AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Általában minden ami máshova nem fér
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Az Apache OpenOffice 3.4 letöltése túllépte az egymilliós határt.
http://user.services.openoffice.org/hu/ ... =12&t=1219

ja, mert tegnap én is letöltöttem...

A viccet félretéve: ki fogom próbálni egy "félreeső gépen" egyrészt magát az Apache programot, de főleg azt, hogy a két program (Apache OpenOffice, LibreOffice) megél-e egymás mellett egy gépen (fixen telepítve).
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Jól megvannak egymás mellett (Win XP - LO 3.5, AOO 3.4) megy szépen mind a kettő.
Annyit érzékelek mint hibát, hogy rendszer szinten csak az egyiket ismeri el teljesen külön programnak. Tehát még társításnál sincs benne a menüben egyszerre az LO és AOO.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszi!

És melyiket ismeri el a rendszer?
A hamarabb, vagy később telepítettet, vagy valamelyik egyszerűen "erősebb" ebből a szempontból?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
kanyi
Önkéntesek
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. március 1., szombat 23:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: kanyi »

Azt, amelyiket beállítod. :) Ha telepítésnél AOO ment fel később, és nem társítottam semmilyen típushoz sem. Nem is társult. Utána picit variáltam:
Nekem most az van, hogy .odf-hez AOO-t rendeltem hozzá, míg a munkfüzetet az LO nyitja meg. Megy simán.
Ubuntu 13.10 - LO 4.2.04 • MS Windows 7 - LO 4.2.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Köszi!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Nem tudom, mit csináltam rosszul:

Telepítettem az AOO3.4-et úgy, hogy a LibO 3.5.2 már fenn volt az XP-n és mindene működött.
A telepítés természetesen(?) a társítást megváltoztatta, az AOO átvette az ODF fájlok megnyitását (az MS fájlokat nem rendeltem hozzá az egyéni telepítés során) de elindulni nem volt hajlandó. Több mint egy percig vártam, és többször is próbálkoztam ODF fájlra kattintással is, meg közvetlenül indítva is. Nem indult. leszedtem, és frissítettem a LibO-t 3.5.3-re, így a fájltípus hozzárendelésem visszaállt az eredeti állapotra.

Mint fentebb jeleztem, az egyéni telepítést választottam, de mivel az AOO telepítőben nincs annyi választani való elem mint a LibO-ban, így az egyéni telepítés csak a célkönyvtár megválasztását jelentette. No, az viszont nálam nem a gyökér C: volt, hanem a másik partíció, ami nálam a DVD író utáni E: jelet kapta. Ennyi eltérést tudtam megállapítani, hiszen a LibO működik, tehát valószínű, hogy minden olyan komponens telepítve van, amire az AOO-nak is szüksége lehet.

Ötletetek van esetleg, hogy miért nem működött nálam?
 Szerkesztett: Egy ötletem már van. Fent volt még párhuzamosan a Go-OO alapú OxygenOffice3.2.1 is, de a programkönyvtárban nem OxygenOffice volt az alkönytár könyvtár neve, hanem OpenOffice3. Hát erre települhetett rá a szentem, mert az AOO eltávolítás után az OxygenOffice indítóikonjaim megszűntek látszani.
Ez a dolog megerősíteni látszik azt az észrevételemet, miszerint a két ág AOO/LibOmár különbözik annyira, hogy "egymásra frissíteni" lehetetlen. Mondjuk, mióta név szerint is kettévált a két program, ez nem lesz ilyen közvetlen probléma, hiszen az egyik LibreOffice nevű, a másik OpenOffice nevű könyvtárba akar majd települni.

Megpróbálom kézzel eltávolítani a maradványokat, és újra felrakni az AOO-t, és majd beszámolok az eredményről. 
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A felhasználói profilt is törölni érdemes (legalább átnevezni) a régi verzió eltávolítása után, mert a konfigurációs fájlok is változnak. Ennek következménye lehet a kiterjesztések elvesztése.
A fájl társításnál mindegyik magáénak akarja az ODF-t alapértelmezettként.
Az AOO eltávoltítja a régebbi OOo-kat, de amúgy is érdemes ezt megtenni a régebbi verziókban meglévő sebezhetőségek miatt.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AOO 3.4 telepítése LibO mellé

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A végén csak sikerült: Az OxygenOffice3.2.1 és a rá-, majd letelepített AOO maradékainak kéri eltávolítása után (a "Program Files"-ból és a "Documents and Settins"-ből), már működőképes az újból feltelepített program nálam is.
És a LibreOffice3.5.3 is működőképes maradt. (mondjuk a kiterjesztéseket újra hozzá kell rendelnem, mert nálam mostanában a LibreOffice3.5.3 az elsődleges, az AOO3.4 pedig a Fórumhoz próbafelületként, meg a hibák, eltérések összehasonlítására szolgál).

Mondjuk azt kicsit zokon vettem, hogy az egészen másik könyvtárban lévő, referenciának megtartott OxygenOffice-omat kérdés nélkül letörölte...
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése