Access denied ....

Adatbázis kezelő
ssmd
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. március 17., kedd 16:50

Access denied ....

Hozzászólás Szerző: ssmd »

Üdv!

A következő sql utasításra :

SELECT "orszag", lenght( "orszag" ) FROM "Föld1" WHERE (lenght( "orszag" ))=6

ezt a hibaüzenetet kapom:
0.JPG
orszag mező szöveg típusú
Mi lehet az oka?

Előre is kösz az ötleteket!
Ms Windows XP • 2.4.X • Ubuntu 8.x
Avatar
g_123_wert
Önkéntesek
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2008. február 29., péntek 21:58

Re: Access denied ....

Hozzászólás Szerző: g_123_wert »

Ennek működnie kéne, ki is próbáltam egy próba táblán, ugyan a WHERE (lenght( "orszag" ))=6 kifejezésben felesleges a sok zárójel WHERE lenght( "orszag" )=6 -ként is jó, de működnie kellene. Mármint ha saját táblákon futtatod.

Ellenben ha JDBC -n vagy más módon bekapcsolt táblán futtatod elképzelhető hasonló hiba. A lenght függvény nem mindenhol létezik. Valahol len -nek hívják de máshol a szabványos CHARACTER_LENGTH függvényt kell használnod. Az SQL -ben az egyes "nyelvjárások" erősen eltérnek, például Access -lekérdezésben használhatod a nz() függvényt, de PostgreSql -ben a COALESCE -t kell használnod arra, amire az nz -t Accessben.

Ha nem becsatolt tábláról van szó, akkor nem regisztráltad az adatbázist esetleg.
Bármilyen adatbázisfájlból származó adatok regisztrálhatók az OpenOffice.org-ba. A regisztrálás azt jelenti, hogy az OpenOffice.org tudomására kell hozni, hol vannak az adatok, hogyan vannak szervezve, hogyan szerezhetők meg stb. Az adatbázis regisztrálása után az adatrekordok eléréséhez szöveges dokumentumokból és munkafüzetekből használhatja a Nézet - Adatforrás menüparancsot.
Létező adatbázisfájl regisztrálásához:
  • 1.Válassza az Eszközök - Beállítások - OpenOffice.org Base - Adatbázisok lehetőséget
  • 2.Kattintson az Új gombra, és válassza ki az adatbázisfájlt.
Egy regisztrált adatbázis OpenOffice.org-ból való eltávolításához:
  • 1.Válassza az Eszközök - Beállítások - OpenOffice.org Base - Adatbázisok lehetőséget
  • 2.Válassza ki az adatbázisfájlt, majd kattintson a Törlés gombra.
Illetve még egy dolog lehet, nincs jogod az adatbázisfájlhoz, vagy csatolt tábláknál nincs SELECT jogod az adott táblán. Utóbbi esetben az adminisztrátort kell kérned, hogy tegyen át egy magasabb jogosultságú csoportba.
Ms Windows XP • 3.0.X • Ubuntu 7.x
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Access denied ....

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Én is elszórakoztam vele vagy tíz percet amig rá nem jöttem, hogy az angol helyesírásod nem jó,
"length" kellene írni, de te "lenght" használtál. :lol:
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
ssmd
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009. március 17., kedd 16:50

Re: Access denied ....

Hozzászólás Szerző: ssmd »

köszönöm a segítséget :)
Válasz küldése