Időbélyeg

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
rkrichie
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. március 16., szombat 23:13

Időbélyeg

Hozzászólás Szerző: rkrichie »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem tudom megoldani a következőt:

A1 mezőben szeretném azt a dátumot rögzíteni, amikor A2 mezőbe írok valamit. Nem akarom mindennap, minden adat bevitelénél a dátumot beírni.
A1 mezőbe ha ezt írom:
=HA(A2="";"";Ma())

Ez az a probléma, hogy ma jó dátumot mutat, de holnap már nem a mait fogja mutatni, hanem holnapit.

Rkrichie
OpenOffice 3.1 MAC Os High Sierra
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Időbélyeg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A témádat leválasztottam, mert nem kapcsolódott ahhoz a témához, amihez írtad a kérdésedet.
Új kérdéshez mindig hozz létre új témát.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Időbélyeg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Annyiban mégis kapcsolódik ahhoz a témához a kérdésed, hogy az egyik (a hatékonyabb) megoldás a makró írása és használata.

A makrórögzítő ez esetben nem segít: Az API függvények használatával kell megírnod a makrót.
Ehhez rendelkezésedre állnak a "figyelők" (listeners), amelyek képesek elindítani a kívánt makrót, amikor változás történik egy adott cellában.

Ha már sikerült az API függvények megfelelő kombinációjával (az épp használt cella, vagy annak a szomszédja, vagy fixen hivatkozott cella) "megfognod" a cellát, akkor már csak ennyit kell tenned:

Kód: Egész kijelölése

oCell.value = now()
Ha nem függvénnyel, hanem makróval viszed be a dátumértéket, az nem fog frissülni a fájl megnyitásakor - illetve csak akkor fog frissülni, ha a makró futtatását kiváltó ok létrejön.
Itt van egy hasonló téma.
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... 773&p=9114

A magyar fórumon a régebbi csatolmányok sajnos egy korábbi "balesetnél" elvesztek, de nekem azoknak a többsége megvan, amit én is kezeltem, módosítottam: most újra csatolom. Az Imei szám beírása a mellette lévő cellába automatikusan beviszi az aktuális dátumot egy makró segítségével):
Eseményfigyelő.ods
(18.6 KiB) Letöltve 291 alkalommal.
Van egy másik módszer, makró nélkül, egylépéses iteráció használatával. De ez akkor semmiképpen nem működhet, ha más feladatokhoz meg szükséged lenne az többlépéses iteráció funkcióra.
https://ask.libreoffice.org/en/question ... ata-entry/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
rkrichie
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. március 16., szombat 23:13

Re: Időbélyeg

Hozzászólás Szerző: rkrichie »

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Megismerkedem akkor ezzel az új területtel, hátha sikerül.
OpenOffice 3.1 MAC Os High Sierra
Válasz küldése