[megoldva]Base adatbázis készítés lista probléma

Adatbázis kezelő
Kepe
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. augusztus 16., vasárnap 23:02

[megoldva]Base adatbázis készítés lista probléma

Hozzászólás Szerző: Kepe »

Sziasztok.
Openoffice 3.-ban adatbázist készítek dvd filmjeimnek.
Tábláim: filmid , cím, leírás, és nyelvid
azt szeretném , hogy egy legördülő listából kelljen kiválasztanom, a nyelvet. de viszont a dvd-n több audio sáv is van. Akkor ugye 5 legördülő lista kell.
Ezt úgy oldottam meg először, hogy 5 táblát hoztam létre:, nyelv2, nyelv3, nyelv 4, stb, ezt be tudom tenni legördülő listába, és az űrlap meg is jegyzi.
Viszont itt engem az zavar, hogy mindt az öt nyelv* táblába, fel vannak sorolva a nyelvek, és hát ez adattöbszörözés.
Azt szeretném megoldani, hogy csak 1 táblába legyenek a nyelvek felsorolva, és mejegyezze azt.
Probáltam, hogy 1 kapcsolótáblát hozok létre, amiben benne van a nyelvid, kapcsid,filmid, de akkor meg nem tudom betenni lefördülő listába.
Hogyan kéne ezt megcsinálni?

előre is köszönöm válaszotokat

üdv

sziasztok, közben, hogy leírtam sikerült megoldanom a problémát

a tábláim:
filmlista:. filmID, cím, kapocs1, kapocs2, kapcs3

nyelv: nyelvId, nyelv
és a listapanellal beíratom, a nyelvId-ket, a kapocs1, kapocs2, kapocs3-ba
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [megoldva]Base adatbázis készítés lista probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Üdv!

Egy javaslat: Inkább új hozzászólásban közöld a fejleményeket, mert akkor a téma újra és újra bekerül az "aktív témák" közé.
Így, beleszerkesztve az eredeti témaindító hozzászólásba, kevesen veszik észre, hogy változott valami, vagy hogy újabb kérdésed van!
(Én meg azért (IS) szóltam most hozzá, hogy kikerüljön a "megválaszolatlan hozzászólások" közül)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése