Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Általában minden ami máshova nem fér
Kovede08
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021. május 7., péntek 20:38

Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Kovede08 »

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni. Libreoffice 7.1.3 telepítős win 7 64 bit. az exe -re kattintva egyáltalán nem indul. Ugyan ez a helyzet a portable verzióval. Egyedül a 6.4.7 portable indul el. Mi lehet a probléma ? Köszönöm a segítséget !
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Leválasztottam a hozzászólásodat a másik témáról, mert az megoldódott, és - még ha témájában kapcsolódik is - ez egy másik probléma.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Libreoffice 7.1.3 telepítős win 7 64 bit. az exe -re kattintva egyáltalán nem indul. Ugyan ez a helyzet a portable verzióval.
Néhány információ még kéne:

A telepítő nem indul, vagy a telepített program? Ha a program, akkor melyik .exe-vel akarod indítani??

Mi 64 bites: az op.rendszered , és/vagy a letöltött telepítőfájlja a LibreOffice-nak?

Ha a Win7 rendszered 32 bites akkor a LO-ból is 32 bitest kell letöltened. (Mert 64 bitesre települ a mind a 32 mind pedig a 64 bites LibreOffice, de fordítva ez nem igaz. 32 bites op.rendszerre csak a 32 bites LibreOffice települ.)

LO 7.1.3-ból még nincs is se PortableApps, se winPenPack-os hordozható verzió...

Win7 (x64)-re csak a LO6.1.6 - LO6.4.7 (x64)-os verziót telepítettem legutóbb... azóta csak Win10 x64-re telepítettem... De mindegyik működött eddig.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Kovede08
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021. május 7., péntek 20:38

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Kovede08 »

Sorba válaszolva:
Semelyik nem indul. A telepítés után létrehozott parancsikonnal sem de úgy sem ha a word, vagy excel -t, vagy bármelyiket akarom indítani.
oprendszer: win 7 64 bit. a letöltött telepítőfájl szintén 64 bit.
azt nem írtam, hogy van 7.1.3 portable.
a 7.1.2 portable -vel szerettem volna dolgozni, de az nem indult, azért próbáltam a telepítős verziókat (először a 7.1.2 , utána 7.1.3 stb), de a 7 -esből egyik sem indul.
ezért maradtam a 6.4.7 portable -nál.
szeretném kiváltani a microsoft office -t és ez jó nak tűnik, de nem tudom miért nem indul.
Remélem van ötlet.
Várnám és köszönöm szépen !
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

oprendszer: win 7 64 bit. a letöltött telepítőfájl szintén 64 bit.
OK, akkor ez rendben.
azt nem írtam, hogy van 7.1.3 portable.
Akkor ezt csak félreértettem. Ugyanabban a sorban, a gondolat folytatásaként írtad, hogy ugyanaz a helyzet a portable verzióval...


A 7.x.x verzióból nálam csakis hordozható van még feltéve, de abból winPenPack és PortableApps féle is.

A hordozhatók általában kényesek arra, hogy ne fusson másik hasonló program az indításukkor: ilyenkor azt írja ki, hogy egy másik példány fut. Ez még akkor is megtörténik, ha csak a gyorsindító fut a háttérben.

További kérdések:
Milyen vírusirtót, tűzfalat használsz?
- Mert a Microsoft saját ilyen jellegű programjai gyakran megteszik, hogy letiltanak nem a MS-től származó programokat. Ezt nyomtatódrájverek esetében magam is tapasztaltam, de az angol fórumon az AOO/LO programokkal kapcsolatban is előjött ez már...

Hibaüzenet?

Jelenség? (lefagyás, lassulás, képernyő nem szokásos viselkedése?)

De mondom még egyszer: nálam ilyesmi még sosem fordult elő.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Kovede08
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021. május 7., péntek 20:38

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Kovede08 »

A winPenPack nem tudom mit jelent.
Semmilyen vírusírtót, sem tűzfalat nem használok. Még a windows -é is mind ki van kapcsolva (nincs rá szükségem, nem járok olyan oldalakon. szerintem már több is mint 5 éve nem használok semmi)
Nyomtató driver beleszólhat ? HP 1102 -esem van.
Jelenség annyi, hogy amikor indítanám (első indításnál), persze nem indul el és ha még egyszer rákattintok (újraindítanám, bármelyik librét) azt írja ki, hogy egy példánya már fut, de a képernyőn nem fut semmi (a háttérben igen feladatkezelő szerint. de itt az alkalmazásokban nincs listázva, csak a folyamatokban látni).
Ilyenkor jobban el kezd pörögni a gép.
Hiába állítom le, már nem engedte törölni sem a portable -t (mondván fut a program) sem a telepítettet nem lehet uninstallálni, csak ha újraindítottam a gépet, mert ugye akkor bezárja a háttér programokat.
Lehet, hogy nem jó, hogy fent van a microsoft office ?
Már arra is gondoltam, hogy egy újratelepítésnél nem teszem fel a microsoft -ot, egyből a libre -t, hogy mi a jelenség.
Igazából ennyi.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Amíg fent volt a gépeinken a régebbi (2002-es kiadású) MS Office verzió addig az AOO vagy a LO gond nélkül elindult MELLETTE, úgy hogy a MS Office is futott. A mostani MS Office viselkedését nem ismerem.


winPenPack: egy olyan hordozható csomag, amit gyakorlatilag még annyira sem kell "telepíteni", mint a PortableApps-os csomagokat. Csak kimásolod a ZIP archívumból az általad megadott mappába és már indíthatod is. Szerencsére a magyar nyelvet is belecsomagolták.
http://www.winpenpack.com/en/download.php?list.37
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Kovede08
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021. május 7., péntek 20:38

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Kovede08 »

Megnéztem, de ugyanúgy nem indul el. amúgy microsoft 2003 -at használok.
Nem szeretnélek tovább feltartani, figyelem az újabb frissítéseket, hátha az működni fog.
Köszönöm az eddigieket. Szép napot !
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Libre Office 7.1.3 indulási probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Hát akkor tényleg nem tudom. A legeslegújabb verziót kivéve legalább hordozható verzióban szinte mind volt fent valamelyik gépemen (itthon vagy a munkahelyen) a fórumok miatt ahol válaszolgatok a kérdésekre, ha tudok, meg azért hogy próbáljam, érdemes-e központilag áttérni rá a cégnél.
De futni mindegyik futott eddig. A te gépeden lesz valami probléma...


A legeslegújabból még nincs hordozható - ahogy írtam is.

Egy cégnél kétszer is meggondolja az ember, mielőtt "n" darab gépen lecserél egy már többé-kevésbé megszokott szoftver verziót... Mert az ismeretlen új hibáktól néha jobb az ismert régi.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése