Szépségszalon komplett rendszer kialakítás HELP!

Adatbázis kezelő
deger
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. augusztus 9., hétfő 16:04

Szépségszalon komplett rendszer kialakítás HELP!

Hozzászólás Szerző: deger »

Hali!

Próbálgatom a szárnyaimat, de eddig egy percet se használtam semmiféle adatbáziskezelőt.
Eddig a szalon dolgait a táblázatkezelővel meg tudtam oldani, de szeretném jobbá és átláthatóbbá tenni a dolgokat.

Addig eljutottam, hogy a táblákat létrehoztam:
- alkalmazottak (név, munka, telefonszám)
- vendégek (név, telefonszám, születési dátum, cím, email, regsztráció dátuma, stb...)
- kezelések (kezelés, ára)
- kedvezmények (akció neve, kedvezmény %)

még lenne jó pár tábla, de ezek az alapok.

Pár kérdésem lenne (gondolom ez nektek pofon egyszerű, de én tök sötét vagyok és a sugó is kínai nekem :D ):
- hogyan tudok egy táblába bevitt vendég mellé becsatolni másik táblából adatokat úgy, hogy csak egy legördülő menüből keresek (vendéghez kellene kezelés + alkalmazott + kezelés dátuma automatikusan az adott napi) ?
- hogy tudom lekérdezni azt, hogy egy alkalmazott mennyit termelt egy adott hónapban ?
- kedvezményeket hogy tudom ugyanúgy legördülő menüből levonatni a kezelés árából ?

Még lenne egy olyan is nekünk, hogy tagsági kártya. Ezzel bizonyos kezelésszám után x% kedvezmény járna lépcsős rendszerben + x forint után x pont, amit ajándékokra lehet költeni. Ezt is valahogy meg kellene oldani, hogy automatikusan számlálja.

Vagy ha esetleg elvállaná valaki nekem az elkészítést, akkor a hálámat forintosítanám 8-)

Igazából tudom mit szeretnék, de ezzel az összekapcsolásos dologgal nem bajlódom el sehogy se...
OOo 3.2.0 UBUNTU 10.04
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szépségszalon komplett rendszer kialakítás HELP!

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

(gondolom ez nektek pofon egyszerű,
Nekem konkrétan nem egyszeű hanem lehetetlen, mert pont a Base-hoz egyáltalán nem értek, de fordulj közvetlenól r4zoli-hoz, ő profi a Base használatában.
Vagy ha esetleg elvállaná valaki nekem az elkészítést, akkor a hálámat forintosítanám
Biztos vagyok benne, hogy ez csak így fog működni, mert ha nem is NEHÉZ feladat ez egy hozzáértőnek, de a feladat komplexitása miatt SOK IDŐT IGÉNYEL. Már ahhoz is jelentős mennyiségű munkaidő kell, hogy tisztázzátok, mit is és hogyan tudjon majd az alkalmazás.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
deger
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. augusztus 9., hétfő 16:04

Re: Szépségszalon komplett rendszer kialakítás HELP!

Hozzászólás Szerző: deger »

Közben egy csomó mindenre rájöttem :)

Már tudok összefzött lekérdezéseket és táblákat létrehozni. Már csak azzzal van bajom, hogy automatizáljam a dolgokat.
PL:
van egy vendég, akinek jár 20% kedvezmény, mert 20 éves
gondolom makrókkal kellene bajlódnom...(amihez egyenlőre tök hülye vagyok)

valami olyasmire gondoltam, hogy kiválasztom azt az akciós legördülő menüben, hogy "korkedvezmény" és a rendszer automatikusan a bevitt korból számolja neki a 20%-ot.

azza se jöttem MÉG rá, hogy hogyan tudom azt elérni, hogy ha valaki egyszerre több szolgáltatást akar igénybevenni, akkor hogyan tudom azt megoldani, hogy ne mentse el az űrlapot, hanem hozzon be egy új sort az úrlapon.
pl:

adott egy 26 éves vendég, hajvágást és manikürt szeretne
az adatait, már bevittem és csak kiválasztom.
hozzáadódik az űrlaphoz automatikusan egy sor: dátum, hajvágás, ki végezte (dolgozó), a rendszer ráírja a törzsvásárlói programra a kezelést (+1), kap 500HUF-onként 1 pontot, korkedvezmény,

amúgy, meg sajnos ez az egész rendszer meghaladja a szabadidő kapacitásomat, bár kezdem magam kiokítani, de elég lassan haladok...

úgyhogy meg is keresem akit javasolsz :)
OOo 3.2.0 UBUNTU 10.04
Válasz küldése