Szamla folyamatos szamozasa

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
csendi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. január 10., szombat 13:01

Szamla folyamatos szamozasa

Hozzászólás Szerző: csendi »

Sziasztok,
Oo-val keszitem a szamlaimat. A szamlaszam reszere egy szammezö van beszurva. Minden uj szamla irasakor meg kell keresnem az elözöt, hogy ezt 1-gyel növelve be tudjam irni az aktualis szamlaszamot. Hogyan tudnam ezt automatizalni? Talan valami makro segithetne?
Köszönettel.
Linux másfajta • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Tiva
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009. január 22., csütörtök 16:03

Re: Szamla folyamatos szamozasa

Hozzászólás Szerző: Tiva »

Ez nekem is gond. Több dolgot is készítettem ahol az elöző értéket egyel növelni kellene.
Van erre válasz?
tiva
Ms Windows XP • 2.4.X • Ms Windows XP
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szamla folyamatos szamozasa

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Kicsit gyanús nekem ez a Számla - OpenOffice párosítás. Nem véletlen, hogy a számlaíró alkalmazásoknál a már kinyomtatott de rontott számlát nem lehet csak úgy meg nem történtté tenni, hanem a rontottat megtartva sztornózni kell azt. Ha a felhasználó bármikor bele tud nyúlni a számozásba, az nem biztos, hogy szabályos. Persze én nem vagyok APEH ellenőr, és a végzettségem alapján sem tudom ezt biztosan állítani, de olyan varázsszavakat mint a "szigorú számadású bizonylat", már hallottam a munkahelyemen. :)
Egyébként a megnyitáshoz-mentéshez kapcsolt makróval lehet esetleg operálni, de konkrét segítséget sajnos nem tudok adni. (Az Excelben az egyszerűbb makróvírusok is oda kapcsolódtak, így terjedtek) :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zizi64 2009. május 26., kedd 18:20-kor.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
csendi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. január 10., szombat 13:01

Re: Szamla folyamatos szamozasa

Hozzászólás Szerző: csendi »

Nalunk (Nemetorszagban) nem olyan szigoruak es köbe vesettek a szamlaadas szabalyai. Egy-ket tartalmi elöirasnak meg kell felelni (vevö cime, szamlaszam, kiallitas datuma, teljesites datuma, forgalmi ado) A szamozas is lehet tetszöleges formaju.Pl. 901064 (2009. januar, 64. szamla) 902038 (2009, februar 38. szamla.) Csak közöttük nem szabad lyukaknak lenni.
Nekem az is megfelelne, ha az uj szamlaürlap betöltesekor az elözö szamla szama lenne rajta. Igy mar tudnam, hogy melyik következik most.
Ötlet?
Linux másfajta • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Válasz küldése