Segitseget kérnék

Általában minden ami máshova nem fér
Jaki
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 4., csütörtök 15:44

Segitseget kérnék

Hozzászólás Szerző: Jaki »

Sziasztok, most regisztráltam, mert nem találok megoldást a kalkulaciom felállitásához.

Munkalap1 -ben szeretném a bevesárlási-listát tárolni ami tartalmazza a beszerzett áruk informacioit (B°, N°, Afa stb) - - ez nem lenne nyilvanos mki szamara
Munkalap2/3 -ben lenne az itallapok kalkulatioja...

Megoldhato a hivatkozas csatolása ugy hogy automatikusan számoljon Eladási Arat annélkül hogy a beszerzési árakat ki kellene adnom?


Köszönöm, ha vki segiteni tud

Jaki
OpenOffice 3.3 a Win7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segitseget kérnék

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha itt Munkalap1 és Munkalap2/3-ról van szó, akkor feltételezem, hogy a feladatot nem az adatbázis kezelő applikációval (Base) hanem a Calc programmal szeretnéd megoldani. Ráadásul egyetlen táblázatkezelő (.ods) fájlban...
(B°, N°, Afa stb)
Az ÁFÁ-t és a "satöbbi"-t értem, a másik kettőről nem tudom, hogy mi az... :-)


A számolást nem értem, hogy hogyan akarod megvalósítani. Mert ugyan elrejtheted a beszerzési árakat tartalmazó munkalapokat, de ha az eladási árakat azok alapján számolod ki a publikus munkalapon, akkor a számítási képletből látszani fog, hogy milyen haszonkulccsal dolgozol, és mi lett a felszorzás eredménye. Bár az igaz, hogy van mód a képletek elrejtésére is a publikus lapon: ekkor csak a számítás eredménye látszik.
Kérdésként merül fel, hogy aki látja, annak mennyire kell hozzányúlnia a számításokhoz, kell-e egyáltalán a fájlt szerkesztenie?
Lehet külön-külön a cellákat a munkalapokat és a dokumentumot is védetté tenni, akár jelszóval védetté is (csak láthatja, vagy szerkesztheti is módban).

Nem elegendő a célszemélyeknek egy PDF export a publikus munkalapról?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segitseget kérnék

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Írhatsz persze egy makrót is erre a feladatra, ami a "számolós" eredeti fájlod alapján annak az "eladási árak" munkalapjáról készít egy CSAK ADATOKAT (a képleteket nem) tartalmazó exportot egy új, üres fájlba...

Persze ezt megteheted kézzel is, ha nem megy még a makróírás: másold vágólapra a megformázott exportálni kívánt adatokat, nyiss egy új fájlt, és illeszd be az adatokat irányított beillesztéssel, "Formázatlan szövegként". Ekkor a képletek, hivatkozások és formázások nélkül kerülnek át a "látható adatok" a másik fájlba.

Az egyetlen fájlban számolás/átadás, és a nem publikus adatok elrejtése amúgy sem túl jó ötlet, mert egy számítástechnikában jártas személy esetleg mégiscsak bele tud nézni az adatokba a jelszavak ellenére... ha viszont ott sincsenek a beszerzési adatok, sem a képletek - akkor ilyen veszély nincs.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Jaki
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. február 4., csütörtök 15:44

Re: Segitseget kérnék

Hozzászólás Szerző: Jaki »

Köszönöm a segitséget. munkalap1 beszerzési arak alapján levö kalkulatio, a masik kettö lenne 1x Bar-cocktail-kalkulatio ill itallap a masodik pedig etteremnek az itallapja.

kerdesem lenne még hogy hogyan tudom a hivatkozást össze kötni... az elmult evekben nem kellett ilyet csinalnom és közben sokat felejtettem :(
ugy szeretnem megoldani hogy névhez mint pl bacardi automatikusan rendelje hozzá az 1.munkalapon kiszamolt erteket.

remelem erthetö :)

elöre is köszönöm a további segitseget

Jaki
OpenOffice 3.3 a Win7
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segitseget kérnék

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Még inkább érthető lenne, ha feltöltenél ide egy minta .ods fájlt (csupán néhány bejegyzéssel minden munkalapon), ami PONTOSAN mutatja az adatstruktúrát, és az elérendő állapotot (a kézzel beírt eredményét a még nem létező képletnek)

Akkor abba szívesen beleírom a képletet, amit javasoltam (már ha az tényleg illeszkedik a te adatstruktúrádhoz) és azután én is feltöltöm ide a kiegészített fájlodat.


Jaki
______________________________________________
OpenOffice 3.3 a Win7
Ja, és ideje lenne frissíteni a programodat és/vagy az aláírásodat itt a fórumon, mert az OpenOffice 3.3. az már egy réges-rég elavult verzió.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése