nagyon láma kérdés: Calc vagy Base?

Adatbázis kezelő
hobbydcc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011. március 24., csütörtök 13:58

nagyon láma kérdés: Calc vagy Base?

Hozzászólás Szerző: hobbydcc »

Üdvözletem.

Nagyon láma kérdést szeretnék feltenni, mivel abszolút kezdő vagyok a témában (az adatbázisos). Gimis koromban DOS-os DBASE volt az utolsó élményem...

Munkahelyemen szeretnénk az ajánlatkészítést (klímás cég) megkönnyíteni "félautomata" programmal. Bejön 1 ajánlatkérés 1 adott klímára vagy folyadékhűtőre, az alkalmazás felületén legördülőkkel kiválaszthatnánk a termékcsoportot, ezen belül típust/altípus/kiegészítőket/stb., beírhatom a kedvezményt és az árrést - az alkalmazás kitöltött adatbázisokból berak minden adatot a munkafelületbe, és csinál egy A/4 méretű PDF-et.

Meg lehet ezt valósítani a LibreOffice Base programmal, vagy máshol próbálkozzak? :(

hobbydcc
Libreoffice 3.3 Windows XP SP2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: nagyon láma kérdés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Azt mondom a leírásod alapján én táblázatkezelővel oldanám meg (LibreOffice/Calc).
Főleg azért, mert az adatbázis kezelőhöz (LibreOffice/Base) egy kicsit se konyítok. :)

De az biztos, hogy meg lehet oldani Libre/OpenOffice-szal!
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
hobbydcc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011. március 24., csütörtök 13:58

Re: nagyon láma kérdés

Hozzászólás Szerző: hobbydcc »

Szia Tibor!

Köszi a gyors választ. Ha Calc lenne a megoldás (én is jobban konyítok hozzá), akkor kérlek véleményezd az alábbiakat:

- 1 munkalap lenne a kimenet
- 1 munkalap lenne az adatbevitel, ahol a bemenő cellák legördülő menüvel máis munkalapokra mutatnának
- elsődleges kulcsként a munkalapok sorainak számát használnám
- az adatbázist munkalaponként tölteném fel
- hogyan tudnék munkalapcella-adatra mutató képet betölteni a kimenet egy szövegdobozába?

Köszi: hobbydcc
Libreoffice 3.3 Windows XP SP2
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: nagyon láma kérdés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

A "hogyan"-t ennyi információból természetesen nem tudom kitalálni, (nem is nagyon akarom, az nem a segítés, hanem a bérmunka kategóriába tartozik véleményem szerint)
Általánosan: Konkrétabb, az OOo valamely alkalmazásának használatával kapcsolatos segítséget próbálunk itt adni, önkéntesen, és teljesen ingyen felvállalva a feladatot. Én magam is úgy vetődtem erre a fórumra, hogy volt néhány problémám a program használatával kapcsolatban. Arra sajnos itt nem kaptam választ, de több kérdés elolvasása után úgy láttam, én magam is tudok választ adni néhányra, akkor meg miért ne segítsek...
Így ha egy konkrét feladat megoldása a cél, keress meg privát üzenetben, szívesen vállalok ilyen jellegű bedolgozást, egy-egy részfeladat megoldását. Azt persze nem az itteni ingyenes segítség keretein belül.

Néhány pontosító kérdéssel tudok csak segíteni most:

- 1 munkalap lenne az adatbevitel, ahol a bemenő cellák legördülő menüvel más munkalapokra mutatnának:
Itt végzi az ajánlatadó kolléga az "érdemi munkát" itt választja ki a terméket a rendelkezésre álló paraméterek alapján, itt ad meg további információkat az ajánlathoz?

- 1 munkalap lenne a kimenet:
Itt állítanád össze a partner számára a kiválasztott, esztétikusan megformázott információhalmazt?

- elsődleges kulcsként a munkalapok sorainak számát használnám:
Ezek szerint kombinálni akarod a táblázatkezelőt és a valódi (beregisztrált) adatbázis használatát. Tehát nem csak egyszerűen, táblázatosan bevitt adatokban gondolkodsz? (Ott nem elengedhetetlen az "elsődleges kulcs" használata.)

- az adatbázist munkalaponként tölteném fel:
Te tudod, mekkora mennyiségű, milyen módon csoportosítható adathalmazról van szó... (Hány munkalapra kell/érdemes szétbontani az adatokat, és mi módon fogsz hivatkozni később a több munkalap közül az éppen szükségesre?

- hogyan tudnék munkalapcella-adatra mutató képet betölteni a kimenet egy szövegdobozába?
Ezt konkrétan nem értem:
Az ajánlaton szükséges grafikusan is megjeleníteni a terméket, és a kép automatikus kikereséséről, beillesztéséről, aktualizálásáról van szó ebben a kérdésben? Ez esetben azt hiszem, csak a képek linkjeit érdemes a Calc fájlban tárolni, és azt használni, frissíteni a kép megjelenítésének céljából a termék-kiválasztás eredménye alapján. (mert a Calcba beemelt képek nem a celláBA kerülnek, hanem a cellák "fölött" elhelyezkedő grafikus layerre (rétegre), így cellacím (látszólagos pozíciójuk) alapján nem lehet hivatkozni rájuk.
Vagy valami egészen másra gondoltál?
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
hobbydcc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2011. március 24., csütörtök 13:58

Re: nagyon láma kérdés - MEGOLDVA

Hozzászólás Szerző: hobbydcc »

Igen, ezekre gondoltam. Köszönöm, hogy rávezettél a gondolatmenetre. Nem állt szándékomban bérmunkát végeztetni, egyszerűen szerettem volna kapni egy irányt. amerre elindulhatok.

Még 1x köszi: hobbydcc :D
Libreoffice 3.3 Windows XP SP2
Válasz küldése