Migrálás

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Migrálás

Hozzászólás Szerző: charlie »

Naszoval.
A suliba ahol r.gazda vagyok, az eOpen-es Officeok a nyáron lejárnak. Tehát ez jó urugy arra (a vezetoseg fele), hogy a tisztaszoftveres office helyett OOo-ra migraljak. Namost, ezt már szépen elkezdtem, egy-két (adminisztraciohoz tartozo) gépre feltettem, itt hasznaljak is (eleddig nem volt azokon office, mert meg dos volt a régi gepen, stb), szoval, nem ismertek az MS Officet.

Viszont. A tanárok, vagy akik már jobban értenek hozza, és kicsit ismerik az Officet (ide kattint, odakattint szinten ugyebar) meg bajba lesznek. No, nem azért mert máshogy néznek ki a dolgok, ez még elmegy (o2k7-el nehezebben boldogult 2 tesztalanyom mint ooo-val)

viszont, sok nehezseget okoz, hogy sokmindent máshogy hivnak OOo-ba mint MS-éknél. Tehát tudná hasznalni, ha tudja, hogy az az.

Namost, a Mozillahoz még régen (lehet ,hogy ff-be is nem tudom) volt a sugojaba egy ilyen, hogy ami IE-be mi, az Mozilla-ba ez. Tehát le volt szépen irva, hogy a magyar IE-ben levo menuk, megnevezesek, azoknak mik a mozillas megfelelojuk (pl. kedvencek > konyvjelzok).

Szoval, OOo-hoz van e ilyesmi osszeszedve, magyarul? Mert ha egy ilyen listat mar a userek kezebe nyomhatnek nagy segitseg lenne.

Valamint mégvalami, tankonyvek léteznek e OOo-hoz? Mert ugye tanuloi gepeken valo atallashoz (pontosabban, hogy ezt tanitsak) ez alapfeltetel, valamint van egy olyan tanfolyam vagy hasonlo, ahol a tanarokat (a szamtech tanarokat, tehát akik tanitjak) egy kis átképzésre el lehet kuldeni.
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Új tankönyv nincs, de dokumentáció ami akár könyv is lehetne a közösség készített. Az OPENOFFICE formátumában van, és PDF-ben. Én is letöltöttem. Jó! :idea:
Tamás
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: charlie »

Mészáros Tamás írta:Új tankönyv nincs, de dokumentáció ami akár könyv is lehetne a közösség készített. Az OPENOFFICE formátumában van, és PDF-ben. Én is letöltöttem. Jó! :idea:
Tamás
Az OpenOffice.org a gyakorlatban c. mure gondolsz? igen azt ismerem. De hiaba jo, ha tanitani csak "hivatalos" konyvbol lehet. (vagyis lehet fejbol is, de kell egy konyv, nem tudom miért, ezt mondtak nekem)
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Csak azt tudom javasolni, amit a Sztárai Mihály Gimnázium Tolna rendszergazdája is tett összefoglalta egy könyvben az anyagát. Forrás anyagnak talán jó ez a dokumentáció...és körül lehet nézni biztos van még ilyen hasonló értékes anyag.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Mészáros Tamás írta:Csak azt tudom javasolni, amit a Sztárai Mihály Gimnázium Tolna rendszergazdája is tett összefoglalta egy könyvben az anyagát. Forrás anyagnak talán jó ez a dokumentáció...és körül lehet nézni biztos van még ilyen hasonló értékes anyag.
Várom akkor ezzel kapcsolatban mások véleményét is. OpenOffice az oktatásban.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Avatar
charlie
Önkéntesek
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. március 5., szerda 14:04
Kapcsolat:

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: charlie »

Mészáros Tamás írta:Csak azt tudom javasolni, amit a Sztárai Mihály Gimnázium Tolna rendszergazdája is tett összefoglalta egy könyvben az anyagát. Forrás anyagnak talán jó ez a dokumentáció...és körül lehet nézni biztos van még ilyen hasonló értékes anyag.
ezt, hol lehet elerni?
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: Migrálás

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

charlie írta:
Mészáros Tamás írta:Csak azt tudom javasolni, amit a Sztárai Mihály Gimnázium Tolna rendszergazdája is tett összefoglalta egy könyvben az anyagát. Forrás anyagnak talán jó ez a dokumentáció...és körül lehet nézni biztos van még ilyen hasonló értékes anyag.
Pánczél István
Számítástechnikai ismeretek
II. kiadás

Kiadó: Schöck Bt. Szekszárd

3500 Ft.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Válasz küldése