Base gyakorlópélda

Adatbázis kezelő
otegi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. február 20., hétfő 11:58

Base gyakorlópélda

Hozzászólás Szerző: otegi »

 Szerkesztett: A témát leválasztottam (egy probléma - egy téma szabály alapján), a Calc fórumból a Base Fórumba áthelyeztem, megítélésem szerint inkább oda való.
Kovács Tibor (Zizi64) glob. mod.
 
Sziasztok!

A következőt szeretném kérdezni! Szeretném leszögezni, hogy a feladat táblázatkezelőben is megoldható, és csak a gyakorlás kedvéért szeretném Base-ben megcsinálni.
Szeretném a cég dolgozóinak napjait és napi utazásait nyilvántartani. Ez utóbbi a költségtérítéshez kellene.
Rendesen megcsináltam a szükséges táblákat (persze a relációt is):
NapiKm:
- DolgozoNeve (elsődleges kulcs)
- NapiKm

Napok:
- ID (elsődleges kulcs)
- DolgozoNeve
- LedolgozottNapok
- Szabadsag
- Betegszabadsag
- FizetettUnnep
- Datum

Ezekből készítettem egy lekérdezést (OsszesNap, Koltsegterites), majd egy űrlapot a Napok nevű táblából és a lekérdezést is betettem alűrlapként. Legördülő lista segítségével választom ki a dolgozót a NapiKm táblából, akit "adminisztrálni" akarok. Prímán működik is az egész, de az a gondom, hogy ha a Gipsz Jakab adatait viszem be, akkor az űrlapban az elsőként bevitt adatot írja ki akkor is, ha a Gipsz Jakabot harmadszor viszem be.
Pl.:
Ha a Gipsz Jakabnak januárban 10 nap volt az összes napja, akkor a márciusi bevitelnél is 10-et mutat az űrlap, holott akkor mondjuk 20-nak kellene lenni az OsszesNap-nak. De ez csak az űrlapon jelenik meg így, mert a lekérdezésben megjelenik úgy, ahogy kell, helyesen összegezve a napokat és szépen kiszorozva a költségtérítés összegét. Mit nézhettem be? Vagy ne foglalkozzak vele? Csak mert így egy kicsit becsapós, ha valaki nem figyel oda.
Remélem, hogy a kérdésem többé- kevésbé érthető volt!

A segítséget előre is köszönöm!

Sziasztok!
OpenOffice 3.3.0 a Windows XP-n
otegi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. február 20., hétfő 11:58

Re: Base gyakorlópélda

Hozzászólás Szerző: otegi »

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy megoldottam, de még tesztelem magam!

Ha sikerült, akkor közzéteszem!

Köszönöm, sziasztok!
OpenOffice 3.3.0 a Windows XP-n
Válasz küldése