[Megoldva] ŐŰőű betűk

Adatbázis kezelő
vargaefes
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. november 17., szombat 3:00

[Megoldva] ŐŰőű betűk

Hozzászólás Szerző: vargaefes »

ŐŰőű betűk [AOOo -> Base] -ból adatbázisba beszúráskor átalakulnak "?", kérdőjellé.

árvíztűrő tükörfúrógép

Enter után

árvízt?r? tükörfúrógép

lesz.

Nem tudom beállítani helyesen, hiába :knock: .

A nagybetűkkel azonosan történik a hiba. A MySql-ben történt beszúrás után, a tábla frissítés helyes megjelenítést ad.
Csatolmányok
capture_001_17112012_031926.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vargaefes 2012. november 17., szombat 23:40-kor.
vargaefes (Apache_OpenOffice_incubating_3.4.1_Win_x86_install_hu; WampServer 2.2; MySQL 5.5.24)
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ŐŰőű betűk

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

A MySQL tábla kódolása milyen? Ez lehet a hiba forrása, UTF-8?
A Base UTF-8-t használ, a MySQL adatbázis létrehozásakor megadható a kódolás, ha nem UTF-8 akkor lehet probléma.
Én mostanában nem foglalkoztam MySQL telepítéssel, nem tudom megmondani, mit kell tenni.
Ha nem te vagy az adatbázis admin őt kellene megkérdezni, ha te vagy akkor a MySQL Workbench-ben megnézheted mi az alapértelmezett (default) karakter kódolás.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
vargaefes
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012. november 17., szombat 3:00

Re: ŐŰőű betűk

Hozzászólás Szerző: vargaefes »

Egy megoldás van már. Nem JDBC kapcsolatot kell létrehozni, hanem MySQL-t közvetlen módon.

MySQL SDBC Driver for Apache OpenOffice kell letölteni http://aoo-my-sdbc.apache-extras.org.co ... ws-x86.oxt és fájlnévre katt-ra indul a Kiterjesztéskezelőben a telepítés.

AOOo indítás Adatbázis választással
- Adatbázistündér
-- Kapcsolódás létező adatbázishoz:
--- MySql opció választás
---- Kapcsolat beállítása egy MySQL-adatbázishoz:
----- Közvetlen kapcsolat > Adatbázis neve: ____ > Kiszolgáló: ____ ; tovább:
------ Felhasználónév: <előre def felhasznaló> (root-tal nem mük.) > ( X ) Kötelező jelszó megadása > tovább:

(már csak egy ablak maradt: ) Hitelesítés szükséges > Felhasználói név: ____ > Jelszó: ____ > OK :?

A JDBC kapcsolat nem ment. :(

Segítséget köszönöm!
vargaefes (Apache_OpenOffice_incubating_3.4.1_Win_x86_install_hu; WampServer 2.2; MySQL 5.5.24)
Válasz küldése