LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Bob
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 27., kedd 13:50

LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Bob »

Sziasztok!
Win10home notebookra telepítettem LO6.0-t, látszólag normálisan indul, de amint az első karaktert beírom write-ba vagy calc-ba, kb. 10 másodpercre lefagy, aztán egy kis ablakban közli, hogy hiba történt, és kilép. Ugyanez a letöltés desktopra telepítve csont nélkül megy. Mit javasoltok, hol keressem a hibát? Ír valahová a LO hiba-logot,?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob 2018. március 1., csütörtök 7:28-kor.
Win10Home, LO6.0.1.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Szervusz!
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
- Először is javítsd az aláírásodat itt a fórumon. (Felhasználói vezérlőpult -> "Profil" fül -> "Aláírás szerkesztése" alfül)

- A 6.0.0 kritikus hibát tartalmaz, a javított verziót (6.0.1-et érdemes próbálni). Eleve a 6.x.x verziók ma még a Fresh ágat képviselik, amit a fejlesztők főleg azoknak ajánlanak, akik tesztelni szeretnék az alkalmazást, és visszajelezni az eredményről. éles munkára mindenképpen a Still verzió javallott. Ez ma a LO 5.4.5 verzió.

- Azután, ha jelenteni akarod a hibát, akkor azt az angol nyelvű hibabejelentőben teheted meg. De előbb járd körül a problémát.

- Ki kéne próbálnod továbbá, hogy a hordozható verziók bármelyike fut-e a gépeden. A hordozható verziókat a Portable Apps, illetve a winPenPack oldalakon találod meg. Konkrét letöltési linkek itt:
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... f=3&t=1363

- Kéne tudni, hogy tiszta telepítést végeztél, vagy rátelepítetted valamelyik régebbi verzióra az újabbat.

- Meg kéne nézned, hogy a megfelelő bitszámú (32 vagy 64) Java JRE telepítve van-e a kérdéses gépen. A bitszámnak a JRE és a LO verziója szerint kell megegyezni, nem az operációs rendszer "bitszélessége" szerint.

- Ha minden teszt negatív eredményt ad (semelyik verzió nem fut, de a JRE is telepítve van), akkor a te gépeden van valami anomália (jogosultság probléma, stb..,) Ha némelyik fut, akkor lehet egy hibás telepítés az ok például...)

- Ha mégis jelentenéd, akkor azt itt tudod megtenni (a magyar hibabejelentőben csak a fordítási hibákkal foglalkoznak közvetlenül (de lehet, hogy az angol bejelentő oldalról is egy magyar fejlesztőnél fog landolni a probléma...). De adj meg minél több használható adatot a környezetről, a telepítés módjáról.
http://libreoffice.hu/hibabejelentes/
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A winPenPack-os hordozható verziók (mind a 32 bites, mind pedig a 64 bites verzió) futnak nálam rendesen Win 7-en.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Bob
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 27., kedd 13:50

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Bob »

Zizi64 írta:Szervusz!
Szia, és kösz a gyors segítséget.
Az aláírás azért volt "hamis", mert a regisztrációnál többszöri kísérletezés után sem fogadta el a beírt adatokat, ezért simán átmásoltam a mintát. :oops:
A LO6.0 egészen pontosan 6.0.1.1, elnézést a pontatlanságért.
A PortableApps LO 6.0.1 Rev2 rendesen működik, nem hozza a hibát. A 6.0.1.1 teljesen tiszta telepítés volt, semmi hasonló nem volt előtte a gépen. (x64-es, akárcsak a JRE) Uninstall után feltettem egy 5.4.5.1/x64-et, az is rendben működött. Újabb uninstall, aztán felnyomtam újra a 6.0.1.1-et, ugyanaz a hiba. (Ugyanezt a letöltött msi csomagot feltettem korábban egy desktop gépre win7 alá, az minden probléma nélkül megy.) A telepítés "egyéni" volt, de csak a francia szótárt töröltem, és az oroszt adtam hozzá. Az OS magyarított kínai/angol win10home, 1709-re update-olva, gyakorlatilag naprakész frissítésű. Víruskereső csak a gyári MS van., a LO6 akkor is hozza a hibát, ha ezt kikapcsolom.
Gondolom, a hibajelentéshez azért tisztáznom illene, nem nálam van-e valami gubanc. Mit javasolsz, mit kellene még megnéznem? Nem tudod, ír-e a LO valami crashdumpot vagy logot, és ha igen, hová teszi?
Win10Home, LO6.0.1.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az aláírás azért volt "hamis", mert a regisztrációnál többszöri kísérletezés után sem fogadta el a beírt adatokat, ezért simán átmásoltam a mintát.
Ezen sajnos én, moderátorként nem tudok javítani, ez a rész valószínűleg elavult már a Fórum "motorjában": csak az utólagos módosítással lehet "helyre tenni" a bevihető adatokat. Szerencsére ekkor már azt írsz be, amit akarsz.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mit javasolsz, mit kellene még megnéznem?
A 32 bites verziót próbáld még meg. Persze 32 bites JRE is kell majd hozzá. (Igen, a 64 bites op.rendszeren. Fixen telepítve, napi munkára én is 32 bites LibreOffice-t használok otthon is, a cégnél is - x64-es Win7-en.)
A 64 bites verziókkal mindig több gond volt az angol fórumon látott információk szerint, és sajnos a Win10-zel kapcsolatban is sok a bejegyzés az angol fórumon.

https://forum.openoffice.org/en/forum/index.php

Gondolom, a hibajelentéshez azért tisztáznom illene, nem nálam van-e valami gubanc.
Igen. Csak a reprodukálható hiba javítható. Ami a fejlesztőknél nem jön elő, azt javítani se tudják. Dehát nálad se minden esetben fordul elő, hiszen írtad, hogy az asztali gépeden rendben fut, tehát önmagában a telepítő/LO6.0.1 program nem rossz, hanem a Win10 vagy a másik gép hardverével való inkompatibilitásról lehet szó.

Nem tudod, ír-e a LO valami crashdumpot vagy logot, és ha igen, hová teszi?
Ezt sajnos nem tudom...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt arra vezetik vissza elméletben, hogy a hiba 5.x.x verzióban készült dokumentum 6.x.x verzióban történő megnyitása esetén jön elő:
https://hup.hu/cikkek/20180209/libreoff ... fice_6_0_1
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Bob
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 27., kedd 13:50

Re: LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Bob »

Zizi64 írta:A 32 bites verziót próbáld még meg. Persze 32 bites JRE is kell majd hozzá. (Igen, a 64 bites op.rendszeren. Fixen telepítve, napi munkára én is 32 bites LibreOffice-t használok otthon is, a cégnél is - x64-es Win7-en.)
A 64 bites verziókkal mindig több gond volt az angol fórumon látott információk szerint, és sajnos a Win10-zel kapcsolatban is sok a bejegyzés az angol fórumon.

https://forum.openoffice.org/en/forum/index.php
Kösz szépen, ha kicsit több időm lesz, kíváncsiságból megpróbálom ezt a 32 bites verziót, de megoldásként egyelőre maradok a már feltett PortableApps- nál. A kérdéses gép egy elég kacifántos kínai vas, lehet, hogy arra allergiás a LOx64. :)
Win10Home, LO6.0.1.1
Bob
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. február 27., kedd 13:50

Re: LibreOffice összeomlás

Hozzászólás Szerző: Bob »

Zizi64 írta:Itt arra vezetik vissza elméletben, hogy a hiba 5.x.x verzióban készült dokumentum 6.x.x verzióban történő megnyitása esetén jön elő:
https://hup.hu/cikkek/20180209/libreoff ... fice_6_0_1
Nálam vadi új write és calc doksiknál jelentkezik, nincs is a gépen régebbi cucc, amit megnyithatna.
Win10Home, LO6.0.1.1
moldi60
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. március 9., péntek 22:35

Re: LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: moldi60 »

A főcímben Megoldva, de én nem jöttem rá :-(
A problémám detto ugyanez. Új laptopot vettem, egy szép Lenovo, Win10-tel, de MS Office-ra már sajnáltam a pénzt.
A munkahelyemen desktopon simán megy a LibreOffice gondoltam itt is telepítem.
A telepítés rendben, elindul rendben, de a második billentyű leütése után szépen "LibreOffice működése leállt
A program helyes működése hiba miatt megszakadt."

A fórumból jöttem rá, kell hozzá Java, telepítettem, a hiba ugyanaz :-(

Felraktam a portable verziót, az megy szépen, most azt használom.
De csak jó lenne használni a teljes értékűt.
A gépemen most először SSD van, azon van a rendszer, már arra gyanakszom :-?
Természetesen próbáltam újratelepítést. Egy napja a legújabb LO-t is letöltöttem,
újratelepítettem, semmi eredmény :-(

Jól értem, az lenne a megoldás, töröljem ezt, meg a Java-t és telepítsem
mindkettőből a 32 bites verziót?
LibreOffice 6.0.2.1 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Jól értem, az lenne a megoldás, töröljem ezt, meg a Java-t és telepítsem
mindkettőből a 32 bites verziót?
Azt nem tudom, hogy MEGOLDÁS-e, de meg kell próbálni. A 64 bites LO verziókra az angol fórumon is több (több volt?) a panasz. Mondom: nekem NINCS Win10-em, nem tudom kipróbálni, hegy melyik verzió fut, és melyik nem - és ha nem, akkor miért nem....

Jó hír, hogy a hordozható az legalább működik. Ez azt jelenti, hogy a szoftvercsomag KÉPES a te Windows 10 verziód alatt futni.
Tudtommal a hordozható változat telepítőjének a forráskódja jószerivel csak abban különbözik a fixen telepíthetőtől, hogy HOVÁ, és MILYEN MÓDON telepíti a szoftvert.
A lényeges különbség abban van, hogy a program milyen jogokat kap (vagy nem kap) az operációs rendszertől. A fixen telepíthető bejegyzéseket tesz a Registry-be (például a default fájltípus-hozzárendeléseket is módosítja, de bizonyosan fajsúlyosabb dolgokat is), és olyan tárhelyekre is tesz fájlokat (ProgramFiles/ProgramFiles(x86) ide rakja a programot magát; User mappa: ide teszi a beállításokat tartalmazó User profilt), ami a Windowsnak a "felségterülete". (De ennek így is kell működnie, ha azt akarjuk, hogy integrálódjon a program, és megfelelő kapcsolatokat tudjon tartani a többi programokkal, a dokumentumokkal.)
Na, most - ha később ezekkel a tárhelyekkel a program a Windows "makacskodása" (a jogosultság megtagadása) miatt nem lesz képes kommunikálni, akkor a LO természetesen nem lesz képes megfelelően futni. Ennek oka ugyanúgy lehet Windows/víruskereső-beállítási probléma, vagy valamilyen Windows-szoftverkomponensnek a hiánya, inkompatibilitása, mint a Microsoft agresszív üzletpolitikája. Meg persze LO programhiba is lehet.

Rögtön kérdezem is: milyen vírus/malware védelmi szoftverek vannak telepítve? (mert azok is akadályozhatják a hozzáféréseket!)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
moldi60
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. március 9., péntek 22:35

Re: LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: moldi60 »

NOD32 Internet Security T használok.
Nem olyan vészes, de a hordozhatót nem lehet magyar nyelvű felületre váltani, míg a telepítették igen.
Csak az a fura, hogy ugyanúgy Win10 alatt 64 bitesen a munkahelyi asztali gépeken nincs gond az LO-val.
LibreOffice 6.0.2.1 a Windows 10-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LibreOffice összeomlás [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

NOD32 Internet Security T használok.
Mi is NOD-ot használunk a cégnél, de ott is Win7-eken. Ott minden gépen remekül működik a LibreOffice; igaz, hogy ott meg régebbi verziók vannak telepítve: LO4.4.7-esek.

a hordozhatót nem lehet magyar nyelvű felületre váltani, míg a telepítették igen.
Valamit nem jól csinálsz, mert ez nem igaz.
A hordozhatóknak nincs OFFLINE Súgója (magyar se), ez igaz.

De ha a PortableApps oldalon található NAGYOBBIK telepítő fájlt választod, abban ott vannak a magyar nyelvi eszközök is: mind a kezelői felülethez, mind pedig a dokumentumokhoz! Ha jól emlékszem, ott is az egyéni telepítés során tudod kiválasztani, hogy melyik nyelveket akarod telepíteni; de ez nem biztos: lehet, hogy alapból felrakja az összes létezőt.
Ebből még csak LO 6.0.1-es verzió létezik.
https://portableapps.com/apps/office/li ... _portable/
Az AllLanguages verziót töltsd le.

A winPenPack-os hordozható változatnál meg az első indításkor adhatod meg, hogy mely nyelvek nyelvi eszközeit szeretnéd aktivizálni.
Ebből már van LO6.0.2-es verzió is.
http://www.winpenpack.com/en/download.php?list.37
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése