Űrlap mező probléma

Adatbázis kezelő
praksi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. október 20., hétfő 18:07

Űrlap mező probléma

Hozzászólás Szerző: praksi »

MEGOLDVA

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, találtam egy furcsa hibát a 4.0.1-es Base-ben, az űrlapom bármely mezőjébe ha írni akarok, semmilyen karaktert nem enged bevinni, csak az é-á-ű-ú-ő-ö-ü-ó-í betűket, és még a delete (backspace) gomb se reagál. Ilyennel találkozott már valaki?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára praksi 2014. október 31., péntek 14:15-kor.
OpenOffice 4.0.1 a Mac OSX 10.6.8-on
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Űrlap mező probléma

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

Ha ennyire nem találkozott vele senki (hogy még egy hozzászólást sem kaptál), akkor valószínűbb hogy a Mac-hoz (a Mac-os OpenOffice (LibreOffice?) verzióhoz) kapcsolódó problémáról van szó.

Fel tudsz tölteni egy mintafájlt ide?

Bár a Base-hez nem nagyon (kicsit se) értek, de megpróbálhatjuk másik verzión, másik operációs rendszer alatt működésre bírni a dokumentumodat... Ha van lehetőséged, akkor persze ezt te is megpróbálhatod... (Ubuntu, LibreOffice: mindkettőt "hordozhatóan", sőt ideiglenesen, telepítés nélkül is ki tudod próbálni...)
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
praksi
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. október 20., hétfő 18:07

Re: Űrlap mező probléma

Hozzászólás Szerző: praksi »

Köszi, de rájöttem közben a hiba okára, pontosabban nem is volt hiba, hanem nem megfelelően használtam az űrlapot; én azt hittem hogy lehet úgy is készíteni egy rekordot, ha megnyitom az űrlapot, kitöltöm a mezőket és elmentem; de ez sajnos nem működik.. Ha megnyitok egy meglévő rekord-űrlapot, azt már tudom szerkeszteni az űrlap nézetben is.
OpenOffice 4.0.1 a Mac OSX 10.6.8-on
Válasz küldése