Tanácstalan

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Polo777
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. december 5., péntek 11:20

Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: Polo777 »

Helló mindenki.

Sorry ha nem szimpi hogy nyitottam egy topikot, de sajna nem tudom hova irjam a problémám.
Nekem észrevételeim lennének:
ahol dolgozok ott az open office 3-at felraktuk 2 gépre, egyiken maradt a 2.2 vagy 2.3-as verzió. Az utóbbi verzióknál látszik a fejlécnél, hogy csak olvasható. A 3-nál nem. Ilyenkor lép fel a gond, amikor mindkét gépen meg van nyitva a táblázatkezelő, akkor mentünk az egyiken és bezárjuk, akkor okés. De utána a másik gépről is viszünk bele adatot és mentünk, akkor elvesznek az előzöleg már mentett adatok az első gépnél. Ennek kiküszöbölésére kérnék ötletet, vagy várjak frissítést? Nam panaszkodok csak észrevételt osztok meg veletek.


Másik észrevételek, hogy nem mindig reagál a sortörlésre a 23-ik sornál szokott előfordulni.De amikor belekattintok egy másik cellába akkor eltűnik a törölni kívánt sor.

Légyszíves valaki válaszoljon.
Köszi: Peti
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Én úgy láttam, hogy a 2.x és 3.x verziók a fájlok zárolásában eltérő módszert használnak. Szóval a legcélszerűbb, ha minden gépen amelyik a dokumentummal dolgozik ugyanaz a verzió van fenn. Gyakran és sok gépen szerkesztett de jól elkülöníthető részeket tartalmazó dokumentumok esetén javaslom a Fődokumentum - Aldokumentum rendszer használatát, egyéb esetben SVN verziókövető rendszer használatát. Én amúgy nagy dokumentumoknál szoktam használni az SVN -t az OOo hoz. Ha érdekel esetleg hogyan csinálom, leírom szívesen.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
Polo777
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. december 5., péntek 11:20

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: Polo777 »

köszönöm segítséged!

sajna két gépen 3-as verzió van és azok között sem működik a hibám kiküszöbölése. Így is fent áll.
Érdekelne a módszered, örülnék ha leírnád.

Üdv: Peti
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Oké. Nem tudom mennyire vagy otthon az SVN ben, ez segíthet esetleg ( http://svn.iit.bme.hu/doc/svn_gyorstalpalo.pdf )

Előszőr is csinálok egy Repositoryt. Utána létrehozok egy Working Copy könyvtárat ahova a jelenleg még üres Repositoryból Checkoutolom a 0-ás revisiont. Erre azért van szükség mert így létrejön a .svn rejtett könyvtár a WC -ben, ettől lesz WC a WC :) Ezután elkezdem a fájlt. Mondjuk írok bele valamit, bár általában importálni szoktam szöveget. Mentem valahová. Szétzippelem. A szétzippelés után létrejött könyvtárakat és fájlokat bemásolom a WC be majd egyenként hozzáadom a fájlokat és könyvtárakat. Ubuntu alatt a parancs ha jól emlékszem svn add -r <repo url> <könyvtár> és akkor szépen hozzáadja a könyvtárt az alkönyvtárakkal együtt illetve svn add <repo url> <file> . Tortoise SVN-el (http://tortoisesvn.net/ meg még könyebb dolgod van egyszerűen csak kijelölöd a könyvtárakat és fájlokat jobb kattos helyi érzékenységű menüből Tortoise SVN -> Add... parancs.
Ezután commitolok egyet. Létrejön a REV1. Innentől kezdve a következő a pálya.

Dokumentumot szerkeszted, amikor úgy érzed jó mented. A Working Copyból törölsz mindent ami nem az .svn könyvtárakban van ( megtartva a könyvtárstruktúrát!!!) bemásolod a szétzippelés után létrejövő fájlokat. Ha létrejött új könyvtár, tipikusan ha makrót adsz hozzá létrejön a Base nevű könyvtár pölö, azt svn add parancsal azt is hozzáadod a Repóhoz. svn status parancsal tudod megnézni változott e valami, itt kiírja azt is ha van olyan fájl amit nem adtál még a repohoz kérdőjellel, hogy azzal mi legyen. És commitolsz.

Erre én írtam bash scriptet(kizippel-töröl-berak), de nem tudom most mellékelni, holnapra behozom ha érdekel. Batch fájlba nem tudom hogy tudod meghergelni de sztem nem lehetetlen.

Na. Amid így lett az egy verziókezelt OOO dokumentum. Lényegében ha betartjátok a verziókezelés szabályait akkor nem fog elveszni adatotok. Tipikusan mielőtt commitol valaki célszerű ha megnézi update -el nincs e ütközés vagy ilyesmi. Mivel én általában egyedül dolgozom az ütközések kezelésében nincs sok tapasztalatom, de vannak jó leírások, szóval nem lesz gondotok úgy érzem.

Ha pedig kell a doksi maga, akkor a repóból export paranccssal kiveszed, ilyenkor csak a fájlokat rakja ki a megadott helyre a.svn könyvtárakat vagyis a verziókezelési infókat nem rakja bele. Összezippeled és átnevezed. Kész.

Amit ezzel nyersz az az, hogy össze tudod rakni a fájlt ha megsérül. Vissza tudsz lépni egy előző állapotra. Két állapotot össze tudsz olvasztani stb.

Nekem sokat segített amikor 4-5000 oldalas pénzügyi jelentések formázásába omlott bele az OOo és a dokumentum helyreállításkor eltűntek adatok.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha megosztott táblázatként akarod használni a 3.0-ban Eszközök>Dokumentumok megosztása alatt kell engedélyezni. Helpben részletesen le van írva.
A 3.0-ban milyen formátumban mentesz ODF 1.0/1.1 vagy 1.2?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Á ez túl egyszerű. :D
Hova lesz így a nehezen felépített veszélyesen működő szkriptek és inkonzisztens repositoryk csodálatos világa. Mennyivel egyszerűbb már az én "megoldásom" :lol: Még azt is akartam, hogy hogy lehet adatbázist írni arra, hogy nyilvántartsuk a repositoryk mit is tartalmaznak. Én amúgy tényleg így csinálom. Viszont ez lehet neki nem annyira jó lesz tényleg. Én is csak kiemelt fájlokkal csinálom a fenti macerát.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
Polo777
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2008. december 5., péntek 11:20

Re: Tanácstalan

Hozzászólás Szerző: Polo777 »

köszönöm a segítségeket.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ms Windows XP
Válasz küldése