Base a neten

Adatbázis kezelő
sputnik
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008. március 27., csütörtök 11:41

Base a neten

Hozzászólás Szerző: sputnik »

Sziasztok!

A problémám amire választ várnék tőletek az alábbi:

A base-ben csináltam egy adatbázist (table) és egy hozzá tartozó form-ot. Szeretném, ha ezt a formot egy internetes oldalról el lehetne érni, és kitölteni. Természetesen úgy, hogy egyszerre többen is kitölthessék, és a háttértáblaként a már létező adatbázist (table) használja. Van szerverem, rajta MySQL, php és JAVA. SOS-ben kéne a segítség, előre is köszönöm.
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Base a neten

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Amit akarsz az nem megoldható.

A OOo Base odb fájlja egy egyfelhasználós adatbázis(HSQLDB használata esetén), ha belső hálózatra teszed akkor is csak egy felhasználó tudja használni egy időben.

Az odb fájl HSQLDB adatbázissal kívülről az OOo használata nélkül csak úgy elérhető ha a fájlt kibontod a memóriába egy önálló HSQLDB adatbázissal megnyitod vagy JDBC kapcsolaton keresztül a kívánt műveleteket elvégzed lezárod majd a memóriában történt változásokat lemezre viszed és vissza csomagolod a fájlba, ez java programozással meholdható.

Ha az adatbázisod egy MySQL vagy Postgres,... akkor a base használható mint felhasználói felület, ekkor a felhasználói jogosultságokat az adatbázisban kell elrendezni.

Az űrlapok elvileg elmenthetők mint külön álló writer dokumentumok, de ekkor az űrlap beállításait az OOo-ban regisztrált adatbázishoz kell csatlakoztatni és használható felhasználói felületként.

Ha HTML lapként mented el akkor az adtbázishoz való csatlakozás eltűnik belőle, és így honlap részeként nem tudod használni az interneten adatbevitelre.

Javaslat php és MySQL programozás, majd az összegyűjtött adatok feldolgozhatók a Base jelentések segítségével.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
gyurman
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. november 30., hétfő 20:19

Re: Base a neten

Hozzászólás Szerző: gyurman »

Szervusztok!

Engem is hasonló probléma zaklat.
Valami olyan leírást szeretnék kapni, hogyan teszem át az adatbázist MYSQL-be, és milyen admin felületen tudom megcsinálni a formsokat netre. Tudom lehetne gépelni php kódokat, de biztos van valami user barát forms csináló. Tudtok?
Illetve hogyan keressek a neten erre?
Ubuntu 9.x • 3.1.X • MÁSFAJTA
hajdul
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009. október 14., szerda 21:06
Tartózkodási hely: Budapest, Köveskál
Kapcsolat:

Re: Base a neten

Hozzászólás Szerző: hajdul »

sputnik írta:Sziasztok!

A problémám amire választ várnék tőletek az alábbi:

A base-ben csináltam egy adatbázist (table) és egy hozzá tartozó form-ot. Szeretném, ha ezt a formot egy internetes oldalról el lehetne érni, és kitölteni. Természetesen úgy, hogy egyszerre többen is kitölthessék, és a háttértáblaként a már létező adatbázist (table) használja. Van szerverem, rajta MySQL, php és JAVA. SOS-ben kéne a segítség, előre is köszönöm.
Próbáld ki a ZOHO.COM-ot
OpenOffice 3.1 a Windows Vista -??n
Válasz küldése