Adatbázis tervezés kérdés

Adatbázis kezelő
Lopez
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 9:17

Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: Lopez »

Elakadtam egy készülő adatbázis tervezésekor. A probléma nem pont ez, de analóg rá, úgyhogy pizzával fogok példálózni:
A cég pizzákat süt. Létezik x féle pizza, ennek az x-nek módosíthatónak, törölhetőnek és bővíthetőnek kell lennie.
Minden pizzának vannak alapanyagai. Az alapanyagoknak is bővíthetőnek kell lenniük.
Amikor legyártanak egy pizzát, egy fájlban gyűjteni kell az alapanyagok fogyását.
Az a gondom, hogy a gyártás - pizza fajta táblákat összehozom, de a pizza fajta - alapanyagot nem tudom, hisz egy pizzának akármennyi fajta alapanyaga lehet. És amikor egy legyártódik, az összes hozzá tartozó alapanyagból bele kell raknia a fogyás táblába a megfelelő mennyiséget.
Ez az updatelő (nem tudom a magyar nevét) lekérdezés dolga lenne? Nem csináltam még ilyent, please help!
Openoffice 3.1 Windows 7-en
Lopez
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 9:17

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: Lopez »

Senki?
Openoffice 3.1 Windows 7-en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Vannak itt többen, akik értenek az adatbázis kezeléshez (én sajnos pont nem ilyen vagyok). A Base fórum lapjain láthatod, kik szóltak hozzá érdemben a témákhoz.
Személyes üzenetekkel is megpróbálhatod "zargatni" őket; lehet, hogy csak épp nem volt idejük benézni ide. Válaszolni valószínűleg itt fognak a fórumon, hogy a többi felhasználó is tanulhasson a dologból.
...Hacsak nem látszik megoldhatatlannak a problémád (én nem tudom megítélni), akkor csak a potenciális segítők időhiánya lehet az oka, hogy senki nem válaszolt eddig.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
laszlogonda
Önkéntesek
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009. szeptember 15., kedd 18:09
Kapcsolat:

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: laszlogonda »

Az a baj, hogy adatbázisban én sem vagyok otthon, nekem ezek mind túl kuszák. De táblázatkezelőben pillanatok alatt fel tudok vázolni pár munkalappal egy "adatbázis"-t.
SuSe11.4 + OO, XP SP3 + OO
tamasaz
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2009. február 20., péntek 14:51

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: tamasaz »

készítsd el a tábláidat, tedd közzé az odb-t, utána már könnyebb lesz mondani valamit
tamasaz
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Talán a több a többhöz relációk segítségével megoldható a recept rész, példa fájlok az angol fórumról:

Creating form for many-to-many relationship.
Relations as Tables ?
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Lopez
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 9:17

Re: Adatbázis tervezés kérdés

Hozzászólás Szerző: Lopez »

Köszi, hogy foglalkoztok a problémával, de egyelőre úgy néz ki, hogy áthidalom máshogy a gondot. Azért lehet, hogy feldobom az odb-t.
Openoffice 3.1 Windows 7-en
Válasz küldése