Számozott képlet [Megoldva]

Képletszerkesztő
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Számozott képlet [Megoldva]

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

Lehet egyszerű a problémám, de nem találom a megoldást. Azt szeretném, ha egy dokumentumban vannak hivatkozott képleteim, akkor ezeknek a számozása (jobbra zártan (x.y) legyen, ahol x a fejezet, y a képlet sorszáma) amutomatikus legyen.
Eddig egy igen rossz megoldást használtam (kézzel formáztam és írtam be a számozást), de ha több képletem van, akkor már bonyolulttá válik a manuális formázás.

Anti
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára antiuhu 2008. április 7., hétfő 11:01-kor.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Számozott képlet

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Hova teszed a hivatkozást?
Hogyan hivatkozol a képletekre?
Nekem nem tiszta, ha tudnál egy képernyő képet készíteni az jó lenne.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Számozott képlet

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

r4zoli írta:Hova teszed a hivatkozást?
Hogyan hivatkozol a képletekre?
Nekem nem tiszta, ha tudnál egy képernyő képet készíteni az jó lenne.
Üdv!

Sikerült megoldanom EZ alapján (A pdf 14-15 oldala).
A lényeg, hogy ha számozott képletet szeretnénk, akkor ne a képlet ikonra (Beszúrás/Objektum/Képlet) menjünk, hanem egy új sorban írjuk be, hogy "fn" és nyomjunk F3-at. Erre megjelenik a képlet mező (mint ahogy eddig is), és jobb oldalon pedig számozza a képleteket.*
Erre a képletre hivatkozás: Beszúrás/kereszthivatkozás Hivatkozások fület választva. A típusra:szöveg, kijelölés:amelyik képletre szeretnénk hivatkozni, Formátum:számozás. Így a képletek számozása is, és a hivatkozások is automatikusan frissülnek, ha rakunk/elveszünk az elöbbiekhez/ből még számozott képletet.

* Alapértelmezésként a képlet E=mc^2 lesz. Ide kétszer kattintva szerkeszthetjük a saját képletünket.

Anti

Csatolom a jó képernyőképeket (én ugyanezt a formátumot csináltam, csak gyalog módszerrel, ami természetesen nem is frissült :D ):
Csatolmányok
Számozott képletre hivatkozás szövegben.
Számozott képletre hivatkozás szövegben.
Számozott képlet, és hivatkozás.
Számozott képlet, és hivatkozás.
Válasz küldése