[Megoldva] Dátum formátum probléma a jelentésben

Adatbázis kezelő
otegi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. február 20., hétfő 11:58

[Megoldva] Dátum formátum probléma a jelentésben

Hozzászólás Szerző: otegi »

Sziasztok!

Kezdő vagyok, és belefutottam az alábbi problémába:
ha van egy adatbázis, amelyben születési dátum is szerepel, akkor a jelentésben egy teljesen "irreális" szám jelenik meg.
Például: Gipsz Jakab 1980.01.01-én született, ami be is van írva az űrlapba rendesen (80.01.01), a táblában pedig 1980-01-01 formában látszik. De a jelentésben a születési dátumnál 29221 jelenik meg. Mit nem vettem észre?
A segítséget előre is köszönöm!

Sziasztok!
OpenOffice 3.3.0 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dátum formátum probléma a jelentésben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A 29221 szám éppen az 1980.01.01 dátumot jelenti, mert a dátum-idő értékek egy alapdátumtól eltelt időt jelentik a programokban, amit egyetlen lebegőpontos számként ábrázolnak. Az egész része a számnak az eltelt napokat jelenti, a törtrésze pedig az órákat. Ha a dátumot számként tárolod, meg is kell formáznod, de ha szövegként:
"négy számjegy-pontocska-két számjegy-pontocska-két számjegy" akkor nem alakul át számmá, mindig, mindenhol úgy is fog megjelenni, viszont nem is tudsz velük műveletet végezni.

Azt nem tudom, hogy a Base-ban, a jelentésnél hogyan, milyen módon tudod formázni, Calcban a Cellaformázásnál meg kell adni a formátumot:"yyyy-mm-dd", és akkor a kívánt formában fog megjelenni, pedig belül a munkalapon számként van tárolva, ezért például ki tudsz vonni egymásból két dátumot.

Vigyázz: sajnos többféle alapdátum létezik a különböző programokban, ezért az OpenOffice-t (és a LibreOffice-t is) felkészítették a különböző alapdátumok kezelésére. Ezt az alapdátumot a Beállításoknál tudod kiválasztani.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Avatar
r4zoli
Site Admin
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2008. február 17., vasárnap 4:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dátum formátum probléma a jelentésben

Hozzászólás Szerző: r4zoli »

Nyisd meg a jelentést szerkesztésre és formázd az első mezőt, dátum formátumra, a jelentés tündér hibásan ismeri fel a dátum mezőket. Majd ments el a változásokat, és zárd be a jelentést.
Olvasd el, és lehetőleg tartsd be az útmutatót a fórum használatához.
AOO 3.4.1 win7, LibO 4.0 win7.
otegi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012. február 20., hétfő 11:58

Re: Dátum formátum probléma a jelentésben

Hozzászólás Szerző: otegi »

Zizi64 és r4zoli válaszát és segítségét köszönöm, sikerült a "manőver"!

Sziasztok!
OpenOffice 3.3.0 a Windows XP-n
Avatar
Zizi64
Globális moderátorok
Hozzászólások: 4034
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 21:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: [Megoldva] Dátum formátum probléma a jelentésben

Hozzászólás Szerző: Zizi64 »

A témát leválasztottam az "egy probléma - egy téma" elv alapján.
Sok sikert!
Kovács Tibor (W10x64Pro/W7x64P: 7.5.8;
winPenPack/PortableApps: LO3.3.1-7.6.2, AOO4.1.14
Ha megoldódott a probléma, jelöld a témaindító hozzászólásod címének szerkesztésével. Írd elé: [Megoldva].
Válasz küldése