Calc fájl helyreállítás

Ha bizonytalan vagy itt kezdd!
Ősz
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021. március 16., kedd 21:39

Calc fájl helyreállítás

Hozzászólás Szerző: Ősz »

Hí!
Frissítettem a 4.1.5-ről 4.1.9-re és két Calc fájl "átalakult" ismeretlen okból. Megnyitási kísérlet esetén 3-4-szer helyreállítást kezdett, de sikertelenül. Elküldtem a hibajelentést. Azóta az említett 2 fájl esetében a Writer jelenik meg. Más Calc fájlokat a program rendben nyit, átalakítás nélkül. Mit lehet tenni?
Ősz
Openoffice 4.1.9. Win10
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Calc fájl helyreállítás

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mit lehet tenni?
- Legelső lépésként átállni LibreOffice-ra. Az AOO - az angol fórum bejegyzései alapján - egyre instabilabb Windows10-en, mert csak apróbb hibajavítások jönnek ki, érdemi továbbfejlesztés, a folyamatosan változó (fejlődő???) operációs rendszerekkel való kompatibilitás fenntartása már nem fér bele a fejlesztőknek.

- Feltöltheted - vagy más módon megoszthatod - itt (vagy az angol fórumon) a kérdéses fájlokat, megnézzük, hogy mit lehet tenni vele.
Azóta az említett 2 fájl esetében a Writer jelenik meg.
Ez sajnos arra utal, hogy súlyosan megsérült a két fájlod. (Hogy az AOO próbálkozásaitól, vagy egy rossz időben végzett gépkikapcsolástól, azt nem tudom megmondani)
Biztonsági másolataid vannak??

Elküldtem a hibajelentést.
Ha az összeomlás-jelentőre gondolsz, akkor azzal nemigen fog senki foglalkozni.
Ha a jelenség leírását az AOO fejlesztői felé küldted el - akkor is minimális az esélyed a visszajelzésre, és még kevesebb a javításra. (A LO hibabejelentő oldal se azonnali megoldást ad, de néhány - számomra nagyon zavaró hibát - már sikerült javíttatnom.)
A fájljaidat a fejlesztők semmiképpen nem fogják/tudják megjavítani, azzal neked kell foglalkoznod, és a későbbiekre nézve neked kell gondoskodnod arról, hogy legyenek biztonsági másolataid, hiszen egy számítógépen (függetlenül az AOO/LO-tól) BÁRMI megtörténhet.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése