(Megoldva) docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

(Megoldva) docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Sziasztok!

Most telepítettem a gépemen a legfrissebb endlesst, és szeretném használni a libreoffice alkalmazást. De sajnos sem a word, sem az excell fájlokat nem nyitja meg..
Letöröltem és újraraktam a libreoffice-t, de nem segített.

Tudna nekem valaki segíteni?

Köszönöm!

Misi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára misishow 2019. szeptember 20., péntek 10:08-kor.
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mit jelent az nálad pontosan, hogy "nem nyitja meg"?
- dupla kattintással a fájlnéven/ikonon nem indul el a LibreOffice és nem jelenik meg a fájl tartalma?
- vagy a LibreOffice-t előbb elindítva a Fájl - Megnyitás funkcióval sem nyílik meg a fájlod?
- esetleg a LibreOffice-on belüli nemrég szerkesztett dokumentumok listájából nem nyílik meg?

Az első esetben hozzá kell rendelned a doc/docx, xls/xlsx fájlkiterjesztéseket a LibreOffice alkalmazáshoz. (illetve fordítva: az alkalmazást a fájlkiterjesztéshez, más szóval össze kell rendelned a dokumentumtípust az őt alapértelmezettként megnyitó alkalmazással.)
Erre legjobb eszköz a LO Telepítője: ha telepítés közben az Egyéni telepítést választod, akkor - egyéb beállítható dolgok felkínálásán kívül - megkérdezi, hogy alapértelmezettként hozzá akarod-e rendelni a Microsoft fájlformátumaihoz a LibreOffice-t.
Ugyanezt utólag pedig az operációs rendszered megfelelő funkciójával tudod megtenni, azt kell erre a célra használnod. Ezt az Endless-t nem ismerem, de biztos ugyanúgy kell csinálni, mint a többi Linuxokban.

A nemrég szerkesztett dokumentumok listája a dokumentum eredeti helyét és eredeti nevét tárolja. Ha te egy más alkalmazással, fájlkezelővel bármelyiket megváltoztatod, a fájlt átnevezed és/vagy áthelyezed máshová, akkor - természetesen - ez a funkció már nem találja meg.

Ha pedig semmi módon nem akarja megnyitni a MS fájljaidat, akkor annak is több oka lehet:
- ugyan a fájlok nevei MS dokumentum kiterjesztésűek, de a fájl belül mégsem olyan formátumú. Ezt a MS Office/Word/Excel és más szoftverek gyakran alkalmazták a régebbi verzióiban: RTF, TXT fájlokat is DOC kiterjesztéssel illetve CSV, TSV fájlokat is XLS kiterjesztéssel mentettek el, mert így a felhasználó számára megspóroltak egy hozzárendelést. A LibreOffice viszont nem fogadja el ezt a csalást. Természetesen tud a LibreOffice is ilyen fájlokat megnyitni/importálni, de akkor azok legyenek szabályos fájlnevűek, hiszen pont erre (a típusazonosításra) találták ki a fájlnév-kiterjesztést még a hőskorban.
- sérültek a fájljaid
- egyéb - esetleg jogosultsági - probléma áll fenn, amit szintén az operációs rendszer szintjén kell orvosolnod.

__________________________
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Én azt javaslom egyébként, hogy ne a legújabb Fresh verziót telepítsd a LibreOffice-ból, hanem a legújabb Still verziót. Éles munkára az az ajánlott a fejlesztők által is. A Fresh a kísérletezőknek, felhasználói tesztelőknek való. A 6.2.x a mostani legújabb Still verzió.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Szia!

Köszönöm hogy reagáltál!

Maga a program elindul, csak nem tölti be a fájlokat. Sem az excel sem a word doksikat. Megnéztem, a társítás rendben. Úgy is próbáltam hogy előbb megnyitom a programot, és abból próbálom a fájlokat, de úgyse sikerül.
Csináltam a videót is ott látható mit ír ki hibának:

https://drive.google.com/file/d/1-JNNO7 ... p=drivesdk

Ha nem sikerül megnyitni, akkor meg tudom osztani egy email címre.

Apumnak vásároltam ezt az új gépet, direkt raktam fel rá az endlesst mert régen használtam, elég egyszerű, apumnak pont ideális.
A libreofficeban csináltam most egy szöveges doksit, lementettem azt megnyitja, bár annak .odt a kiterjesztése....
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Gyanús jelenség, hogy a "Letöltések" mappanév és az al-mappanév, valami rossz dekódolással jelenik meg a hibaüzenetben. Emiatt persze, hogy nem találja a fájlt, hiszen olyan kacifántos nevű könyvtár biztos nincs a gépeden.

Próbálj meg létrehozni egy olyan nevű könyvtárat, ami csakis angol (normál alap ASCII) karaktereket tartalmaz a nevében és a teljes útvonalának a nevében is! Másolj be abba néhány fájlt valami fájlkezelővel (azok nevében se legyen semmi ékezetes vagy különleges karakter: nevezd át, ha eredetileg lenne) és próbáld meg azokat megnyitni.

Esetleg - ha publikus a tartalmuk - egyet-kettőt ide is feltölthetsz a kérdéses fájlokból kipróbálásra, vagy te próbáld meg megnyitni azokat másik gépen is, szintén LibreOffice-szal. Ha működik, akkor nyilván nem a fájllal, és nem a LibreOffice-szal van probléma, hanem az adott géppel, mint "környezet"-tel.

Arról fogalmam sincs, hogy a te rendszereden miért nem egyezik a LO és az Op.rendszer karakterkódolása, és azt sem, hogy hogyan lehetne azokat azonossá tenni.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Szia!

Elnézést hogy csak most. Csináltam egy az általad megfelelő karakterekből álló mappát és abba átraktam az átnevezett fájlokat. És megnyitotta.
De fogalmam sincs hogy miért. Nem hiszem hogy az endlessel van baja, nem lehet esetleg valamit átállítani a libreoffice-ban hogy kezelje az ékkezetes és egyéb karaktereket? Mert ez így elég macerás.

https://drive.google.com/open?id=1Rd21k ... PB1eIqayzG

Ezt már nem nyitja meg.
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

nem lehet esetleg valamit átállítani a libreoffice-ban hogy kezelje az ékkezetes és egyéb karaktereket? Mert ez így elég macerás.
Természetesen kezeli az ékezetes elérési útvonalakat és fájlneveket. De a karakterkódolásnak egyeznie kell az op.rendszer és a program között. Azt nem tudom, hogy nálad ez miért nem egyezik, és melyik oldalon (LO/op.rendszer) kéne ezt beállítanod.

A megosztott fájlodat a D:\Letöltések\2019\ mappámba letöltve, a
D:\Letöltések\2019\gokart bajnokság 2016.xlsx
URL gond nélkül meg tudtam nyitni Windows 10-en.

Valamiért nálad a fájlnévben és elérési útvonalban lévő ékezeteseket rosszul adja át az Op. rendszer, vagy rosszul veszi át a LO...

Meg kéne próbálnod másik LO verzióval ugyanazon az Op.rendszeren, vagy ugyanazzal a LO verzióval másik Op.rendszeren. Akkor talán kiderül, hogy melyik "a hunyó"...
Én most Win 10-en próbáltam fixen telepített LO 6.1.6-tal, illetve hordozható LO 6.2.6; LO 6.3.0; AOO 4.1.5-tel. Mindegyikkel működik a fájlod. LO 6.3.1 hordozható verzióm még nincs felrakva...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Megjelent a winPenPack hordozható 6.3.1 verzió, így már azzal is ki tudtam próbálni: Win10-en azzal is működik a fájlod, és ékezeteseket tartalmazó URL-je.

Ez még nem jelenti egyértelműen azt, hogy a LibreOffice-szal nem lehet gond, mert meglehet, hogy a te operációs rendszeredre lefordított (build-elt) verzióban rontottak el valamit... De lehet, hogy az operációs rendszered kezeli az URL-eket furcsán, máshogy, nem a megszokott módon...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Sejtettem hogy neked működni fog a fájl.
De akkor a libre officeban nem tudsz olyan beállítási módról ami ezt orvosolná?
Az endless os-t a központi oldaláról szedtem le, és ott a telepítés után beállítottam a magyar nyelvet és lokációt. Attól még lehet azzal gond, próbálkozom azzal is, de a libre office-t szeretném előbb mint probléma okát.
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

De akkor a libre officeban nem tudsz olyan beállítási módról ami ezt orvosolná?
Nem tudok. Ezt telepítés közben kell (valószínűleg) egymás között elintéznie a LO-nak és az operációs rendszerednek.

Itt nem a belső (szövegszerkesztés közbeni) karakterkódolásról van szó. Azzal is lehetnek problémák, ha olyan forrásból (pl internetről) próbálsz meg eltérő kódolású szöveget beilleszteni, de ott van választási lehetőség...

Nálad viszont a legalapvetőbb funkció (az URL átvétele az operációs rendszertől) a problémás, és ez hozzáférhetetlen a beépített beállítási lehetőségeken keresztül.

Próbáltál már ÚJ dokumentumot ékezetes fájlnévvel menteni ékezetes nevű könyvtárba, és azt megpróbálni megint megnyitni???
azt is ki kéne próbálni, hogy mely ékezetes betűkre háklis a rendszer. Az áéÁÉ ritkábban okoz problémát, mint a többi, mert azok többféle kódlapon is azonos helyen vannak. A többi szokott problémás lenni.


Én a helyedben - ha a gép támogatja - felraknék egy Ubuntut, vagy más "normális" Linuxot... Az eleve tartalmaz hozzáillesztett LibreOffice csomagot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Megnézem majd este az új dokumentumnál mit csinál.
Ezen az endlessen is alapból rajta volt a libre office csomag.
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ezen az endlessen is alapból rajta volt a libre office csomag.
Igeeen? Ekkora hülyeséget hogy csinálhat a kiadója? (Mármint, hogy Fresh verziót /LO 6.3.1./ adni gyanútlan alap-userek kezébe...)

De egyébként - valószínűleg - akkor ott kell keresned a hibát, amikor magyarítottad a rendszert... Valamit még át kell állítani az op. rendszeredben...

Azt is ki kéne próbálnod, hogy más alkalmazás, más típusú fájlokkal is érzékeny-e az ékezetes nevekre? (Pdf olvasó, és pdf fájl például...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Ezt is megnézem este, köszi.
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
misishow
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019. szeptember 13., péntek 19:10

Re: docx/xlsx does not exist - fájl nem található

Hozzászólás Szerző: misishow »

Na megnéztem pár dolgot.

Ha a libreoffice-ban akarok fájlt menteni, ott se hagyja az ékezetes karakter miatt.
Ha a saját mappában akarok egy ékezet nélküli fájlt menteni, hagyja, de ha a letöltések mappába akarok ékezet nélkülit nem hagyja a könyvtárnév miatt.
Érdekes módon ha átváltom angolra a nyelvet, kezeli az ékezetes fájlokat is!
A lényeg köszönöm a segítséget, az endlessben a hiba, de ezt nem tudom nagyon kezelni, csak ha nem használok ékezetet, illetve a chromeban átállítottam a letöltés a saját mappába.

Köszönöm szépen a segítséged!
LibreOffice 6.3.1.2/Endless 3.6.3
Válasz küldése