automatikus értékadás reset

Adatbázis kezelő
balzamon
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. április 22., csütörtök 17:14

automatikus értékadás reset

Hozzászólás Szerző: balzamon »

Egy olyan problémába futottam bele, hogy bekapcsoltam az automatikus értékadást, és beírtam néhány teszt adatot, majd ezeket töröltem. Utána viszont az automatikus értékadás nem a legnagyobb értéktől, hanem az utolsó értéktől növekszik. Tudom, hogy így működik. Csak én szeretném resetelni.

Ezt a parancsot találtam a neten, de nem működik.
ALTER TABLE <table name> ALTER COLUMN <column name> RESTART WITH <restart value>

Ezt a hibaüzenetet kapom:
1: Table not found: <table name> in statement [ALTER TABLE <table name>]
LibreOffice 5.1.1
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: automatikus értékadás reset

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Sajnos kevesen vagyunk itt segítők, és még kevesebben akik a Base használatában is tudnak segíteni - és rá is érnek. (Jómagam egyáltalán nem használom a Base alkalmazást.)


Annyit tudok csak segítségképpen megjegyezni, hogy az OpenOffice.org 3.2 verzió már meglehetősen régi, elavult. Akik segíteni tudnak, azok se fognak emlékezni arra, hogy hogy is működött a 3.2 verzió, mik is voltak a hibái... Az OOo vonal már ebben a formában nem létezik.

Célszerű lenne, ha frissítenéd a programodat és/vagy az aláírásodat. A válaszadáshoz elengedhetetlenül szükséges információ, hogy melyik programverziót használod éppen. Az ajánlott friss/stabil programverziók:

ApacheOpenOffice 4.1.1
LibreOffice4.3.6
LibreOffice(Fresh)4.4.2
(De én például munka céljára még a LibreOffice 4.2.8-es verzióját használom, a legfrissebb hordozható verziókat folyamatosan upgrade-elem mellette...)

Ha van tapasztalatod a Base használatában, szétnézhetnél itt a fórumon: van néhány meg nem válaszolt kérdés a Base fórumban. Hátha tudsz segíteni a kérdezőknek.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
balzamon
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010. április 22., csütörtök 17:14

Re: automatikus értékadás reset

Hozzászólás Szerző: balzamon »

Frissítettem az aláírásom. Az az igazság, hogy a Base - bármikor foglalkoztam vele - mindig csalódást okozott. Úgy ismerkedtem meg vele, hogy adódott a munkahelyemen egy feladat, ami úgy tűnt Base-ben vagy Access-ben megoldható. Mivel a Base-hez volt könyv, ezért azzal kezdtem neki a feladatnak. Aztán felmerült olyan szerintem egyszerű igény, amit a Base-ben nem tudtam megcsinálni. Viszont Access-ben a Base könyv alapján meg igen. Ilyen apróságok, mint több fájl csatolása egy adatbázishoz, vagy A-B -> B-C -> C-D táblák összkapcsolása és ebből A-C jelentés készítése. Táblakészítő lekérdezés. Pedig ezeket az igényeket az élet hozta, nem azért mert használtam előtte Access-t. Emiatt dobtam a Base-t, azóta néha próbálkozom vele. De mindig több problémát okoz, mint amit megold. A legújabb szenvedésem ezen kívül az volt, hogy automatikus értékadást nem lehet üres adatbázisban bekapcsolni, legalább egy rekord kell. Ha egyszer bekapcsoltam nem lehet kikapcsolni. Szóval nem igazán érték a Base-hez, elégedett sem vagyok vele. Nem igazán tudok Base-ben segíteni. Nekem is van itt megválaszolatlan kérdésem.
LibreOffice 5.1.1
Válasz küldése