Apache OO új verzió?

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
molngab
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2010. július 26., hétfő 19:16

Apache OO új verzió?

Hozzászólás Szerző: molngab »

Üdv!

Nem értem: az Apache OO miért nem követi a Libreoffice fejlődését?
A Libre már a 3.6-nál tart, de a 3.5 is már stabil.

És voltaképp ha jól értem a Libre és az OO ugyanaz.
Bár már a jóisten se tudja követni a Libre - OO családfát.


Köszönöm az infót
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Apache OO új verzió?

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Nekem a Libre 3.5 hazavágta a win xp-met, így most hanyagolom. Azóta az Apache verzió van fent.
Valahogy a kezdeti jól futó irodai csomag nekem már kicsit lejtős útra tért.
Szóval nem hiszem, hogy a verziószámokra kell hajtani...
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apache OO új verzió?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nekem a Libre 3.5 hazavágta a win xp-met,
melyik 3.5 verzió, és hogyan?
Nálam fent van az ApacheOO3.4 és a LO3.5.5.3 egyidejűleg, mindkettő jól működik.

Az eredeti kérdéshez:
Pontosan az éppen aktuális jogtulajdonosok túlzott "megfontoltsága", lassúsága volt az oka a Go-OO, Libre-ág létrejöttének.
Igen, talán túlzottan is hajtják mostanában a fejlesztők az újabb és újabb verziókat, de ha a biztonság a leglényegesebb szempont, akkor egy-egy újabb verzióból csak a második-harmadik javítóverziót töltsd le, azokban már általában nincs vészes hiba. Most például csak itthonra fogom letölteni a LO3.6.0-t, a cégnél csak a 3.6.2 környékén frissítek.
Szabadon dönthetsz, hogy melyik verziót használod. Remélhetőleg a dokumentumformátumok sokáig az érvényes (bár folyamatosan fejlesztett) szabványnak megfelelőek - tehát: kompatibilisek - lesznek a két ág között, de a programok kényelmi funkciói valószínűleg egyre inkább különbözni fognak. Amíg a nyílt forráskód mindkét ágon elsődleges szempont lesz, addig persze a jól sikerült újítások bizonyosan meg fognak jelenni előbb-utóbb a másik ágon is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apache OO új verzió?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha minden igaz nemsokára meglesz a 3.4.1 hibajavító változat, utána jön a 3.5 vagy 4.0. A két csomagot nem lehet összehasonlítani. más a kiadási ütemezés. A LibO-nál tartják magukat a 6 hónapos kiadási ciklushoz, még ha a kiadott változat tele is van hibával. Ez az amit anno a OpenSuse OOo-nál nem igazán szerettem. Ezért maradtam akkor az Oracle változat mellett. Az Apache OO új változata meg akkor jön ki ha eléggé hiba mentes.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése