Inditási képernyő megváltoztatása? Hogyan?

Általában minden ami máshova nem fér
Naildey
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 18:41

Inditási képernyő megváltoztatása? Hogyan?

Hozzászólás Szerző: Naildey »

Sziasztok!

Azt szeretmém megtudni, hogy hogyan lehet az inditási képernyőt megváltoztatni (amikor rákattintok egy megnyitni kivánt doksira és belön az openoffice logó az helyett szeretnék egy egyedi képet)? Gondolom egy új buildet kell csinálnunk. A forráskód csomagok között mit és hol kell megváltoztatnom?

Üdv.,
Naildey
OpenOffice 3.1 a Windows Home -??n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Inditási képernyő megváltoztatása? Hogyan?

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A fórumtagok közül Kami-ról tudom, hogy komplett csomagot készített már - az OxygenOffice-t - és abban saját induló képet használ. Ő zargathatod - talán nem veszi zokon - ezzel a kérdéssel.
Egyébként fordulj a "hivatalos" fejlesztőkhöz (főleg a LibreOffice fejlesztőkhöz, mert most nem lehet tudni (na jó lehet, hogy csak én nem tudom), ki is fogja fejleszteni az OOo-t, miután az Oracle kicsit (meg/ki)hátrálni látszik...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Inditási képernyő megváltoztatása? Hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kami »

Naildey írta:Sziasztok!

Azt szeretmém megtudni, hogy hogyan lehet az inditási képernyőt megváltoztatni (amikor rákattintok egy megnyitni kivánt doksira és belön az openoffice logó az helyett szeretnék egy egyedi képet)? Gondolom egy új buildet kell csinálnunk. A forráskód csomagok között mit és hol kell megváltoztatnom?

Üdv.,
Naildey
Lehet, hogy kilehet cserélni a cab fájlban a képfájlokat (intro és about) mindkettő png fájl. Én buildelés alatt cserélem ki, még mielőtt a csomagolás megkezdődne. Ez utóbbihoz - nem tudom milyen rendszered van - de össze kell építeni egy működő build rendszert, amivel lefordíthatod a teljes LibreOffice csomagot.

Kicserélheted a már telepített verzióban is a fájlokat, ekkor nyilván csak azon az egypár gépen lesz olyan amilyen szeretnéd. Persze frissítéskor újra meg kell csinálni a változtatást.
Avatar
Kami
Önkéntesek
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 23:12
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Inditási képernyő megváltoztatása? Hogyan?

Hozzászólás Szerző: Kami »

Fordításhoz ezeket a configure paramétereket kell(ene) használni:

Kód: Egész kijelölése

  --with-intro-bitmap    Prefer the specified intro bitmap over the
                          Usage: --with-intro-bitmap=/path/my_ooo_intro.png
  --with-about-bitmap    Similarly to --with-intro-bitmap, this allows
                          specification of bitmap for the About box.
                          Usage: --with-about-bitmap=/path/my_ooo_about.png
Válasz küldése