Panaszkodom

Általában minden ami máshova nem fér
violazoli
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2010. május 7., péntek 13:02
Tartózkodási hely: Earth

Panaszkodom

Hozzászólás Szerző: violazoli »

Nem vagyok megelégedve a LO-val. Tényleg nem.

Akik kissé ismernek engem, tudják, régóta nehezményezem, nincs mód benne a területi beállítások személyre szabására, konkrétan, hogy azt a rohadt tizedesVESSZŐT átállítsam tizedesPONT-ra!

Na most, nemrég LFS telepítést hajtottam végre a gépemen, abszolút mindent forrásból fordítottam. A LibreOffice-t is, annak 4.2.0.2 verzióját. De még jóval előbb, a Glibc fordítása előtt,

A glibc forráskönyvtárában a localedata/locales/hu_HU fájlban átírtam ezt a sort:
decimal_point "<U002C>"
erre:
decimal_point "<U002E>"
azért, hogy a tizedes-szeparátor ne az a hülye vessző, hanem a pont legyen.

Gondoltam, ez a legtutibb. Ha a Glibc locale dolgaiban ez így van beállítva, csak jó lesz!

Nem lett jó, az eredeti bináris LO nem váltott e téren. Na akkor töröltem, s felment forrásból. ÉS ÚGY SE LETT JÓ! Halálnyugodtan tizedesVESSZŐT vár el tőlem magyar beállításnál akkor is a rohadék. Hát ezzel már kivan a mócsingom tényleg! Ha ez nem bug, akkor nem tudom micsoda!

Mi a jóbüdös nyavalyának van a Glibc locale beállítása, ha azt átírom, leforgatom forrásból, forrásból megy fel a LO is, és akkor se hajlandó azt figyelembe venni?!
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Panaszkodom

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akik kissé ismernek engem, tudják, régóta nehezményezem, nincs mód benne a területi beállítások személyre szabására, konkrétan, hogy azt a rohadt tizedesVESSZŐT átállítsam tizedesPONT-ra!
Nálam a LO4.0.6-ban (WindowsXPprofSP3-on, a hivatalos forrásból telepített LO verzióval) ha az
Eszközök - Beállítások - Nyelvi beállítások - Nyelvek - Területi beállítások opció értékét "Angol (UK)"-ra állítom, és meghagyom a pipát a "Tizedesjel billentyű: Megegyezik a területi beállításéval" opció mellett akkor egy figyelmeztetés után
("Az aktuális képletelválasztó-beállítás ütközik a területi beállítással, ezért a képletelválasztó beállítása az alapértékre lett visszaállítva.")
az általad megkívánt állapotba kerül a program. (Bevitelkor persze használhatom továbbra is a pontosvesszőt (";") képletelválasztóként, de a bevitt képletben automatikusan kicseréli vesszőre.
Például

Kód: Egész kijelölése

=CONCATENATE(A5;B5)
helyett

Kód: Egész kijelölése

=CONCATENATE(A5,B5)
fog megjelenni a szerkesztősorban.

Ekkor a numerikus billentyűzeten található tizedesjel leütésével PONT jelenik meg a Calc celláiban, de természetesen ezt az állapotot érzékeli SZÁM-ként, és ha vesszőt ütök két számjegy közé, akkor azt SZÖVEG-nek érzékeli, és a továbbiakban akként is kezeli.
Ráadásul, ha visszaállítom magyarra a területi beállításokat, akkor az addig bevitt számokban automatikusan visszacseréli a pontot vesszőre, míg a szövegekként értelmezett tizedesvesszők maradnak szöveg formátumúak, és marad bennük az eredetileg bevitt vessző.
Mindezek közben az operációs rendszer területi beállításai (pl. a billentyűzetkiosztás) nem változnak, ugyanúgy tudok ékezetes betűket bevinni a táblázatba, és az "M" betű melletti "," és "." kiosztása is magyar sorrendű marad, tehát csak a numerikus billentyűn vált át a leütés után megjelenő érték ","-ről "."-ra.

Nem írod, hogy pontosan mire is lenne szükséged. Melyik alkalmazásban, milyen dokumentumtípus létrehozásakor okoz ez a dolog neked problémát... ((A régebbi hozzászólásaidat nem kerestem elő...))


Ha valóban erre a most leírt dologra van szükséged, akkor az azt jelenti, hogy a Linuxos verzióval van valami gond...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése