[MEGOLDVA] Villamossági bolt raktárkészlet - OOo Base

Adatbázis kezelő
AmperHunter
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. december 12., szombat 1:28

[MEGOLDVA] Villamossági bolt raktárkészlet - OOo Base

Hozzászólás Szerző: AmperHunter »

Üdvözletem!

Egy rokonomnak szeretnék segíteni az adatbázis létrehozásával (könnyebb lenne a raktárkészletet szemmel tartani és rendelni). Eddig sosem használtam adatbázist, szóval teljesen kezdő vagyok ezen a téren.
A Base bevezető segítségével sikerült elindulnom, beviteli űrlapot csinálni legördülő menükkel, stb. A csatolmányban látható, hogy meddig jutottam :).

A feltöltés szépen megy, azzal kapcsolatban 3 kérdésem lenne:
1. Hogy lehetne beállítani, hogy az űrlap megnyitáskor üres mezőkel induljon? Most az utolsó rekordot mutatja, de jobb lenne, ha üresen indulna, de nem tudom hogy lehetne beállítani. :(

Szerk.: Közben rájöttem, hogy a program indítása után először az első rekordot mutatja. Bevitel előtt először a táblán át kell állítani az új sorra, mert különben megpróbálja átírkálni a már mentett rekordokat.

2. Megoldható lenne, hogy az űrlapon lévő "Termék mentése" gomb a termék mentése mellett egyben átvegye az "Új termék felvétele" gomb szerepét is (értem ez alatt, hogy a rekord mentés után egy sorral tovább is lép az adatbázisban -> új rekord felvétele)? A gombokhoz tartozó menüben csak egy feladatot tudtam beállítani, a makrókhoz meg nem értek -még ;)-.
3. Az valahogy megoldható, hogy a Termék BRUTTÓ árát két, az adatbázisban szereplő érték (Termék Nettó ára és az áfa szorzó pl.: 1,25) szózatából automatikusan előállítsa az űrlapon és mentse az adatbázis megfelelő helyére?

Nagyobb gondom a termék kereséssel lenne. :( Szeretném megoldani, hogy egyszerű legyen keresni a termékek között. A termékek csoportosítva lesznek kategóriákba. Úgy lenne a legjobb, ha kiválasztja a felhasználó a listából a kategóriát, és akkor a mellette lévő mezőben megjelenik az összes ahhoz a kategóriához tartozó termék neve. Majd a megfelelő nevűre kattintva annak a terméknek a többi tulajdonsága, valamint, ha változik a termék ára, mennyisége, stb, azt tudja ezen a lapon kezelni, és ezzel szerkeszteni.
Valahogy így gondoltam a kinézetét:
Kép
Kép eredeti méretben
Ezt nem tudom, hogy hogy lehetne megoldani. :(

Remélem hellyel-közzel érthető mit szeretnék!

Csatolom az eddigi "szerencsétlenkedésem" :) is.

Szerk.: Valakinek valami ötlet, amin elindulhatnék a megoldásban?



SZERK. 2.:
Befejeztem az adatbázis. Nem egészen olyan mint, szerettem volna, de végül is szépen működik, a feladatát ellátja, használható. Az uncsimék hasznát tudják majd venni, és az a lényeg! :D




Üdv.: AmperHunter ;)
Csatolmányok
Termék adatbázis.odb
Ez a véglegesnek mondható verzió! :)
(59.78 KiB) Letöltve 384 alkalommal.
OpenOffice 3.1 a Windows XP-n.
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [MEGOLDVA] Villamossági bolt raktárkészlet - OOo Base

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Tiszteletreméltó a kitartásod!
Egy javaslat: Inkább új hozzászólásban közöld a fejleményeket, mert akkor a téma újra és újra bekerül az "aktív témák" közé.
Így, beleszerkesztve az eredeti témaindító hozzászólásba, kevesen veszik észre, hogy változott valami, vagy hogy újabb kérdésed van!
(Én meg azért (IS) szóltam most hozzá, hogy kikerüljön a "megválaszolatlan hozzászólások" közül)
Azt hiszem, nagyon jó tanuló gyakorló példa lesz a fájlod ahhoz, hogy végre megpróbáljam megtanulni az adatbázis kezelést! (Mert eddig csak a Calc, Writer, Draw, Impress programokat használtam...)
:super:
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése