Inditási képernyő sem jelenik már meg

Általában minden ami máshova nem fér
Karoly74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. szeptember 4., vasárnap 18:49

Inditási képernyő sem jelenik már meg

Hozzászólás Szerző: Karoly74 »

Sziasztok!

Indítási képernyőt már egyre ritkábban látom, mert hiába indítom el a libreofficet a parancsikonal, nem akar megnyitni semmit.
Mikor már eleget várok és kikapcsolom a gépet, akkor jelentkezik be az indítási képernyő és szeretne dolgozni, mikor már gépleállítási folyamat van. :crazy: Érdekes.
Mostanában egyre gyakrabban lustul el, nem "engedelmeskedik" a parancsikon indításnak, de még a feladatkezelőre sem reagál.

Köszi!

Zizi64: A témát szétválasztottam, mert ugyan címszavakban hasonló, de tartalmában nagyon eltérő.
Libreoffice 3.4.2. a Windows Profesional
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Inditási képernyő sem jelenik már meg

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Abban az esetben, ha ez a hibajelenség az Libre/OpenOffice általad módosított forráskódú, általad felépített verziójában lépett fel, akkor visszahelyezem a témát...

Ha nem ez a kiindulási helyzet, akkor rengeteg egyéb oka lehet. De jóval több információra lenne szükségünk ahhoz hogy bármit is javasolhassunk...

Először is:
Honnan töltötted le?
Új, tiszta telepítés, vagy meglévő verziót frissítettél?
Próbáltad-e már a felhasználói profilt törölni?
Újratelepítést már kipróbáltad?
Milyen egyéb programot telepítettél a hiba első fellépése idején?
Bármelyik alkamazás (Writer, Calc...) ikonjára kattintásnál ugyanez a helyzet?
Vagy te a gyorsindítót (soffice.exe) próbálod indítani?
Mi a helyzet, ha egy ODF dokumentum ikonjára kattintasz?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Karoly74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. szeptember 4., vasárnap 18:49

Re: Inditási képernyő sem jelenik már meg

Hozzászólás Szerző: Karoly74 »

Először is:
Honnan töltötted le? http://libreoffice.hu/
Új, tiszta telepítés, vagy meglévő verziót frissítettél?
Próbáltad-e már a felhasználói profilt törölni? Ezt nem értem.
Újratelepítést már kipróbáltad? Igen
Milyen egyéb programot telepítettél a hiba első fellépése idején? Az újratelepítés óta semmit
Bármelyik alkamazás (Writer, Calc...) ikonjára kattintásnál ugyanez a helyzet? Eddig még csak a adatbázis szerkesztőt használtam, de azt szinte minden nap, sokáig.
Vagy te a gyorsindítót (soffice.exe) próbálod indítani? Próbáltam a konkrét adatbázis fájlt az aztalról parncsikonként, a központi libreoffice parancsikont, és amokir írtam ide, akkor a ctrl+alt+del kombinációval a feladatakezelővel az asztalon lévő központi libreoffice parancsikont életre hívni.
Mi a helyzet, ha egy ODF dokumentum ikonjára kattintasz? Azt nagyon ritkán használom, még.

A hiba huzamosabb ideig az adatbázison munkával töltött időszak után jelentkezik. Akkor lustul el, nem jelenik meg az indítási képernyő, holott, a ctrl+alt+del kombinációval a feladatakezelőben található lapozófájl mutatója kiakad. A gép újraindításával orvosoltam eddig ezt a jelenséget, akkor már gyorsabban reagál.

Köszönöm a segítséget.
Libreoffice 3.4.2. a Windows Profesional
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Inditási képernyő sem jelenik már meg

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Karoly74 írta:Először is:
Próbáltad-e már a felhasználói profilt törölni? Ezt nem értem..
[Leírás]Felhasználói profil törlése

Karoly74 írta:A hiba huzamosabb ideig az adatbázison munkával töltött időszak után jelentkezik. Akkor lustul el, nem jelenik meg az indítási képernyő, holott, a ctrl+alt+del kombinációval a feladatakezelőben található lapozófájl mutatója kiakad. A gép újraindításával orvosoltam eddig ezt a jelenséget, akkor már gyorsabban reagál.
Valószínűleg a LibO adatbázis részével van valami probléma ami a lassuláshoz és a memória elfoglaláshoz vezet.

Egyik tanácsom, időközönként zárd be az adatbázisfájlt, vagy Eszközök>SQL... után megjelenő parancsablakban futtasd "SHUTDOWN COMPACT" vagy a "SHUTDOWN SCRIPT" parancsot és zárd be a fájlt és nyisd meg újra. Ezzel az addig végzett munkád a memóriából átkerül a fájlba, és a memória felszabadul.

A másik lehetőség ilyenkor minden soffice.exe leállítása a feladatkezelőben de ezt csak az után ha már mentettél előtte mert adat vesztéssel jár.

Megoldás lehet még áttérés a MySQL vagy más adatbázisok használatára a háttérben, a LibO Base-t pedig csak mint kezelői felült szerepeltetni.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Karoly74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011. szeptember 4., vasárnap 18:49

Re: Inditási képernyő sem jelenik már meg

Hozzászólás Szerző: Karoly74 »

Rendben, és köszönöm a segítséget.
Libreoffice 3.4.2. a Windows Profesional
Válasz küldése