[Megoldva] Tábla paste excelből?

Adatbázis kezelő
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

[Megoldva] Tábla paste excelből?

Hozzászólás Szerző: editor »

Szervusztok, van egy adatbázis szerkezetem Base-ben, és egy táblába szeretnék adatokat paste-elni egy excel range-ből. Az Excelben azt mondom, hogy copy, megynyitom a táblát szerkesztésre, azt mondom, hogy paste, és egyetlen cellába teszi bele az egész range-et. Tudtok valami megoldást arra, hogy az excel sorait adatrekordokként hozza létre, és a cellákat külön-külön adatmezőkbe tegye a paste? A tábla mezőszerkezete és az Excel range a mezők sorrendjét és az adatok típusát tekintve is megegyezik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára editor 2012. augusztus 22., szerda 17:06-kor.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tábla paste excelből?

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Amikor táblázatkezelőből illesztek be adatokat az adatbázisba, csak egész munkalappal szoktam dolgozni.
Ezt a bankszámlámmal kapcsolatos adatbázisban szoktam használni, ahol a havi adatokat xls-ben tudom letölteni a banki honlapról.
Figyelek arra, hogy minden szám szám formátumú legyen, legtöbbször átalakítom ods-re.
Akkor csak megfogom a munkalapot és át húzom a nem megnyitott adatbázis táblára és a másolási tündér segítségével beillesztem.

Ezt te is megteheted ideiglenes munkalap használatával.

Az adatbázis táblában van egy ID (egész) oszlop a többi adaton kívül.
A munkafüzetbe mindig beszúrom az ID oszlopot, és a számozását az adatbázis tábla utolsó rekord ID+1-től kezdem, valamint a adatok hozzáadása opciót választom a másolási tündérnél, így minden probléma nélkül tudok adatot hozzáfűzni a meglévő adatbázisomhoz.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
Avatar
editor
Önkéntesek
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2011. augusztus 3., szerda 8:36

Re: Tábla paste excelből?

Hozzászólás Szerző: editor »

Köszönöm szépen a választ. Időközben az angol nyelvű fórumban Villeroy segítségét is kaptam, ő rávilágított arra, hogy nem az adattábla nézetbe kell paste-elni, hanem még a tábla megnyitása előtt, a táblák nézeten ki kell jelölni az adott táblát, és ott kell paste-et nyomni. Így működött a paste akkor is, ha nem egész munkalapot használok, csak bármely cellatartományt a vágólapon keresztül beillesztek.

Az ID dolog rendkívül kellemetlen. Használna az ember auto increment ID-t, de pont az ID mezőt nem engedi a Base lejjebb húzni a mezőegyeztetésnél, így egytől egyig minden mezőt meg kell mozgatni, ha élni akarunk az auto increment lehetőséggel. Ezért én is azt választottam, amit te, vagyis inkább megcsinálom az ID-t a forrás táblázatban.
Libre Office Verzió: 6.2.3.2. Windows 8.1 Windows 10
Válasz küldése