[Megoldva] Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Adatbázis kezelő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

[Megoldva] Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Hozzászólás Szerző: editor »

Sziasztok, próbáltam körülnézni, hogy mi mindent kell csinálni, mire a Base hajlandó belenézni egy Oracle XE adatbázisba, de nem találtam olyat, ahol minden le lenne írva az elejétől a végéig. A feltelepített rendszer felkínálja a kapcsolatot Oracle JDBC segítségével, majd azt írja, hogy

"A JDBC illesztőprogram nem tölthető be".

Megtaláltam, hogy valamit meg kellene adnom a classpath-ba, de hogy az micsoda, hogyan és honnan szerzem be, és honnan tudom, hogy a megfelelő verziót találtam meg, azt nem tudom.

Tudtok segíteni legalább egy tananyag címével? Előre is kösz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára editor 2012. szeptember 19., szerda 11:55-kor.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
antiuhu
Önkéntesek
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2008. február 28., csütörtök 23:44

Re: Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Hozzászólás Szerző: antiuhu »

Üdv!

A súgóból:
Oracle adatbázis
Egy Oracle-adatbázis eléréséhez Solaris és Linux rendszereken használhatja a JDBC-illesztőprogramot. Az adatbázis eléréséhez Windows rendszerből ODBC-illesztőprogramra van szükség.
UNIX alatt győződjön meg róla, hogy az Oracle-adatbáziskliens JDBC-támogatással van-e telepítve. A Solaris Oracle kliens 8.x változat JDBC illesztőprogram-osztálya az <Oracle client>/product/jdbc/lib/classes111.zip könyvtárban található. Az illesztőprogram legfrissebb változatát az Oracle webhelyéről töltheti le:
http://otn.oracle.com/tech/java/sqlj_jdbc/content.html
Írja be az Oracle-adatbáziskiszolgáló helyét az Adatforrás URL mezőbe. Az URL szintaxisa az adatbázistípustól függ. További információkért tekintse meg a JDBC-illesztőprogramhoz biztosított dokumentációt.
Oracle-adatbázis esetén az URL szintaxisa a következő:
oracle:thin:@gépnév:port:adatbázisnév
a gépnév a számítógép neve, amely az Oracle adatbázist futtatja. A gépnév helyett a kiszolgáló IP-címe is állhat.
a port az a port, ahol az Oracle adatbázis figyel. Kérdezze meg az adatbázis-adminisztrátortól a megfelelő portcímet.
az adatbázisnév az Oracle adatbázis neve. Kérdezze meg az adatbázis-adminisztrátortól a megfelelő nevet.
1. Windows, vagy Linux a kliens?
2. UNIX alatt győződjön meg róla, hogy ...
3. Ha nincs fent, akkor fel kell rakni a jdbc illesztőprogramot, és ennek a helyét kell megadni.

Anti
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Régen próbálkoztam vele, ami rémlik:
ojdbc5.jar-t letöltöd innen: http://www.oracle.com/technetwork/datab ... 90769.html
és ezt adod a classpath-hoz, Ha 11g rev2-es XE-t telepítettél, vagy kikeresed a telepítettnek megfelelő JDBC illesztőt.

Illesztőprogram osztálya: oracle.jdbc.driver.OracleDriver

Az adatforrás URL címe: jdbc:oracle:thin:@127.0.0.1:1521:adatbazis_neve
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Hozzászólás Szerző: editor »

antiuhu írta:Üdv!
...
3. Ha nincs fent, akkor fel kell rakni a jdbc illesztőprogramot, és ennek a helyét kell megadni.

Anti
Köszönöm szépen, ez a telepítés okozott nekem gondot. Megnéztem, hogy milyen JDK van telepítve a gépemen (ez egy windows 7 gép) a Program Files\Java alatt. Ott úgy láttam, JDK1.6.0_20 könyvtár szerepel. Elmentem az Oracle letöltés oldalára, próbáltam azonosítani a megfelelő verziót a publikált rengeteg ojdbc verzió közül, de 1.6-ra egyik sem hivatkozott. Innen végül eredménytelenül távoztam, és felvettem a kapcsolatot valakivel, aki az ominózus Oracle adatbázishoz már kapcsolódik egy riportoló alkalmazással, tőle kaptam egy odbc14.jar-t, amit még mindig nem tudtam, hogyan kell telepíteni. Próba-szerencse alapon, mert leírva nem láttam, egyszerűen bemásoltam a JDK könyvtárba, mindent újraindítottam, de ez sem segített. Aztán rájöttem, hogy bárhova másolhatom (ahova jogosultságom van), és az Eszközök / Beállítások / Java alatt kijelölve a rádiógombbal megjelölt JRE-t, majd rákattintva az Osztály útvonala gombra, hozzáadhatom ezt az ojdbc14.jar-t onnan, ahova tettem.

Ekkor még mindig nem voltam sikeres, mert amikor az odb-t létrehoztam ezzel a jdbc driverrel, ott meg kell adni az adatbázis nevét, és én azt hittem szabadon megadhatok egy nevet. Néhány hajszálam kihullott, néhány megőszült, mire valahol rátaláltam, hogy nem lehet akármi az adatbázis neve, esetemben az Express Edition-höz XE-t kellett megadni.

Azóta működik, de sokáig tartott, és még most sem tudom, hogy ezt a folyamatot hol olvashattam volna el lépésről lépésre.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Oracle XE kapcsolat felélesztése?

Hozzászólás Szerző: editor »

r4zoli írta:Régen próbálkoztam vele, ami rémlik:
ojdbc5.jar-t letöltöd innen: http://www.oracle.com/technetwork/datab ... 90769.html
és ezt adod a classpath-hoz, Ha 11g rev2-es XE-t telepítettél, vagy kikeresed a telepítettnek megfelelő JDBC illesztőt.

Illesztőprogram osztálya: oracle.jdbc.driver.OracleDriver

Az adatforrás URL címe: jdbc:oracle:thin:@127.0.0.1:1521:adatbazis_neve
Köszönöm szépen, ezt is bookmark-olom, minden válaszod aranyat ér. Mindenesetre egy korábbi tapasztalatomat meg tudom erősíteni: az Open (Libre) Office-t jól képzett szakemberek fejlesztik, tesztelik és írák a segédleteket. Minimum a java programozói képzettség, és nem tudják elképzelni, hogy valaki ilyennel nem rendelkezik. Ha azt szeretnénk, hogy a szabad verzió olyan népszerű és használható legyen, mint a Microsofté, arra is kellene kis erőforrást fektetni, hogy nem-programozó felhasználókkal teszteltessük a funkciókat, és törekedjünk arra, hogy egy felhasználó is meg tudjon oldani egy hasonló feladatot. Vagy összegyűjteni és egy olvasmányos könyvben publikálni a szükséges alapismereteket. Ebben a dokumentálásban szívesen részt vennék, csak a szükséges rendszerismeretem nincs még meg hozzá.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése