Egymásra épülő listaelemek

Adatbázis kezelő
dddave23
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014. január 17., péntek 18:30

Egymásra épülő listaelemek

Hozzászólás Szerző: dddave23 »

Lenne egy problémám a BASE űrlappal, miszerint szeretnék egy olyan űrlapot szerkeszteni, amelyben a listaelemek egymásra épülnének (hivatkoznának), vagy ilyesmi

Bővebben:
Tábla1. Áruk
>aru_Id
>tipus
>gyari_szam
>raktar_id
>beszall_ido
>kiszall_ido

Tábla2 Raktarak
>id
>raktar

Tabla3 Szallitok
>id
>szallito

Tabla4 szallitasok


Legyszerűsítve ilyesmi az adatbázis

Szóval az űrlapon ki szeretném választani, hogy melyik árut, milyen gyári számmal szállították el melyik raktárból.
Már érzem, hogy arra (talán) nem lesz lehetőség, hogy először kiválasztom az árut, majd már csak ezen áruk gyáriszámát ajánlja fel, amiből kiválasztom a megfelelőt, így a helyes raktár id már automatikusan csak 1-ből lesz választható.Bár ez lenne a tuti!
Megírtam az egyszerű lekérdezést, ami az áruk táblából ezt a 3 mezőt felsorolja az áruk abc sorrendjében. Ezt betettem a 3 listapanelbe, gondoltam majd mind a-szor kiválasztom ugyanazt a rekordot, csak a kapcsolt mezőt mindegyikben másra állítom. Viszont mindegyik esetben csak az első mezőt látom felsorolva. Ha tudom, hogy mik a mögöttes adatok tökéletesen működik is. Viszont éles helyzetben a sok azonos nevű termék közül nehéz kiválasztani. Gondoltam én a gyáriszám alapúra is, de lehet 2 különböző terméknek ugyanaz a száma.
openOffice 4.0.1 az Ubuntu 13.10 -en
Válasz küldése