E-mail kliens LibreOffice-hoz

Általában minden ami máshova nem fér
Avatar
marpad
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013. augusztus 19., hétfő 17:39

E-mail kliens LibreOffice-hoz

Hozzászólás Szerző: marpad »

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyen hoztam létre az új témát. Ellenkező esetben elnézést kérek!

Abszolút új felhasználónak minősülök a LibreOffice világában. Eddig Windows XP, majd Windows 7 alatt a 2003-as Microsoft Office-t használtam. Nemrégiben azonban számítógép és operációs rendszer csere is történt. Windows 8-ra váltottam, amit nagyon szeretek. Ezzel együtt az irodai programcsomagot is cseréltem, de mivel a Microsoft megoldása irreálisan túlárazott (főleg a céges változat), kerestem egy alternatívát. Így találtam rá a LibreOffice-ra. Már használom egy ideje, eddig pozitívak a tapasztalataim.

Egy dolog viszont hiányzik! Az e-mail kliens. Bár webes felületről elérem a levelezésem, de én jobban preferálom a natív asztali klienseket. Kicsit utána olvastam az Interneten, de nem találtam semmi konkrétat, így gondoltam írok ide. Itt mégis csak kompetens emberek vannak, akik belelátnak a fejlesztések irányába.

A hosszas bevezető után tehát a kérdésem: várható, hogy készül e-mail kliens a LibreOffice csomaghoz? Tudom, hogy léteznek alternatívák (Thunderbird, Opera Mail, stb.), de ezeknek a támogatásával és a jövőbeni kiadásaival is vannak gondok, ha lehet hinni az Interneten olvasottaknak. És természetesen nem utolsó szempont, hogy az egész szoftvercsomagot egy ugyanazon csapat készíti, így minden, mindennel együttműködik.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki örülne egy használható LibreOffice e-mail kliensnek.

A válaszokat előre is köszönöm és még egyszer elnézést kérek, ha esetleg rossz helyen indítottam az új témát!
LibreOffice 4.1.0.4 a Windows 8-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: E-mail kliens LibreOffice-hoz

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Mi is LibreOffice-t használunk céges célra, igaz, még mindig többségében WinXPprofSP3-on és néhány Win7-en. Nálunk a 2002-es verzió volt (és van a biztonság kedvéért - kompatibilitási csomaggal kiegészítve) az utolsó MSOffice csomag. Azóta csak az OpenOffice-t és a LibreOffice-t frissítjük.
Az E-mail kliensünk a Mozilla Thunderbird, ez jól együttműködik a LibreOffice-szal és az Apache OpenOffice-szal:

- Ami az Office programból történő közvetlen levélküldést illeti, akár a beépített E-mail küldő lehetőséget, akár a dolog Makró-programozhatóságát tekintem, eddig még mindig sikerült megoldani a felmerült feladatokat. (A levél testébe szöveget írni a Thunderbird esetében programból nem sikerült eddig, de a címzett(ek)et, a csatolmányt jól be lehet álltani programkódból is.
A körlevél küldés funkciót nagyon ritkán használjuk, de az is működőképes.

- Ha a kapott levelek közvetlen megnyitását tekintem, akkor arra ügyelni kell, hogy csak a letöltött dokumentumok nyílnak meg szerkeszthető állapotban, a kliensből (csatolmányból) közvetlenül megnyitott dokumentumokat "Mentés más néven" funkcióval előbb le kell menteni valahová, mert "Csak olvasható" állapotban nyílnak meg.


A "felhőkkel" való még jobb együttműködés megvalósítása tudtommal célja a fejlesztőknek, de saját E-mail kliens létrehozása nem. Pont azért, mert létezik számtalan ingyenes, sőt nyílt forráskódú alternatíva.

Ha egyesített Böngésző/E-mail kliensre lenne szükséged, akkor a Seamonkey-t érdemes kipróbálni.
(Jómagam eddig tényleg "éppencsakhogy" kipróbáltam, valódi használati tapasztalataim nincsenek vele kapcsolatban)
Nem tudom, mit olvastál a Thunderbirddel kapcsolatban, de remélem ez az összevont funkciójú program az egyetlen, ami "veszélyeztetheti" a Thunderbird jövőjét.
http://www.seamonkey-project.org/

És hát az alapdolog:
Ha nyílt forrású programokra váltasz, akkor a fájlformátumaidat is a SZABVÁNYOS, natív ODF formátumokra kell cserélned a hatékony munkavégzés érdekében.
Csodák nincsenek.
A bináris .doc .xls és társaik kimentek a divatból. Már a MS is a saját szabványosított xml alapú formátumát (docx, xlsx, stb.) preferálja a régi formátumok helyett. Arra számítani, arra alapozni egy cég működését, hogy az ingyenes program úgyis tud a régi MS formátumokat megnyitni, és abba menteni - nos ez botorság. Az MS által sokáig titkolt, és az OpenOffice fejlesztők által Revers Engineering módszerrel visszafejtett fájlformátum és az az alapján megvalósított fájlkonverter sohasem lesz 100%-os működésű. (És minden egyes "doc" megnyitáskor és mentésekor el kell végezni a konverziót, hiszen a LO és az AOO belül csakis a saját szabályrendszere szerint képes működni, maga a szerkesztés az ODF szabályrendszer szerint történik az MS dokumentumok esetében is!).
Itt mégis csak kompetens emberek vannak, akik belelátnak a fejlesztések irányába.
No ebben viszont tévedsz - legalábbis ami engem illet. "Computeres"-nek is csak annyira érzem magam, hogy napi szinten dolgozok a számítógéppel, mint manapság szinte mindenki.
Ritkán járnak erre fejlesztők, még a magyarok közül is. Ez egy felhasználói fórum, ahol felhasználók próbálnak meg segíteni felhasználóknak olyan dolgokban, amiben esetleg több tapasztalatra tettek már szert.

Legjobban a Calc-ot ismerem és a Basic IDE/API használatát, aztán a Writer, a Draw, a Math, következik nálam a sorban, végül az Impress és a Base. A legutolsóhoz szinte egyáltalán nem értek, sajnos. És a többi, Makró-programozáshoz használható programnyelvek használatában (Python, Beanshell, Javascript) sem vagyok jártas...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Mészáros Tamás
Önkéntesek
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 20:16
Tartózkodási hely: Doba, Veszprém megye, Magyarország.

Re: E-mail kliens LibreOffice-hoz

Hozzászólás Szerző: Mészáros Tamás »

Üdv!

Talán nem is baj, hogy nincs e-mail kliens. Megadja a választás lehetőségét. Volt olyan idő amikor a szövegszerkesztő és a táblázatkezelő is külön volt. Nos a Thunderbird és az Apache OpenOffice megy együtt. Ubuntu alatt az Evolution ami nekem bejött.
http://sourceforge.net/ oldalon találunk sok e-mail klienst.
Mészáros Tamás
MS Windows 7 SP1 Home Premium HU • OpenOffice.org 4.1.5 • PhotoFiltre Studio 10.12.1
Válasz küldése