LO profilok, telepítés

Általában minden ami máshova nem fér
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Elég gyakran (de nem mindig) előfordul, hogy a letöltött MSI fájl telepítésekor a folyamat megáll, hogy zárjam le az alábbi alkalmazásokat -- és azok mindig a böngészők. Mivel nem mindig fordul elő, amikor előfordul, akkor nagyon frusztráló...

A Portable verziókról.
Hosszú ideig vonzónak tűnt, hogy nem foglal helyet a rendszermeghajtón, és minden szükséges fájl egy helyen van, és át lehet pakolgatni egyik gépről a másikra.
Nos, amikor egyszer alaposabban megnéztem a LO Portable-t, akkor kiderült, hogy
-- a könyvtára 1 gigabájtos, vagy nagyobb
-- több mint 17 ezer (!!!) fájlból áll
ami miatt a "hordozás" időigénye hordozható merevlemezen (!) 45-75 perc. Főleg a baromi mennyiségű fájl miatt.
Továbbá.
lopath.jpg
Ez itt az én LO Portable 5.2.5-öm, MIUTÁN a a Dokumentumok és Biztonsági másolatok mappát én magam visszairányítottam a Portable könyvtárba. Az ideiglenes fájlok még mindig a C:/ meghajtókra kerülnek. Portable, mi?

Még régebben, a LibreOffice.hu-n Tímár András úr elárulta, hogy a LO/program/bootstrap.ini fájl átalakításával minden sajátos fájlt egy helyre lehet terelni.
A bootstrap.ini utolsó sorát át kell írni erről:

Kód: Egész kijelölése

UserInstallation=$SYSUSERCONFIG/LibreOffice/4
erre:

Kód: Egész kijelölése

UserInstallation=$ORIGIN/../profile
A beavatkozást a TELEPÍTÉS UTÁN, de az első ELINDÍTÁS ELŐTT kell végrehajtani, és akkor a LO ÖSSZES saját fájlja, beállítása a LO/profile könyvtárba kerül.
Amióta ezt tudom, NEM HASZNÁLOM a LO Portable-t.

Nomármost a bootstrap.ini kis verzió felültelepítésekor megmarad, főverzió felültelepítésekor felülíródik.

Most gondoltam végig, EZ EZ, ami miatt nálam nincsenek meg a problematikus, _{szám} aut.javítás bejegyzések. Ha nem felejtem el el újra meghekkelni a bootsrap.ini-t. Ha elfelejtem, akkor visszajönnek...
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Nemrég olvastam valahol (talán az InkScape support oldalán...), hogy az MSI-ből telepítés és az EXE-ből telepítés nem kompatibilis: EXE-vel pl. nem lehet felültelepíteni az MSI-ből történt telepítést.
A "sima" LO MSI-ből települ, a Portable EXE-ből. Lehet, hogy csak az MSI-ből telepítés érzékeny a futó böngészőkre...
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Portable verziókról.
Hosszú ideig vonzónak tűnt, hogy nem foglal helyet a rendszermeghajtón,
A fixen telepített verzió is kevesebbet foglal, ha magának a programnak a telepítését egy NEM rendszermeghajtóra irányítod át. Ehhez csak annyit kell tenned, hogy az Egyedi telepítést választod a megfelelő lapon a telepítés közben, és megadod, hogy hová települjön a szoftver tetemesebb része. Mondjuk ezt még nem próbáltam, de mivel én mindig Egyedi (egyéni?) telepítést választom (az igényelt és a szükségtelen nyelvi eszközök kiválogatása miatt), azt látom közben, hogy LEHETNE.
A felhasználói profil ekkor is a rendszermeghajtóra települ - hacsak a Users könyvtárat nem lehet Win alól máshová irányítani még a LO telepítése előtt. (Az abban foglalt Dokumentumok és egyéb dok. mappákat természetesen át lehet máshová helyezni, de hogy magát az Users mappát át lehet-e, azt nem tudom.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A Portable verziókról.
Hosszú ideig vonzónak tűnt,
...Mondjuk én se használom éles feladatra, csak a fórumtesztek miatt telepítettem...
Tegnap például azt vettem észre benne, hogy az előzőekben tárgyalt CSERE egyáltalán nem működik. Ennek padig az volt az oka, hogy az alapértelmezett nyelv az alapértelmezett bekezdésstílusban van egy rejtelmes "hu" nevű nyelv. Létezik ugyanis a listában "Magyar (ABC)" nyelv is - ahol az (ABC) azt jelenti, hogy van hozzá nyelvi eszköztár. A hu nyelvhez pedig nincs. Amíg át nem váltottam hu-ról Magyar-ra, addig a CSERE se működött...
És az a baj, hogy a hordozható változatot egy egészen másik csapat készíti... nem is tudom, hogy ki/kik...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Át lehet helyezni a saját user mappádat. Fel kel keresni az Intézőben, jobbkatt -> Tulajdonságok -> Hely -> Áthelyezés. Vagy valami ilyesmi.
Megtettem ezt a Letöltések mappával külön, illetve átirányítottam a letöltéseket egy saját mappába.
Mire a saját mappám neve MINDEN fájlkezelőben, beleértve a TC-t is, "Letöltések" lett, és átkerült az "L" betűhöz. Holott addig "(0)-dnload" volt, hogy a lista tetején legyen...
A Windowsnak jó érzéke van ahhoz, hogy az embert idegesítse.
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
mkenczler
Önkéntesek
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2009. augusztus 27., csütörtök 11:11

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: mkenczler »

Mondjuk, ez itt nem a Chrome fóruma, de elmesélem.
Abból is a portable-t használtam, de amikor megjött az, hogy a beállításokat és a könyvjelzőket egy megadott GMail-fiókban tárolja, akkor leszoktam róla.
Aztán, amikor kiderült, hogy a nem portable Chrome kivédhetetlenül kizárólag a rendszermeghajtóra települ, akkor visszaszoktam a portable-re.
Amelyet kézzel kell frissíteni, mert ha hagyom, hogy ő frissítse magát, akkor a portable az újat a rendszermeghajtóra tolja föl, mintha én telepítettem volna külön.
Ez önmagában is dühítő, de mostanában, amikor a böngészők elkezdik üldözni a nem tanúsított https:// webhelyeket, monopolhelyzetbe hozza a Chrome-ot.
A Firefox idétlen idők óta öt kattintást követel a nem tanúsított szájtokhoz.
A múlt hét óta az Opera NEM MEGY FEL nem tanúsított szájtokra.
A Chrome egyszer szól, de fölmegy.
A Microsoft Edge egyszer szól, de fölmegy, viszont nem szabványosan futtatja a JavaScriptet, egy sor interaktív szájt nem használható Edge-el.
És akkor még nem beszéltem az Adobe Flash mizériákról a FIrefox és az Opera alatt -- a Chrome és az Edge, ugye, a saját Flash-lejátszóját használja, és önállóan frissíti.
(IE 11 szóba sem jön. A fentiek minden Gecko és Trident engine-es bögészőre igazak.)
Hát így lesz monopol a Chrome.
Nem örülök.

(Az SSL-tanúsítvány szerveroldali, és 5000 Ft/év IP-címenként. Azaz, ha egy szolgáltató 1000 IP-címet kezel, az neki 5 milla évenként. Go figure.)
LibreOffice 6.x.x (az aktuális "fresh") Windows 10-en és 7-en (5.4.7 és 3.4.6 Portable)
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: LO profilok, telepítés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az SSL-tanúsítvány szerveroldali, és 5000 Ft/év IP-címenként. Azaz, ha egy szolgáltató 1000 IP-címet kezel, az neki 5 milla évenként. Go figure.)
Az MSZT (Magyar Szabványügyi Testület) honlapján online szabványelérésünk van (lenne). Mikor legutóbb beléptem, a konkrét dokumentum megtekintése előtt felugrott egy hibaüzenet: A webhely Java tanúsítványa lejárt, vagy soha nem is volt neki.
Fölhívtam őket (mert teljesen "logikusan" az online hibabejelentő használatához MÉG EGYSZER kellett volna regisztrálnom a meglévő regisztrációm mellett):
Annyit tudtak javasolni, hogy vegyem fel a webhelyet a kivételek közé, és a továbbra is felugró hibaablakon így lett lehetőségem elnyomni a hibajelzést...

És egy egy országos szervezet.
Mondjuk azt tudni kell, hogy szinte az összes (nyugatról átvett, "harmonizált") Magyar Szabvány angol nyelvű, mert arra nincs pénz, hogy lefordítsák. Fordító, lektoráló szakember lenne hozzá minden szakterületen több, mint elegendő...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése