Adatbázis tervezéshez magyar nyelvű könyv, információ

Adatbázis kezelő

Adatbázis tervezéshez magyar nyelvű könyv, információ

HozzászólásSzerző: fat spider » 2011. május 3., kedd 12:59

Mivel nincs tapasztalatom adatbázis tervezésben, ezért keresek magyar nyelven írott anyagot, könyvet, amiből elkezdhetem a saját adatbázis elkészítését, a meglévő adatbázisok javítását (redundancia)....(bár a neten is kutakodok, de talán van ajánlása valamelyikőtöknek, ami jól érthető és sok képpel illusztrált.

Ha kapcsolódik a Base-hez, az + pont! :-)

Most kezdtem el olvasni Reizinger Zoltán "Bevezetés az adatbázis használatába" című anyagát, ami szintén nagy segítség!
Win 10, LibO verzió: 6.2.3.2
fat spider
Önkéntesek

Re: Adatbázis tervezéshez magyar nyelvű könyv, információ

HozzászólásSzerző: Zizi64 » 2011. május 3., kedd 13:18

Üdv!

Zoli leírásán túl magyar nyelven én nem tudok másik, a base-hoz is kapcsolódó anyagot, általános adatbázis-kezelés leírásból tanulni meg nehézkesebb - szerintem - hiszen akkor mindent "le kell fordítanod" OOoBase nyelvezetre.

Nem viccből írom az alábbiakat:

Te most kezdőként pontosan látod azokat a nehézségeket, problémákat, amibe valószínűleg minden kezdő beleütközik. Egy tapasztaltabb szakíró, nem biztos, hogy "lemegy" a szájbarágós szintig, amire sokunknak - a base esetében nekem is - szüksége lenne.
Neked kellene a frissen tanultakat, a próbálkozásaidat egy használható dokumentumba összeszedni.
Hidd el, nagyon hasznos lenne neked is (a rendszerezés segít a tanulásban) a többi kezdő számára meg pláne hasznos lenne...

Ezt olyan szempontból is írom, hogy: ne csak várd a segítséget, hanem próbálj meg adni is a közösség tagjainak...
Sok sikert!
Kovács Tibor (Win7x64Prof/W10x64prof: LO6.1.6;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-6.2.5, AOO4.1.6
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címe elejének szerkesztésével - tedd hozzá: [Megoldva].
Zizi64
Globális moderátorok

Vissza: Base