Űrlap használata kapcsolt tábláknál

Adatbázis kezelő
polgar79
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. január 3., csütörtök 15:09

Űrlap használata kapcsolt tábláknál

Hozzászólás Szerző: polgar79 »

Sziasztok.
Kisebb problémába ütköztem sajnos nem találok rá megoldást. Adott 2 tábla. USER [ID,NEV,UID] UTCA[UID,UNEV] A kapcsolat az UID. Azt szeretném, hogy az űrlapon egy lista mutassa nekem az UTCA táblában lévő utcákat [UNEV], választás után amikor mentem a rekordot az USER táblába az adott utcához [UNEV] tartozó UID mentődjön az USER tábla UID -be. Hogyan tudom ezt megoldani? Segédformal próbálgattam de sok eredményre nem jutottam. A listát próbáltam táblából, lekérdezésből kitölteni de valamit nem jól csinálok.Köszönöm!
OpenOffice 3.4.1 Windows 7 en
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Űrlap használata kapcsolt tábláknál

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos a Base-hoz értő felhasználók - úgy látszik - ritkábban járnak errefelé... :(

Jómagam ebben a témában nem tudok segíteni...

Annyit tudok csak hozzátenni, hogy a reménybeli segítő számára nagy könnyebbséget jelentene, ha valami módon megosztanád a konkrét eredményeit az eddigi tevékenységednek - közzétett fájlok formájában. Ne feledd: itt a fórumon 128 KiB a mérethatár, de ingyenes fájlmegosztók (pl Google Drive) segítségével és a link idemásolásával megoszthatsz nagyobbakat is.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
gyulcy
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009. február 11., szerda 10:46

Re: Űrlap használata kapcsolt tábláknál

Hozzászólás Szerző: gyulcy »

Szia, feltoltottem egy minta adatbazist az "URLAP_KAPCSOLO" nevu urlap az ami neked kell.
Koztes tablaval lehet megoldani vagy makroval.
Sok sikert!
Csatolmányok
Uj adatbazis1.odb
(32.55 KiB) Letöltve 256 alkalommal.
Windows XP/7/8.0/8.1/10 - Ubuntu • AOO 4.1.5 •
Válasz küldése