletesen megfelet a woldpad.. az viszolnt pingvinen nem müködik. most hogy átáltam pingvinre szembesültem azzal a ténnyel hogy hiába van már egy jo és használhato rendszerem ha nincs mit futtatni rajta. a linuxos programok egyszerüen szart se érnek. a windowsosok meg nem mennek rajta. fel nem tudom fogni hogy miért nem lehet a jo és közkedvelt wines programoknak megcsinálni a pingvines verzoját. miért kell jura és ujra feltalálni a melegvizet? ami ráadásul nemigen sikerül.

szoval. a probléma. kellene egy egyszerü fapados szövegszerkesztö, pont mint a worldpad, amivel meg lehet irni egy levelet. és tudja azt rtf és pdf formában menteni. ez miért olyan lehetetlen?

felraktam a writer 7.0.4.2 verziot debian 11 re. azért ezt mert ez települt. borzaszto. egy nagy katyvasz az egész. még magyarul se tud. vagyis csak félig. a program angol nyelvü az irás magyar. ezt a szart! egyszerüen használhatatlan. csak azért nem takaritottam még le, mert legalább meg tudja nyitni az rtf fájlokat. szép teljasitmény. igaz mentségére legyen mondva a többi hasonlo pingvines szar még erre sem képes.
csokoltatom linus torvaldsot.
open office 7.0.4.2 / debian 11
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fapados writer

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem használok Linuxot (sajnos), de azt látom és tudom, hogy amiket itt irkáltál, az
- vagy egyszerűen nem igaz,
- és/vagy a hozzá nem értésedről tanúskodik.

Ha neked nem kell a LibreOffice vagy az OpenOffice, akkor eleve rossz helyre írtál. Ez se nem Linux fórum, se nem fapados szövegszerkesztő fórum.

Lássuk tételesen:

A LibreOffice 7.0.4 valóban tartalmazhat még le nem fordított részeket, az új funkciókból eredő bug-okat, mert ez a FRESH verzió. Ezt a kifejezetten hozzáértőknek, korai alkalmazóknak, tesztelőknek, önkénteseknek, kíváncsiaknak bocsájtják ki.
Neked célszerűbb a Still verziót felraknod, ami ma a 6.4.7 (vagy akár még régebbit). Nem is gondolom, hogy bármelyik Linux verzió a Fresh-el jönne ki. Mert VALAMILYEN LibreOffice-t ELEVE tartalmaz minden általam ismert Linux disztribúció. Nem is kell telepítened!

Természetesen a Still verzió TUD magyarul mind a felhasználói felületen, mind a szerkesztett szövegben. A nyelvi modulok telepítéséről Linuxon nincs tudásom és tapasztalatom. Windows-on a telepítőfájl MINDEN támogatott nyelv eszközeit tartalmazza.

A Microsoft-féle szövegszerkesztőt nem "world"-nek ("világ"), hanem "Word"-nek ("szó") hívják. És Wordpad-nak a primitív szövegszerkesztőt.
Természetesen Linuxra is létezik rengeteg egyszerű szövegszerkesztő, főleg programkód írására valók, de nagyon egyszerű leveleket is meg lehet velük írni. Nyilvánvalóan nem tudnak olyan fejletten formázni, mint a Writer, mert nem erre a feladatra készültek. Mivel nem használok Linuxot, nem tudok neked neveket mondani, de keress rá! (Nyilván a nálad telepíthető program neve függ a grafikus felületed fajtájától is.)

Az RTF fájlformátumnak melyik verzióját kívánod használni? Sajnos a Microsoft fájlformátumoknak (a .doc-nak, a .docx-nek és az .rtf-nek is rengeteg al-verziója van, gyakorlatilag lehetetlen követni a változásokat.
Én azt javaslom neked, hogy ha olyan levelet akarsz írni, amit évek múlva is meg akarsz nyitni, akkor használd a Writert, az ODF fájlformátumokat és/vagy exportálj PDF formátumba is egy példányt a dokumentumodból.

És az így "explicite" szintén nem igaz, hogy a Windows programok ne futnának Linuxon, mert futhatnak - legalábbis WINE alatt, vagy virtuális gépen. Csak hát, ahhoz is érteni kell... És hát olyat eddig nem nagyon láttunk, hogy a MS kiadta volna Linuxra IS valamilyen programját... Ezzel szemben a szabad szoftveresek ÁLTALÁBAN több platformra is kiadják a szoftvereiket...

Csakis a Wordpad pontosan olyan, mint a Wordpad. Ha bármilyen más program PONT olyan lenne, akkor azt is Wordpad-nak hívnák. Mindig lesznek különbségek (fájlkezelésben, formátumban, formázási tulajdonságokban és egyebekben) két eltérő csapat által kiadott azonos célú szoftver között. Ezzel meg kell békélned, vagy maradnod kell a megszokott rendszernél, és megszokott programoknál. SEMELYIK más operációs rendszert és SEMELYIK más programot nem fogod tudni használni TANULÁS, azaz az új kinézet, az új funkciók, és új koncepciók, aspektusok megismerése nélkül.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fapados writer

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Demonstráció arról, hogy működik a magyar nyelvi helyesírás-ellenőrző funkció (Windows 10-en, LO 6.4.7-tel):
Kattints a képre az élesebb nézetért...
Kattints a képre az élesebb nézetért...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése