Mit válasszak?

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
ksz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. június 17., hétfő 13:10

Mit válasszak?

Hozzászólás Szerző: ksz »

Sziasztok!
Úgy adódott a helyzet, hogy otthonról dolgozom tovább, az irodában eddig Microsoft Word-ot használtam, itthon viszont OpenOffice-ban gondolkodom. Lehet, hogy nem a legértelmesebb vagy legkönnyebben megválaszolható kérdés, de melyik kiadást lenne érdemes használnom?

Windows 10-en dolgozok, gyakorlatilag csak nyers, minimálisan formázott szövegeket írok. Az elvárásom csak annyi, hogy, ha lehet, hasonlítson minél jobban a kezelőfelület a Word-höz, illetve bonyolultabb kezdeti beállítások nélkül is használni tudjam.

https://www.openoffice.org/hu/download/
https://hu.flatfy.com/
https://hu.libreoffice.org/letoeltes/

Én eddig ezekről hallottam, mit ajánlanátok? Köszönöm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ksz 2019. június 21., péntek 15:42-kor.
OpenOffice 4.1.6 Windows 10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit válasszak?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A LibreOffice 6.1.6 verziót javaslom. Abból már van 32 és 64 bites verzió is, illetve a kezelőfelületen megvalósították a Ribbonhoz hasonló ikon-csoportosítási lehetőségeket. (Én személy szerint utálom a dolgot, és emiatt nem is használom, de aki az ilyen kusza kezelőfelületen szocializálódott, annak jó, ha van ilyen... Nekem a Menü, az alapértelmezett Eszköztárak és az Oldalsáv bőven elegendő a hatékony munkához.)
A LibreOffice továbbá képes OOXML formátumokba exportálni, menteni.

Az Apache OpenOffice ezekből a szempontokból jócskán le van maradva a fejlesztésben. Nem képes OOXML formátumba menteni se, csak 32 bites verzió érhető el, és nincs Ribbon-szerű felhasználói felülete. Az AOO még csak a 4.1.6 verziónál jár. Továbbá a lelassult fejlesztés miatt nem képesek követni a Win10 frissítéseikor jelentkező újabb és újabb (többségében fölösleges) változásokat, emiatt kompatibilitási problémák is vannak már az AOO esetében a Win10-zel.

A LO 6.1.6 nem a legújabb verzió; az ma a 6.2.4, de az az újdonságokat a többlet hiba-lehetőségek mellett is megismerni akaró tesztelők számára van kiadva.
Természetesen az ODF fájlformátum a natív, alapértelmezett mind az AOO mind a LO esetében. MINDIG abban tárold a fontos dokumentumaidat, és csak a szerkesztés végén csinálj belőle egy idegen formátumú másolatot - ha nagyon szükséges. De mindig az ODF-et vedd elő, ha folytatni kell a szerkesztést.
Iszonyatosan sok problémától kíméled meg magadat, ha nem az elavult, soha nem szabványosított, bináris .doc, xls, ppt formátumokban, sőt nem is az ugyan szabványos, de nagyon félresikerült .docx, .xlsx formátumokat használod!
Tehát: mindig a nemzetközi szabványon alapuló hosszú idejű kompatibilitást biztosító .odt, ods, .odp, odg formátumokban dolgozz!!!

Az AOO és a LO mellé olyan bitszámú JRE-t kell telepítened, amilyen bitszámú az AOO/LO csomagod. Csak néhány funkcióhoz kell, de még nem sikerült elérni a fejlesztőknek a teljes Java-függetlenséget.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
ksz
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. június 17., hétfő 13:10

Re: Mit válasszak?

Hozzászólás Szerző: ksz »

Zizi64, köszönöm a számos szempontra kitérő válaszát, akkor a LibreOffice lesz az első próbálkozásom. Ha pedig további kérdésem lesz, visszatérek majd. :)
OpenOffice 4.1.6 Windows 10
Válasz küldése