Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Általában minden ami máshova nem fér
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A bejelentés itt:

http://www.openoffice.org/hu/aoo34.html
www.OpenOffice.org —2012 május 8— The Apache OpenOffice projekt ma bejelentette az Apache OpenOffice™ 3.4 elérhetőségét, ez az első Apache Software Fundation égisze alatti kiadás.

Apache OpenOffice eredeti nyílt forrású irodai program csomag, amit professzionális és felhasználói használatra terveztek.

"Az OpenOffice.or ASF-nek adományozásával, az alapítvány és speciálisan az inkubátor projekt, ijesztő feladatot kapott: újra lendületbe hozza a közösséget, az ismeretlen szellemi tulajdonú kódbázisú örökséget átalakítsa, a leellenőrzött Apache licenszes szoftver csomaggá" mondta Jim Jagielski, ASF elnök és Apache OpenOffice mentor. "Az Apache OpenOffice 3.4 kiadása megmutatja, hogy a projekt milyen sikeres volt: fejlesztőket vont be több mint 21 vállaltból, elkerülve az indokolatlan befolyásolást, amely az igazi nyílt forrású közösségek lélekharangja; sziárd és stabil kódbázist épített, jelentős fejlesztések és bővítések mint egyéb változatok; és természetesen, egészséges, vibráló és változatos felhasználói és fejlesztői közösséget teremtett."

Az Apache OpenOffice a vezető nyílt forráskódú irodai programcsomag, több mint 100 millió felhasználóval világszete, otthoni, vállalti, kormányzati, kutatói ls akadémaiai környezetben, 15 nyelvet támotgatva. Az Apache OpenOffice 3.4 letöltésre elérhető ingyenesen. OpenOffice 3.4 jellemzői:

szövegszerkesztő, táblázatkezelő, bemutató készítő, adatbázis, rajz, és matematikai szerkesztő alkalmazások támogatása Windows, Linux (32-bit and 64-bit) és Macintosh operációs rendszer környezetekben
nyelvi támogatás angol, arab, cseh, német, spanyol, francia, galíciai, magyar, olasz, japán holland, orosz, brazil portugál, és egyszerűsítet és hagyományos kínai nyelveken
továbbfejlesztett ODF támogatás, beleértve az új ODF 1.2 titkosítást és új táblázatkezelő függvényeket
továbbfejlesztett enhanced pivot tábla támogatás a Calc -ban
továbbfejlesztett grafika, beleértve a vonal kupakokat, nyírási transzformációkat és Scalable Vector Graphics (SVG)native támogatását
a minőség és a teljesítmény fejlesztését

Az új jellemzők, tulajdonságok és fejlesztések listája elérhető a kiadási megjegyzésekben.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hú, ki fordította az idézett részt? ... mert rengeteg elütés és egyéb hiba van benne...

...De azért a hírnek örülünk. Nem lett volna egészséges, ha a LibreOffice egyedül marad.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Én voltam, nem igazán volt rá időm, reggel kaptam meg a szöveget, és az Apache tartalom kezelőben nem megy a FF helyesírás ellenőrzése. :(

Egy kis vidámság: http://www.youtube.com/watch?v=QQaZwDwf6tc
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Akkor ez már az Oracle felügyeletétől levált fejlesztésű másik O.Office?
Annyi OO verzió volt már (Novel, Goo, Oxygen, Libre), komolyan kezd érdekelni hogy pl. a Libre 3.5.x-el összevethetően mik a lényegi eltérések itt az új Apache O.-nál már csak verziószám különbség szintjén is? Vagy csak ue. pepitában?
Írják hogy fejlesztettek a program startidején is, de ezt már korábban is írták más verziókra is, miközben nálam mindig tetűlassan nyit meg minden doksit (főleg ha MS officeról kell átkonvertálni, akkor meg évek kellenek neki!), és szégyenszemre az MS office pedig ugrik elő mint a nyúl, már ha csak az ikon felé közeledem is. :) ???

Ja, és miért is nem szerencsés a a Libre egyedül marad? Pont ettől kaotikus lassan mint a linux disztrók közül választani, pl. tőlem sokszor kérdezik mikor Libret javaslom irodai, iskolai célokra, hogy az jobb mint az Open O., meg hogy akkor melyik is az igazán jó mind közül... :?: :idea: ;)
• by: matulabaacsi
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Ha tudsz angolul akkor itt a kiadási megjegyzés: https://cwiki.apache.org/confluence/dis ... ease+Notes
Ennek a második felében van a LibO 3.4 és az AOO 3.4 közötti különbség leírva.
Benne a többség a kód tisztításból származó csere miatt alakult ki, kivéve az SVG támogatást, a vonal kupakokat, és a diagram változásait.
Még az új reguláris kifejezés motor (ICU) érdemel egy kis kiemelést: http://userguide.icu-project.org/string ... characters

A nagyobb változások kb 30, ez után jönnek az IBM Lotus Symphony kódjának a befogadásával, a következő változatokba (AOO 3.5 és AOO 4.0): http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Contribution

De nem cél az új funkciók hajszolása, hanem a stabil platform készítés, amire a többi irodai csomag is építhet, beleértve az IBM saját szoftverét is, mert megszüntetik a párhuzamos fejlesztést, és a Lotus Symphony következő változatát az AOO-ra építik rá.

De lehet, hogy ezek is benne lesznek a LibO-ban majd, mert ha lassan átállnak a LibO-nál arra, hogy az AOO kódjára építik a LibO-t, igaz ehhez az kell, hogy teljesen a Mozilla Public Licencet használják a kettős licenszű hozzájárulások (MPL/LGPL) helyett.

Egyik program sem lesz olyan gyors a winen mint az MSO. soha erre várni nem érdemes, ha ez a legfőbb szempont, fizess, használd az MSO-t és felejtsd el a többit.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Akkor ez már az Oracle felügyeletétől levált fejlesztésű másik O.Office?
Igen, az Oracle már tovább is adta a jogot az Apache-nak, azaz Oracle OpenOffice NINCS már. Pont ezt a "nekem csak azért kell, hogy jó pénzért eladjam" tulajdonosi hozzáállást unhatták meg a fejlesztők, és ezért indítottak tiszta lappal egy új vonalat előbb Go-OO néven, aztán lett LibreOffice a neve. Az OxygenOffice egy egyemberes projekt volt; jó néhány újítását átvette a Libre (például az összes nyelvi eszköz beintegrálása a telepítőbe).
Az eredeti OpenOffice-nek volt már tulajdonosa a Star, a Sun, az Oracle, az Apache.

Vagy csak ue. pepitában?
Nem. Teljesen más fejlesztői gárda foglalkozik a két vonallal.
A LibreOffice a The Documentum Fundation égisze alatt http://www.documentfoundation.org/,
az Apache OpenOffice meg a http://www.openoffice.org/ alatt követhető nyomon.
De valószínű, hogy amíg mindkettő nyílt forráskódú, addig fognak egymástól ötleteket átvenni, és a programcsomag még sokáig "átjárható" marad (például a kiegészítőket tekintve), az ODF formátum meg (remélem) örökre kompatibilis marad.
Például Apache OpenOffice-ről LibreOffice-re frissíteni nem lehet már csak a teljes uninstall után (TELJES, azaz kézzel a maradványokat is törölni kell), tehát újratelepítéssel lehet váltani a két ág között az én tapasztalatom szerint, míg a LibreOffice újabb verzióit és simán "rátelepítem" a régi verzióra, és képes átvenni minden egyéni beállítást, egyedileg telepített kiegészítőt, egyénileg írt makrót az új verzió.

Írják hogy fejlesztettek a program startidején is, de ezt már korábban is írták más verziókra is, miközben nálam mindig tetű lassan nyit meg minden doksit (főleg ha MS Office-ról kell átkonvertálni, akkor meg évek kellenek neki!), és szégyenszemre az MS office pedig ugrik elő mint a nyúl, már ha csak az ikon felé közeledem is.
Az MS-hez nem érdemes méricskélni (még mindig és gyanítom, még sokáig). Ha a gyorsaság a fő szempont, akkor venned kell egy MSOffice-t.
Ja, és miért is nem szerencsés a a Libre egyedül marad?
Mint minden, amit eddig írtam, ez is csak a saját véleményem: Ha egy fejlesztő (cég) egyeduralkodóvá válik a piacon, könnyen zsákutcába juthat, mert nincs igazi verseny, nincs "másik szemlélet". Két csapat = kétszer annyi ötlet. Amíg nincs HARC a két csapat között, addig ez csak előnyt jelent, szerintem.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
matulabaacsi
Önkéntesek
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010. január 6., szerda 19:33

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: matulabaacsi »

Köszi, részletes válaszok, túl is mutatnak a befogadóképességem határain... :) Csak egy szimpla user vagyok. Ellenben az MSO-val való verseny ami létre hívta az OO-t anno, ha jól tudom, ill. hogy lehessen egy avval kompatibilis free megoldás is a világnak. Mondogatták is hogy pl. összeomlott MSO doksikat az OO képes volt teljesen jól helyreállítani, de ennek ellenére ha jól értem még mindig csak követője lesz a M.softnak?

Sokaknak amúgy azért is fájdalmas velem együtt az innen-oda való váltás, mert évek alatt létrehozott saját formátumú OO doksikat nehéz lenne MSO-ra átkonvertálni, így marad a "szegény ember vízzel főz" megoldás és pár kényelmetlenség, az viszont ingyen! :)

Mindenesetre én most új rendszerre az Apacheost fogom felrakni, ha már az az "új" standard. A LiO már csak a telepítő méretével sem volt nekem szimpatikus...
• by: matulabaacsi
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Megjelent az Apache OpenOffice 3.4

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A legjobb tudomásom szerint magyar fejlesztők által ellenőrzött magyar verzió csak a LibreOffice-ből készül,
Ez így ebben a formában nem igaz, én az Apache mellett is döntöttem, igaz fejlesztőnek nem nevezném magam, de amennyit tudok annyit ellenőrzök.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Válasz küldése