Openoffice magyarítás

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
glacies
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. június 8., vasárnap 14:34

Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: glacies »

Damn Small Linux-ra telepítettem Openoffice-t, de sajnos csak angol nyelvűt lehet (tudok), hogyan lehet magyarítani?
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Melyik DSL változat és melyik OOo-t telepítetted?
Ha a 2.4 akkor http://ftp5.gwdg.de/pub/openoffice/extended/2.4.0rc6/ innen letölthető deb-es nyelvi csomag.

Én a DSL 4.0 változatát találtam meg itthon, itt VMware alól megpróbáltam az OOo-t de az automatikusan az 1.1 vagy a 1.1.4-es változatot adja, azokra még nem készült deb-es csomag. De az fsf ftp szervereén nézz körbe: http://ftp.fsf.hu/OpenOffice.org_hu/
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
glacies
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. június 8., vasárnap 14:34

Re: Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: glacies »

4.3-as DSL (még csak live CD-ről kísérletezgetek)...
elvileg a DSL debian alapú, mégis ahogy megpróbálok telepíteni egy debian csomagot (2 katt) nem csinál semmit ... hogy lehet ezeket a csomagokat telepíteni (bocsi, elég kezdő vagyok...) mert ha tudom kezelni a deb csomagokat, aszem nem szenvednék a magyarítással, egyszerűen letölteném a deb-es magyar OOo-t
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Live CD-re nem tudsz telepíteni csak a memória diszkre tölti le. Debiannal kezdőként nehéz, inkább próbálkozz az Ubuntuval ami debian alapú, vagy más live rendszerrel (pl. openSuSE), amin az OOo már magyarított.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
ViZion
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. augusztus 15., szombat 22:36

Re: Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: ViZion »

Tiszteletem!

Van egy őskövület gépem, maradékból összedobva, P III, 5 Gb HDD!!!
A fedora 11 gyönyörűen "hasít" rajta, Ubuntu esélytelen volt ezen a konfigon, a Slax pedig pendrive-on volt... így lett Fedora 11.
A csomagkezelő letöltötte az OO 3.1-et, de sajnos angolul. a párom fogja használni, bár tud angolul, de a magyar GUI-t megszokta a wordben, ezért szeretném "magyarítani", de nem találok megoldást, legalábbis nem Fedora 11-hez.
Most ismerkedem a linuxal, XP-vel kellemes a viszonyom, de itt azt sem tudom milyen kiterjesztést töltsek le...
Nincs egy alap linux oldal, ahol le van írva pl. az ablakkezelők közötti különbség, vagy hogy mi a csomag kit. (rpm, meg iesmik, mind becsomagolva, de nem tudom mi a jó) közti különbség, stb...
Nem szeretnék minden apróságot kérdezni :)
Köszönöm a segítséget!
OpenOffice 3.1 egy Fedora 11-en
szjozsi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. január 22., péntek 13:44

Re: Openoffice magyarítás

Hozzászólás Szerző: szjozsi »

sziasztok

van e magyar openoffice slackware linux 13.0-ra? letöltöttem az angolt és a magyarító RPMeket is és installáltam, nem adott hibajelzést de mégse lett magyar
Ráadásul nem jelenik meg a KDE menüjében, a /opt/openoffice.org3/programs-ból kellett kitennem egy gagyi ikont az asztalra az soffice nevűt és azzal tudom indítani.
A weblapon mindenféle linuxhoz van openoffice de slackwre-hez nem.

Köszi
Józsi
Openoffice 3.x Slackware 13.0-n
Válasz küldése