MS Skin openofficra

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
kalmarr
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009. február 9., hétfő 13:39

MS Skin openofficra

Hozzászólás Szerző: kalmarr »

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az OpenOffice-nál van-e arra lehetőség, hogy MS Office 2007-es skint illesszek a felületére? Számomra azért volna ez jó, mert nagyon sok dolog 1:1-ben meg van mind a két programban csak nem egy helyen, és a keresgélés rengeteg időmet elveszi.

Üdv.

KALMI
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MS Skin openofficra

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Bár én nem vagyok fejlesztője se, magyarítója sem az OpenOffice-nek, és e témában meglévő csekély ismeretemet én is innen-onnan olvasgatással szedtem össze, azt hiszem az OpenOffice-t azért IS nem PONTOSAN olyanra fejlesztik, mint az MS-t mert a világ egy része "megette" a szoftver szabadalmak szükségességére vonatkozó erőlködését a MS-nek. Ezért aztán legyen bárki aki jobb-rosszabb funkcionalitású programot képes írni teljesen a nulláról kezdve - tehát még részlet kódokat sem használva más szoftverekből - PONTOSAN olyan kinézetűt és PONTOSAN olyan tudásút csak a szabadalmi jogokért leperkált (gondolom) jelentős összegek ellenében dobhat a piacra. Nesze neked, szabad verseny! Lásd a nem túl régi (remélem, nem hoax) Oroszországból érkezett hírt: valaki levédette a szmájlikat, így aztán ott csak akkor szabad használni őket, ha a licencet megvásárolja valaki. Őrület!
Másik ok, hogy a OOo másmilyen mint a többi: Lehet hogy az OOo szerkezete a logikusabb. Reklámízű meglátásom: az OOo nem MSoffice akar lenni, hanem jól használható irodai alkalmazás, ami ráadásul ingyenes.

Aztán - hogy még mondjak ilyen okosakat - meg lehet ezt is szokni.
Én már ott tartok, hogy ha a titkárnőnk - kompatibilitási kényszerből megtartott - MS office-ében kell megtalálnom egy-egy eldugottabb funkciót, hát akkor mondok néha cifrákat...

Mindezek mellett az OOo menürendszere teljesen testre szabható, mindenki úgy rendezi be magának, ahogy akarja. Az újonnan felvett menüpontok emlékeim szerint nálam még program frissítés után is megmaradtak. Valószínű, hogy a menürendszert tartalmazó fájl is megkereshető a programkönyvtárban, és ha több gépen is ugyanolyan beállításokat szeretnél, akkor az átvihető. De ezt pontosan nem tudom... Néhány beállítás átviteléről már volt szó itt a fórumon.
Készen levő MS berendezkedésről -skinről- még annyit sem tudok...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
kalmarr
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2009. február 9., hétfő 13:39

Re: MS Skin openofficra

Hozzászólás Szerző: kalmarr »

Iagzából titkárnői átverés volna a fő cél, mert mikor meg látja az Ooo-t, akkor nem megy, mikor az MS-t, akkor minden ok. Ezért gondoltam arra, ha van ehez hasonló skin (gondolom nem csak én küzdök ilyen problémákkal), akkor miért ne. Nézzük meg. Mennyire működik a program :).
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Válasz küldése