"sokkal kisebb, mint" jel

Képletszerkesztő
tzg6sa
Önkéntesek
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 15:17

"sokkal kisebb, mint" jel

Hozzászólás Szerző: tzg6sa »

Sziasztok!

A "sokkal kisebb, mint" matematikai jelölésre lenne szükségem, azaz a <<-re, csak ennél szebb alakban, ahol a "<"-jelek közelebb vannak egymáshoz. Ugyan az alábbi leírásban találtam egy "%strictlylessthan" utasítást a speciális karaktereknél, azonban nekem erre nem csinál semmit, azaz megjelenik szövegként, hogy strictlylessthan, ahelyett, hogy a karakter rajzolná ki.
http://wiki.services.openoffice.org/wik ... _Reference

Hogy tudok ilyen jelet rajzolni?
Miért nem működik nálam a 2.4.x dokumentációjában leírt parancs?

Üdv!
Zoli
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "sokkal kisebb, mint" jel

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A %sokkal.kisebb a megoldás.
A Math ablak, Eszközök>Katalógus, Különleges szimbólum készlet, és innen tudod beszúrni.
Hogy ezek miért kerültek lefordításra azt nem tudom, de biztos van rá magyarázat.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "sokkal kisebb, mint" jel

Hozzászólás Szerző: timar »

r4zoli írta:Hogy ezek miért kerültek lefordításra azt nem tudom, de biztos van rá magyarázat.
Nincs rá jó magyarázat! Így alakult. Ha megszavazza a nép, visszaírom a 3-asban, csak akkor meg ne az legyen a baj. :) Ha valami a fordítható stringek közé kerül, akkor az akár le is fordulhat. Nem értem, hogy miért jelölnek ilyeneket fordíthatónak. Az SQL parancsokat is le lehetett fordítani, és a bétákban gondot okozott, hogy ékezet volt benne.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
tzg6sa
Önkéntesek
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2008. március 2., vasárnap 15:17

Re: "sokkal kisebb, mint" jel

Hozzászólás Szerző: tzg6sa »

Szerintem az ilyen utasításokat nem kellene lefordítani. Ez kicsit olyan mint egy programozási nyelv. A benne lévő utasításokat nem szerencsés lefordítani. Szerintem a magyar felhasználóknak is elég lenne, ha a palettán lenne ennek is egy ikonja, illetve még ha ez nincs is meg, akkor a magyar nyelvű leírásban a "sokkal kisebb mint" alatt az angol nevű parancsot meg tudnák találni - bár ez csak ideiglenes megoldás lehetne.
Ha minden nyelvre lefordítanák a parancsokat, akkor egy francia nem tudna segíteni az olasz barátjának. Azaz a segítségnyújtás véget érne a nyelvi határokon.
Hasonló kis apróság (ami azért még nem olyan zavaró), hogy az omegát magyarúl %ómega-nak kell leírni, angolul %omega-nak. %alpha vs. %alfa. %béta vs %beta.

Én amellett teszem le a voksom, hogy ezek ne kerüljenek lefordításra, legyenek egységesek, viszont elérhetőeknek kell lennieük a palettából.
Ubuntu 8.x • 3.0.X • Ms Windows XP
timar
Önkéntesek
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2008. február 20., szerda 22:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: "sokkal kisebb, mint" jel

Hozzászólás Szerző: timar »

Mivel az elmúlt években sok olyan hozzászólást kaptam, hogy hülyeség volt lefordítani, viszont ennek ellenkezőjét senki sem mondta, az OOo 3.0-ban visszaírom angolra mindet. Alfától ómegáig. :) Meg a különleges jelet is. A túlnyomórészt angol nyelvű dokumentációk is angol példákat hoznak, ezek átvételét segíti ez a lépés.

Egyébként ezek nem olyan kategóriába esnek, mint a parancsnevek, ezek jelek nevei. Régebben azt hittem, hogy ezek a jelkatalógusban szereplő jelnevek bővíthetők, cserélhetők stb. Kiderült azonban, hogy a Math-ot régóta nem fejlesztik, így módosítani lehet ugyan a jeleket, de menteni/betölteni/más felhasználóval cserélni nem.
Ms Windows XP • 3.2.x • openSuse 11.x
Válasz küldése