Alaphibák

Általában minden ami máshova nem fér
iselmo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. október 9., péntek 18:28

Alaphibák

Hozzászólás Szerző: iselmo »

Van néhány alaphiba a Writerben és az Impressben - pl. video objektum beillesztése reménytelen; az Impressben ha felteszünk a diára egy alakzatot majd elforgatjuk, nem képes levetíteni; a képek mozgatása az oldalakon (különösen a Writerben) rémálom. Tudja valaki, hogy mikor javítják ki ezeket?
OpenOffice 3.1.1 Windows XP-n
boros1124
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. március 23., szerda 10:51

Re: Alaphibák

Hozzászólás Szerző: boros1124 »

Engem érdekelne, hogy mennyiben különbözik az OpenOffice az OfficeXP-től. Leszámítva, hogy előbbi multiplatformos. Nem használtam sokat, de én is tapasztaltam olyan hibákat mint az előző hozzászólásban. Támogatja a csoportmunkát is?
Kép
Open Office 2.4 Uhu-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alaphibák

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Sajnos, kicsi a valószínűsége, hogy olyan fórumozót találj itt aki egyszerre használja, és azonos mélységben ismeri a 2002-es kiadású MS OfficeXP és a mára már igen elavultnak számító - a aláírásodban jelzett - OpenOffice2.4.x verziót.
Azt biztosan látod, hogy az MS Office-ok Word6/Excel5 csomag, majd a '95', 97', 2000, 2002(XP) 2003, 2007, 2010 évi MS OFfice csomagok is jelentősen különböznek egymástól, hiszen ez a fejlesztés lényege.
Én a StarOffice 5.2 verziótól kezdve követem az OpenOffice fejlődését, és látom - bár még most sem értek hozzá olyan mértékben, mint szeretnék - hogy hatalmasat fejlődött, változott a szoftvercsomag azóta.

Ily módon két különböző időből származó, két különböző fejlesztőgárda által készített különböző Office csomagok összehasonlítása igen nagy munka lenne. Általánosan összehasonlítani meg nem nagyon van értelme, hiszen nem általában használsz egy programot, hanem a konkrét feltelepített verziót használod.

Általában elmondható, hogy míg az MS a bináris fájlformátumait SOHASEM szabványosította, és titokként kezeli, addig az ODF (Open Document Format) nemzetközi érvényű, bárki által hozzáférhető szabványban van lefektetve. (A legújabb "x" végű - docx xlsx -, XML alapú fájlformátumát már az MS is megpróbálja szabványosítani, ráadásul igyekszik megtéveszteni a felhasználókat a névvel is: "Office Open XML")
Ebből következik, hogy az OOo azon képessége, hogy a legkevesebb hibával tudjon a régi MS formátumokba menteni (doc, xls...) az csakis az OOo fejlesztőinek kitartó rejtvényfejtő kedvén alapszik, hivatalos dokumentáció nem áll rendelkezésre hozzá. Ebből meg az következik, hogy sohasem lesz 100 százalékos a kompatibilitás. De a felhasználók választhatnak a szabványos, és az önkényes között. Összehasonlíthatatlanul kevesebb probléma adódik az OpenOffice használata közben ha a natív, szabványos ODF fájlformátumokat (odt, ods...) használod!
Kényelmi szempontból ma még sokan az MS formátumait választják. Még akkor is, ha nem hajlandók, vagy nem tudnak súlyos tízezreket fizetni az MSOffice-ért (példányonként!). Inkább LOPJÁK azt, de "legyen a gépen MSOffice, mert mindenkinek az van!". Még akkor is MS (doc és xls) formátumba mentenek, ha csak ők maguk használják azt a fájlt, és nem kell olyannak elküldeni, aki csak és kizárólag az OOo-t nem hajlandó feltelepíteni az ingyenes programok közül. Mert a kedves ügyfél minden egyéb ingyenes dolgot kilószámra felrak : kodekeket, dokumentum megjelenítőket, telefon programokat, böngészőket, levelező-, üzenetküldő klienseket, rajzoló és egyéb multimédiás alkalmazásokat, de OpenOffice-t azt nem...
Az OpenOffice és a LIbreOffice magánszemélyek és cégek számára is INGYENES!

De legjobb, ha kipróbálod: Használhatod a rendelkezésedre álló MS Office programot, és vele párhuzamosan telepítheted és megtanulhatod/használhatod a legújabb - mivel ingyenes, nem érdemes a régebbi verziókkal vesződni - Open/LibreOffice verziót. (Ne úgy, hogy egy dokumentumot felváltva MS és LibreOffice-vel módosítgatsz, mert abból BIZTOS, hogy előbb-utóbb probléma lesz.)

Jelen pillanatban (2011.03.23) már a LibreOffice-ből is a 3.3.2 verzió a legújabb. http://hu.libreoffice.org/
Azt érdemes letölteni: Az OpenOffice és a LibreOffice ág létrejötte két külön fejlesztői gárdát is jelent egyben, a magyar (tehát a fordítást is végző magyar) fejlesztők zömében a LibreOffice mellé álltak, így hivatalos - tesztelt - magyar verzió csak abból készül már.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése