Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
mirra56
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 10:08 am

Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: mirra56 »

Witam :) To mój problem. Pobranie ze strony ok. Później kreatorze wszystko ok, ale do momentu gdzie pojawia się karta z Typem instalacji. Po tej karcie otrzymujemy nową, ale nie z dalszym ciągiem instalacji, tylko wyświetla się karta Zapobieganie wykonywania danych w Ms Windows. Próbowałam rozwiązać problem zmieniając ustawienia w funkcji DEP, ale i to nie pomogło. Proszę o prostą odpowiedź, gdyż dopiero uczę się pobierać programy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Posiadany system operacyjny Windows XP, zabezbieczenia Avast Free, zabezpieczenia zapora Windows.
open office 3.3
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: Astur »

Twoje ustawienia powinny wyglądać tak:
Obrazek

Nie płosz się skórką, w rzeczywistości to jest XP SP3 i tak się składa, że również mam avast! free, zaporą zaś jest Zone alarm.

Tyle, że jak widzisz, mój procesor w ogóle nie obsługuje DEP i może dlatego nie miałem trudności. DEP jednak wyłącz, to tylko obciąża system. Możesz to zrobić wyłącznie z konta posiadającego uprawnienia administratora. Nie piszesz, ale zakładam, że instalacja też była dokonywana z takiego konta. W przeciwnym wypadku na pewno się nie powiedzie.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
mirra56
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 10:08 am

Re: Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: mirra56 »

Witam z DEP już tak zrobiłam wcześniej i klapa. Po takim zablokowaniu DEP nadal mam kartę Zapobieganie wykonywania danych. Do tego Windows prosi o przesłanie raportu, bo wystąpił błąd.
Przed pobraniem programu z tej strony utworzyłam nowego użytkownika.

Mój komputer ma jeszcze chyba jeden szkopuł. Od razu po uruchomieniu pojawia się komunikat:
Security
Informacje o zabezpieczeniach są nieprawidłowe lub zostały zmodyfikowane. Ten program zostanie zakończony.

Do tego często wyłącza się - pojawia się niebieski monitor i znów się ładuje od nowa Windows.

Podałam wszystkie problemy, bo zależy mi na sprawnym dokończeniu instalacji a wiem że tu znajdę kompetentnych ludzi :)
Pozdrawiam gorąco.
Ostatnio zmieniony wt sie 16, 2011 12:05 pm przez Jan_J, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia
mirra56
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 10:08 am

Re: Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: mirra56 »

Witam oczekuję na odpowiedź. Pozdrawiam D.
open office 3.3
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: Jan_J »

Nie ma mam Avasta, ale z instalacją pod XP nie powinno być problemu.
Spróbowałbym -- po fizycznym odłączeniu od sieci -- instalacji przy wyłączonym Avascie.
Oraz usunięcia wpisów w rejestrach dotyczących poprzednich nieudanych instalacji OOo.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mirra56
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 09, 2011 10:08 am

Re: Instalacja a zabezpieczenia systemowe

Post autor: mirra56 »

Spróbuje, dziekuję. Może się powiedzie. Szkoda słów tak bardzo przydał by mi się ten program, a tu nic. Pokombinuje też z zapora Windows może pomoże. Uparte zwierze :knock:
Pozdrawiam gorąco, gdyby przyszedł inny pomysł do głowy to proszę o info.
Chciałabym ukończyć kurs on-line jaki znalazłam dla OpenOffice, stąd przydałoby się żebym już go zainstalowała. ;)
open office 3.3
ODPOWIEDZ