[Megoldva] Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
gagnes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. március 23., szerda 22:13

[Megoldva] Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: gagnes »

Word-ből importáltam OOffice-ba egy szöveget lábjegyzetekkel. A lábjegyzetek közötti tér megugrott, a térköz túl nagy lett, szimpla sorköznek kellene lennie. Hogyan lehet ezt beállítani?
OpenOffice 4.1.1.
windows10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdvözöllek a Fórumon. Légy szíves egy új problémának máskor nyiss egy új témát, akkor is, ha a problematikusnak látszó programfunkció azonos egy már létező téma tárgyával.
https://forum.openoffice.org/hu/forum/v ... hp?f=3&t=4

Ezt most megtettem helyetted: a hozzászólásodat egy új témába áthelyeztem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az a helyzet, hogy ha gyakran kell idegen fájlformátumokkal dolgoznod (főleg az MS Office formátumaival), akkor az Apache OpenOffice változatnál jobb eszközválasztás lenne a LibreOffice használata. Annak jobb ugyanis a kompatibilitása az idegen fájlformátumokkal. A LibrerOffice-é se 100%-os, de határozottan jobb, mint az AOO programcsomagé.
A saját munkáidat mindig a natív, szabványos ODF fájlformátumokba mentsd, abban tárold, és csak akkor készítsd róluk egy idegen fájlformátumú MÁSOLATOT, ha az elengedhetetlenül szükséges. De módosítási igény esetén újra az ODF-et vedd elő!

A konkrét kérdésre pedig sokkal könnyebb lenne válaszolni, ha láthatnánk a konkrét fájlt. 128 KiB méretig tudsz ide feltölteni mintafájlokat.
Valószínűleg egyébként csupán a "Lábjegyzet" bekezdés stílust (annak a sorköz paraméterét) kell módosítanod, ha az van alkalmazva a lábjegyzetedre a konvertált dokumentumban, de ezt a "feladványt" látatlanban elég nehéz megfejteni.

...És általánosságban is célszerűbb a Stílusok használata a manuális (közvetlen) formázások helyett. Ha ilyen közvetlen formázásokkal készült sablont, dokumentumot konvertálsz a natív, szabványos ODF formátumba, akkor ügyelj erre! Néha egyszerűen az előre definiált, vagy a frissen létrehozott saját stílusok alkalmazhatók, de egy-egy "jól elrontott" MS dokumentum esetén egyszerűbb csak a szöveget átemelni (formázások nélkül) és a stílusok segítségével gyorsan újraformázni a dokumentumot.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
gagnes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. március 23., szerda 22:13

Re: Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: gagnes »

Köszönöm a részletes válaszát, Zizi64, Kovács Tibor,
köv. alkalommal valószínűleg fogok szánni időt arra, hogy letöltsem és megismerjem a Librert, de most küldök egy oldalt .odt formátumban, nagyon nagy segítségemre lenne, ha megtudhatnám, hol tudom a lábjegyzetek sorközét vagyis a lábjegyzetek bekezdései közötti térközt átállítani.
Köszönettel
gagnes
Csatolmányok
labjegyzet.odt
(32.41 KiB) Letöltve 221 alkalommal.
OpenOffice 4.1.1.
windows10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Itt a fórumon a tegezés a bevett szokás... :-)
Szerintem tegeződjünk!


Sajnos a te csatolt, importált dokumentumodban nem látok módot a hiba javítására. Sem a stílusok kezelésével, sem a közvetlen formázás módosításával, megszüntetésével.
Vagy az AOO importálta (konvertálta) helytelenül a sorközt - és ez a tulajdonság úgy "beragadt", hogy semmi módon nem javítható, még az összes bejegyzés törlésével és újra történő beírásával, újrahivatkozásával se -; vagy a két fájlformátum között van olyan inkompatibilitás, ami lehetetlenné teszi a 100%-osan azonos megjelenést. Ez a hiba régen fennáll, ahogy ez a régi bejegyzés is bizonyítja az angol fórumról, ahol szintén MS formátumból importált dokumentumról van szó:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... =7&p=76985



Egy üres, új .odt dokumentumban tökéletesen működik a lábjegyzet funkció: módosítható a lábjegyzet stílusa, térköze (LibreOffice 4.4.7-tel próbáltam)...
Elsőre nem tudok mást javasolni: az eredeti .doc dokumentumot (és a későbbiekben az importálni kívánt MS dokumentumokat) próbáld meg LibreOffice-val importálni - hátha...
Vagy juttasd el valahogy hozzánk ennek az eredetijét, és akkor én ki tudom próbálni a konverziót LibreOffice-szal. Ha nagyobb az eredeti fájl, mint 128 KiB, akkor egy fájlmegosztó helyről (pl. google drive) tudod linkelni, vagy megadhatom privát üzenetben az E-mail címemet, és arra tudod elküldeni csatolmányként.


Egyetlen, a valódi problémát megkerülő megoldásnak látszik (kipróbáltam LO4.4.7-tel) a dokumentum teljes tartalmának kijelölése és Ctrl-A/Ctrl-C/Ctrl-V átemelése egy új üres dokumentumba, ahol a lábjegyzetek létrejönnek automatikusan, de már fölösleges sorközök nélkül.

Ugyanez a módszer nálam működik AOO-4.1.2-vel megnyitva a csatolt dokumentumodat, és egy új üres AOO-4.1.2-es .odt dokumentumba átemelve a vágólapra másolt szöveget.

Működik akkor is, ha AOO4.1.2-vel nyitom meg a dokumentumodat, és LO4.4.7-be emelem át a tartalmat (tehát: lecsökkennek a térközök)

De egyáltalán nem működik, ha LO4.4.7-ben nyitom meg, és az én Apache OpenOffice 4.1.2 programommal létrehozott üres dokumentumba próbálom meg beilleszteni a kimásolt tartalmat. SEMMIT nem illeszt be ilyenkor.


Ezek a tények sajnos még nem elegendők annak a kiderítésére, hogy vajon az Apache OpenOffice doc/odt konverziója volt-e a hibás, az csak az eredeti .doc dokumentum birtokában deríthető ki.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
gagnes
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. március 23., szerda 22:13

Re: Lábjegyzet beállítás (MSO import)

Hozzászólás Szerző: gagnes »

Nagyon köszönöm, Zizi64!
A "beragadt" fájlt AOO-4.1.1.-ből kimásoltam, és beillesztettem új, üres dokumentumba, szintén az AOO-4.1.1.-be. A kérdés - hol történhetett a hiba - valóban nem válaszolódott meg, de a lábjegyzetek ezzel a megoldással most helyre ugrottak, s nekem most ez a fontos.
Sosem jöttem volna rá magamtól, köszönöm még egyszer.
:bravo:
gagnes
OpenOffice 4.1.1.
windows10
Válasz küldése