Űrlaptündér hiba

Adatbázis kezelő

Űrlaptündér hiba

HozzászólásSzerző: pilatus » 2009. szeptember 30., szerda 8:54

Segítségeteket kérem!
A Base Útmutató
Bevezetés az adatbázis használatába
Base alapfunkcióinak bemutatása

alapján tanultam a (Reizinger Zoltán 74 oldalas bevezető jellegű leírása az OpenOffice.org adatbázis-kezelőjéről, sok példával.). Lépésről-lépésre követtem az utasításokak. Minden ment , egészen az Űrlap elkészítése fejezet A következő oldal az „Űrlapok összekapcsolódási módjának kiválasztása”. (Az első sorban a lenyíló menüből válasszuk ki az AlkalmazottID -t mindkét oldalon.) lépésig. Ez már nem működött!, azaz a program nem válaszol! Számos alkalommal jutottam eddig a pontig, de nem tovább!
Mit csinálhattam rosszúl?
Mi a megoldás?
Találtam egy másik problémát. Ezen a második képernyőn a „Kijelölt mezők” listából válasszuk ki a „AlkalmazottID” mezőt. Az „Automatikus értékadás” lenyíló listából változtassuk meg a „Nem” -et „Igen” -re. Az alatta lévő bejegyzésnek automatikusan át kell váltania „IDENTITY” értékre. Az alatta lévő bejegyzésn nem váltott át az „IDENTITY” értékre.
Köszönöm!
Karikás Zoltán
(Az email címet töröltem - spam forrása lehet, a fórumon adjunk választ ne emailben, mert akkor mások is okulhatnak belőle.) Ha a témához szorosan nem kapcsolódik a kérdésed akkor célszerűbb új témát indítani, ezt most leválasztottam -admin
OpenOffice 3.1 a Windows XP-n
pilatus

Re: OOo Base Útmutató kezdőknek újabb változata

HozzászólásSzerző: r4zoli » 2009. szeptember 30., szerda 14:04

Számos alkalommal jutottam eddig a pontig, de nem tovább!
Mit csinálhattam rosszul?

Semmit, nekem is így működik, hibás a 3.1.1 FSF win változat, a hiba bejelentésen dolgozom.
Hagyd ki az alűrlap hozzáadását, ha tovább akarsz lépni.

Szerkesztés: hiba bejelentve:Bug 543446.

Az alatta lévő bejegyzésnek automatikusan át kell váltania „IDENTITY” értékre. Az alatta lévő bejegyzésn nem váltott át az „IDENTITY” értékre.

Ez attól függ, hogy az adatbázis fájl 2.x-ben vagy 3.1 alatt készült-e, a 3.1 alatt készülteknél már nincs így, de ettől még automatikus érték adás műödik. Módosítom az útmutatót.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
r4zoli
Site Admin

Vissza: Base